Środa , 23 Czerwiec 2021

Apple pokazało AirPods Max. Pierwsze nauszne słuchawki własnego projektu

   09.12.2020
Kiedy gigant z Cupertino 6 lat temu kupował popularną markę Beats Audio, stało się jasne, że tylko kwestią czasu jest to, kiedy firma pokaże własne nauszne słuchawki, będące efektem prac mariażu własnych inżynierów z przejętym zespołem Beats. Efekt jest interesujący, choć kontrowersji nie brakuje. Dotyczą one zwłaszcza ceny.
Design nowych słuchawek jest dość nietypowy

Nowe, wokółuszne i bezprzewodowe słuchawki mają bardzo charakterystyczny design – wypełniony siateczką pałąk ze stali nierdzewnej, teleskopowo przymocowany do nauszników (regulacja długości jest podobno bardzo płynna). Same słuchawki mają zaokrąglony, wyraźnie wydłużony kształt, przypominający nieco... mydelniczki. Urządzenie ma być dostępne w pięciu wersjach kolorystycznych: gwiezdnej szarości, srebrnej, zielonej, różowej i błękitnej. Całość wygląda dość ekstrawagancko – na rynku nie ma zbyt wielu podobnych modeli.

AirPods Max

Apple AirPods Max - budowa wewnętrzna

Możliwości techniczne

Na słuchawkach znajdziemy jedynie dwa przyciski – jeden aktywujący funkcję Transparency Mode (o której za chwilę), oraz cyfrowe pokrętło (koronkę Digital Crown) znane z Apple Watch, które pozwoli na regulację głośności, przełączanie utworów oraz odbieranie połączeń telefonicznych. AirPods Max wyposażono w układ cyfrowy Apple H1, o którym Apple mówi iż ma „10 rdzeni audio” – który reguluje wiele funkcji muzycznych i ejst w stanie wykonać  nawet 9 mld operacji na sekundę. Główne z nich to:

  • Adaptacyjna korekcja (EQ), która ma precyzyjnie dostrajać dźwięk do „indywidualnej akustycznej przestrzeni”, którą tworzą wokół uszu poduszki słuchawek. Mikrofony skierowane do wewnątrz sprawdzają, co słychać w słuchawce, i regulują częstotliwości tak, by każda nuta była wiernie odwzorowana, a muzyka miała spójne i bogate brzmienie.
  • Aktywna redukcja hałasu, która emituje specjalne przeciwfale rozpraszające zakłócenia z zewnątrz. Apple chwali się, że to najlepsze tego typu rozwiązanie na rynku.
  • Tryb transparentności (Transparency Mode) – który pozwala w razie potrzeby usłyszeć wszystkie dźwięki z zewnątrz.
  • Słuchawki te potrafią nawet - dzięki żyroskopowi i akcelerometrowi - określać ruchy głowy użytkownika i na tej podstawie dostosowywać dźwięk płynący z głośników.

Czas pracy na baterii: 20h

Co do pojemności akumulatorów – Apple podaje w specyfikacji, że czas pracy na jednym ładowaniu, wynosi ok. 20 godzin odtwarzania wysokiej jakości audio - z włączoną funkcją aktywnej redukcji szumów.

W zestawie nabywcy otrzymają także także ciekawie wyglądające etui Smart Case, które automatycznie przełącza słuchawki w tryb oszczędzania energii.

AirPods Max

Apple AirPods Max - etui

Cena jest wysoka

Jak wspomniałem na początku duże wrażenie zrobiła też cena słuchawek – wyniesie ona w Polsce 2799 zł, a sprzęt do sklepów trafi 15 grudnia.

Źródło: Apple

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane