Piątek , 23 Luty 2024

Philips pokazał monitor z funkcją logowania twarzą

   04.02.2021
MMD −producent monitorów marki Philips − pokazał nowy model o oznaczeniu 243B1JH. Urządzenie wyposażono w 24-calowy panel IPS, dok USB-C i kamerę ze wsparciem Windows Hello, czyli logowania za pomocą rozpoznawania twarzy.
Monitor prócz przydatnych złącz ma także kamerę umożliwiającą logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy

Stacja dokująca

Monitor został wyposażony w szereg przydatnych złącz: porty USB-C oraz USB-A umożliwią połączenie się z każdym komputerem. Za pomocą jednego przewodu prześlemy dane z wbudowanego koncentratora USB i gniazda Ethernet, dźwięk, obraz oraz − w przypadku połączenia USB-C - zasilanie Power Delivery do 100W. Wykorzystana w monitorze technologia DisplayLink pozwala przesyłać obraz również za pomocą portu USB-A.

Ciekawą cechą monitora jest chowana kamera Windows Hello, która zwalnia z wpisywania haseł i pozwoli na logowanie się do systemu Windows za pomocą rozpoznawania twarzy. Nie zabrakło też wbudowanego systemu dźwiękowego – pod maską Philips ukrył bowiem dwa wbudowane głośniki stereo.

Ekran IPS

Matryca o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) i częstotliwości odświeżania 75 Hz cechuje się szerokimi kątami widzenia (178/178) oraz dobrym odwzorowaniem kolorów. Panel zapewnia pokrycie palety sRGB na poziomie 105%. Dodatkowo technologia SmartContrast automatycznie dopasuje jasność podświetlenia i poziom kontrastu w zależności od typu wyświetlanych treści.

Philips 243B1JH

Uniwersalny design i wygoda użytkowania

Monitor może się podobać. Cechuje go minimalistyczne, stonowane wzornictwo, odpowiednie zarówno dla wnętrz biurowych, jak i domu. Stylowe, smukłe ramki wyglądają nowocześnie i pozwolą pracować wygodniej z konfiguracjami wielomonitorowymi. Uchwyt na kable na stopce monitora pomoże natomiast zachować porządek i estetyczny wygląd stanowiska pracy. Regulowane pochylenie i wysokość ekranu umożliwią natomiast na zajęcie ergonomicznej pozycji przy biurku.

Troska o środowisko

Technologia PowerSensor wykrywa obecność użytkownika przed ekranem. Gdy odejdziemy od monitora automatycznie obniża się jasność podświetlenia, by zredukować ilość zużywanej energii. Funkcja LightSensor dopasowuje natomiast jasność ekranu do warunków świetlnych panujących w pomieszczeniu. Ponadto, podobnie jak inne urządzenia z serii monitorów Philips B, ma certyfikaty: EnergyStar 8.0, EPEAT, TCO Certified Edge i EoHS.

Kiedy w sklepach?

Monitor 243B1JH pojawi się w sklepach w lutym w sugerowanej cenie 1881 zł.

Źródło: Philips

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane