Przegląd najnowszych telewizorów i sprzętu wideo
Ekrany o rozdzielczości 8K to najnowszy trend w świecie technologii ekranów, w sklepach można znaleźć coraz więcej telewizorów z takimi matrycami. Co to oznacza dla użytkowników i czy warto zainteresować się tą innowacją? W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam podstawowe informacje na temat 8K, jego zalet i wad, oraz odpowiedzieć na pytanie, czy to technologia przyszłości, czy tylko chwilowa moda.
Współczesne telewizory są wyposażone w coraz więcej funkcji mających tylko jedno zadanie – poprawić jakość wyświetlanego obrazu a tym samym ulepszyć wrażenia wizualne (i dźwiękowe) odbiorców podczas oglądania treści wyświetlanych na telewizorze. Do funkcji lepiej znanych, takich jak HDR10 coraz częściej dołącza inna – Dolby Vision. Czym jest, na czym polega i jak działa, wyjaśniamy w tym artykule.
Manta wprowadziła na rynek telewizory wyposażone w system WebOS od LG, co sprawia, że mogą one śmiało konkurować z modelami z wyższych półek innych producentów. Mamy tu połączenie zalet znanej polskiej marki z oprogramowaniem LG, które znalazło zastosowanie w serii Manta LUW121D. Dla użytkowników oznacza to szereg korzyści: obraz 4K z dużą ilością szczegółów, niezawodne funkcje smart, stabilną pracę telewizora oraz dostęp do setek aplikacji ze sklepu LG. Jak finalnie wypadło połączenie systemu koreańskiego giganta z telewizorami Manta, omawiamy w tej recenzji.
Technologie LCD i OLED rozpowszechniły się już na tyle, że niemal wszyscy użytkownicy, ale także osoby planujące zakup nowego telewizora już o nich słyszeli. Tymczasem branża elektroniczna nie próżnuje i cały czas opracowywane są rozwiązania nowe, mające jeszcze poprawić wizualną jakość tego, co możemy oglądać na domowych ekranach. Jednymi z takich nowinek są ekrany Mini i MicroLED, w tym artykule wyjaśnimy co to za technologia i czym się od siebie różnią.
Philips TV & Sound pokazał nowy model telewizora wyposażonego w ekran OLED, o nazwie OLED706. Sprzęt ten jest wyposażony w procesor P5, matrycę o odświeżaniu 120 Hz oraz złącza HDMI 2.1. Dodatkowo znajdziemy tam trójstronny system Ambilight, Smart TV w oparciu o Androida 10 oraz niezły system dźwiękowy o mocy 50W. Atutem jest tu jednak przede wszystkim niewygórowana jak na OLEDy cena.
Marka Philips TV & Sound zaoferuje użytkownikom kolejną generację popularnej serii TV o nazwie Performance. Na polski rynek trafiają modele Philips 8506, Philips 8536 oraz Philips 8546, w których wprowadzono kilka nowych rozwiązań.
Coraz więcej telewizorów ze średniej i wyższej półki posiada funkcję HDR. Ale co to właściwie znaczy i jakie konkretnie korzyści daje podczas oglądania wyjaśnimy w tym artykule. A jest to technologia ważna, ponieważ sprzęt w nią wyposażony oferuje znacznie lepszą jakość obrazu niż tradycyjne telewizory.
W wielu domach znajdują się starsze telewizory, które nie posiadają funkcji smart, albo są pierwszymi „inteligentnymi” wersjami, jakie już dawno się zdezaktualizowały i nie otrzymują nowych usprawnień. Tymczasem mimo nieposiadania nowoczesnych funkcji dodatkowych, ich wyświetlacze ciągle działają bardzo dobrze i trochę szkoda się ich pozbywać. Takie telewizory mogą otrzymać drugie życie — wystarczy jeden mały gadżet.
Na rynek trafiają właśnie nowe telewizory Philips PUS9435 oraz Philips PUS9235, które w zamierzeniach producenta mają być połączeniem obrazu 4K Ultra HD ze wyróżniającym się brzmieniem, którego jakość gwarantuje zintegrowany soundbar stworzony przez Bowers & Wilkins. Dzięki temu obie serie TV pod względem wizualnym i dźwiękowym mają zapewnić niemal kinowe wrażenia podczas seansów. Bez kompromisów i bez konieczności inwestowania w dodatkowy system audio.
Po zeszłorocznym debiucie telewizorów z serii Performance, który okazał się bardzo udany, Philips postanowił pójść za ciosem i zaprezentował kolejną generację tych urządzeń. Nowa seria 8500 w porównaniu do poprzedniej generacji zyskała kilka istotnych ulepszeń.
Jak to zrobić?
AGD
Tech