Poniedziałek , 06 Luty 2023

PRIME3 GVB41 – odkurzacz i dmuchawa do liści w jednym, dobry sposób na jesienne porządki w ogrodzie

   17.10.2022
Złota jesień jest piękna. Efektowne kolaże jeszcze zielonych z już czerwonymi oraz brązowymi liśćmi, przy słonecznej pogodzie widoki mogą być zachwycające. Gorzej, kiedy liście te (a właśnie wkraczamy w najtrudniejszy pod tym względem sezon) zaczną już ostatecznie opadać i zaśmiecać nam wcześniej bardzo zadbany ogród. Mamy dwa wyjścia – żmudne, pracochłonne grabienie, albo pomoc techniki w postaci skutecznej dmuchawy/odkurzacza/rozdrabniacza do liści. Takim właśnie urządzeniem jest PRIME3 GVB41 - sprzęt, który ma trzy te funkcje jednocześnie.
Porządek w ogrodzie? Tak, z PRIME3 GVB41: dmuchawą i odkurzaczem do liści w jednym

Własny ogród może być sielskim azylem, w którym spędzimy wiele niezapomnianych chwil. Niestety, koniec jesieni przynosi też konieczność przeprowadzenia w nim wielu wymagających porządkowych. Dokuczliwe są zwłaszcza spadające liście, które trzeba uprzątać regularnie.

Kobierzec z suchych liści może wyglądać pięknie w lesie, ale przed domem lub na trawniku staje się mało estetyczną przeszkodą. Suche a później gnijące liście można oczywiście uprzątać za pomocą grabi, ale jest to praca wymagająca dużej siły i czasu. Realny problem zaczynamy mieć zwłaszcza wtedy, gdy na terenie przydomowego ogrodu mamy więcej drzew, wówczas nawet kilka godzin grabienia dziennie może nie wystarczyć. Co robić w takiej sytuacji? Można w tym celu skorzystać z profesjonalnego narzędzia do uprzątania liści, takiego jak odkurzacz do liści GVB41 3 w 1 marki PRIME3.

PRIME3 GVB41: specyfikacja techniczna:

 • moc: 3500 W,
 • prędkość wirnika 6.000-14.000 obr./min.,
 • prędkość wylotu powietrza w trybie dmuchawy 170-270 km/h,
 • wydajność w trybie ssawy 573 m3/h,
 • wydajność w trybie dmuchawy 306 m3/h,
 • 10:1 współczynnik rozdrabniania,
 • generowany hałas: maks. 107 dB,
 • kółka prowadzące do wygodnego użytkowania,
 • torba na liście o pojemności 45 l,
 • 6-stopniowa kontrola prędkości,
 • zasilanie: 230-240 V~ 50/60 Hz,
 • wymiary: 125,5 x 25 x 18 cm,
 • waga: 3,2 kg,
 • wygodny uchwyt,
 • kabel 0.3 m.

Odkurzacz ogrodowy GVB41
Odkurzacz ogrodowy GVB41 - korpus jest lekki, waży zaledwie 3,2 kg

Odkurzacz ogrodowy GVB41 3 w 1 – trzy funkcje do sprzątania w jednym urządzeniu

By dobrze posprzątać ogród, powinniśmy zgrabić liście, przenieść je w odpowiednie miejsca, a potem jeszcze najlepiej rozdrobnić, by stały się zdatne do przygotowania dobrego kompostu. Wszystko to, jak już wspomniałem, wymaga sporego wysiłku i bardzo dużo czasu, którym przeważnie nie dysponujemy. Podobnych nakładów pracy wymaga zresztą, chociażby oczyszczenie trawnika ze świeżo skoszonej trawy. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będzie użycie wielofunkcyjnego sprzętu, dzięki któremu zrobimy to znacznie szybciej i to za jednym zamachem. Model GVB41 marki PRIME3 posiada bowiem aż trzy funkcje szczególnie w tym zakresie przydatne:

 • funkcję przedmuchiwania liści, gałązek, skoszonej trawy, zanieczyszczeń,
 • funkcję odkurzania (zasysania),
 • funkcję rozdrabniania liści w stosunku 10 do 1.

Sprzęt ogrodowy PRIME3 GVB41 potrafi robić kilka rzeczy kluczowych dla utrzymania porządku w ogrodzie. Może być skuteczną dmuchawą (prędkość wyrzucanego powietrza to aż 270 km/h, a wydajność 306 m3 na godzinę), z pomocą której skutecznie oczyścimy z liści lub innych drobnych zanieczyszczeń wjazd czy trawnik, ale też wąskie szczeliny między budynkami i wszelkie inne, trudno dostępne miejsca lub zakamarki, przedmuchując z nich zanieczyszczenia do obszarów, z których zostaną później zabrane.

Jeśli jednak samo przedmuchiwanie nam nie wystarcza, PRIME3 GVB41 jest też wydajnym odkurzaczem. Rura, która jest dmuchawą, może się szybko zmienić w potężną ssawę, a zebrane przy jej użyciu liście trafiają do worka o pojemności 45 litrów. Wydajność w trybie odkurzania wynosi aż 573 m3/h. Moc urządzenia jest na tyle duża, że poradzi sobie ono także z małymi gałązkami czy wilgotnymi, cięższymi liśćmi.

Trzecią ważną funkcją urządzenia jest rozdrabnianie zasysanych liści. Dzieje się to w stosunku 10 do 1, dzięki czemu zebrany materiał lepiej nadaje się do ewentualnego przygotowania kompostu. Oszczędzimy też czas – zmielone, poszatkowane liście zajmują mniej miejsca w torbie niż gdyby trafiały tam całe, przez co możemy pracować z odkurzaczem dłużej, robiąc mniej przerw na jego opróżnianie.

Odkurzacz ogrodowy GVB41 - zbiornik na liście
Odkurzacz ogrodowy GVB41 - 45-litrowy zbiornik na liście

PRIME3 GVB41: użytkowanie

Odkurzacz z funkcją dmuchawy do liści to niezbędnik każdego, kto ma ogród i chce w nim mieć porządek. PRIME3 GVB41to właśnie taki sprzęt, przy okazji oferujący dużą wydajność i sprawność działania. Sercem urządzenia jest silnik elektryczny prądu przemiennego o mocy aż 3500 W – dodatkowo wyposażony w regulację szybkości pracy. Pełną kontrolę nad odkurzaniem/przedmuchiwaniem zapewnia sześciostopniowa regulacja prędkości tegoż silnika. Łatwo ustawimy ją w zakresie od 6000 do 14 000 obr./min., dzięki czemu dostosujemy tempo pracy do aktualnie wykonywanych zadań.

Przełączanie między poszczególnymi trybami pracy jest łatwe i odbywa się za pomocą wygodnego przycisku. Możemy to robić na bieżąco, w trakcie porządków, w efekcie możemy wykonywać kilka czynności na zmianę, w czasie jednej sesji prac.

Warto tu podkreślić, że sprzęt marki PRIME3 jest lekki (nieco ponad 3 kg), a wręcz kompaktowy. Dodatkowo rura z częścią silnikową posiada niewielkie kółka, dzięki którym można ją wygodnie i bez wysiłku prowadzić po podłożu. Całość jest zresztą na tyle smukła, iż łatwo wysprzątamy także te trudniej dostępne miejsca.

Producent do zestawu dołącza też pasek, za pomocą którego dmuchawę można przewiesić przez ramię i używać jej w pełnym ruchu. Co ważne, nie ma ryzyka, że nadwyrężymy plecy lub kręgosłup, nawet wtedy, gdy 45-litrowa torba jest w pełni załadowana, a ponieważ jest to urządzenie elektryczne, nie wytwarza żadnych spalin – praca z nim jest zatem w pełni bezpieczna zarówno dla naszego zdrowia, jak i środowiska.

Odkurzacz ogrodowy GVB41
Odkurzacz ogrodowy GVB41 - kółka przy rurze pozwalają oprzeć odkurzacz o czyszczoną powierzchnię

Odkurzacz ogrodowy PRIME3 GVB41: podsumowanie

Praca przy jesiennych porządkach ogrodzie nie musi być ciężka, jeżeli użyjemy do tego odpowiedniego narzędzia. Dzięki dmuchawie PRIME3 GVB41 z funkcją ssania i rozdrabniania możemy zastąpić pracochłonne i żmudne grabienie opadających liści ich szybkim i bezproblemowym odkurzeniem. Dzięki wbudowanej funkcji rozdrabniania liście będą gotowe na to, by przygotować z nich kompost wysokiej jakości bez żadnej dodatkowej obróbki.

Warto też pamiętać, że dmuchawa poradzi sobie nie tylko z uprzątaniem liści. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z jej pomocą uprzątać trawę po koszeniu, zanieczyszczenia typu piasek, a nawet gałązki i drobny żwir. Urządzenie kosztuje ok. 229 zł, w tej cenie otrzymujemy poręczny i wydajny sprzęt wysokiej klasy, który wyeliminuje konieczność wykonywania wielu – dotychczas niechcianych i uciążliwych – prac w przydomowym ogrodzie. 

Odkurzacz ogrodowy PRIME3 GVB41: gdzie kupić?

Urządzenie można kupić np. w tym sklepie.

Tomasz Sławiński

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane