Sobota , 10 Czerwiec 2023

Spotify ogłasza nowy plan HiFi, który wprowadza bezstratną jakość muzyki

   23.02.2021
Najpopularniejszy na świecie dostawca streamingu audio postanowił rozszerzyć swoją ofertę o abonament HiFi, w którym użytkownicy otrzymają dostęp do plików muzycznych w bezstratnej jakości odpowiadającej płytom CD.
Jakość w audio porównywalna do CD trafi do Spotify?

Dotychczas Spotify pozwalało na korzystanie z ustawienia „najwyższa jakość” w abonamencie Premium, jednak zapewniało to streaming z szybkością najwyżej 320 kb/s, co dla wielu użytkowników, zwłaszcza audiofili lub posiadaczy luksusowego sprzętu Car Audio, było wartością niewystarczającą, która nie dorównywała nawet brzmieniu z odtwarzacza płyt CD/DVD. Teraz ma się to zmienić – dostawca zamierza uzupełnić swoją ofertę o plan HiFi, który zapewni bezstratną transmisję, prawdopodobnie w formacie FLAC. Można się tu spodziewać wymagań co do szybkości sieci na poziomie 1,5-2 Mb/s.

Spotify HiFi

Wygląda na to, że Spotify dostrzegł, iż znaczna część jego użytkowników to fani muzyki o wysokiej jakości technicznej i postanowił wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Niestety firma nie podała jeszcze cennika nowej usługi, wiadomo jednak tylko, że będzie ona wymagała płacenia odrębnego abonamentu (nie pojawi się jako opcja w obecnym planie Premium).

Samo Spotify obiecuje „rozsądnie” wycenić nową usługę, jednak z pewnością tanio nie będzie, do tego należy się liczyć z koniecznością posiadania sporych pakietów na transmisję z internetu, gdyż usługa z pewnością będzie „zasobożerna”.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze kiedy nowa usługa trafi na polski rynek – Spotify ma ją uruchamiać stopniowo, na początek w ograniczonej grupie krajów, jednak żadnych szczegółów i terminów w tym zakresie jeszcze nie podano.

By móc skorzystać z zalet streamingu wysokiej jakości należy też oczywiście posiadać odpowiedni sprzęt HiFi. Na urządzeniach z niskiej półki, nawet podwyższona jakość audio może być bowiem nieodczuwalna.

Źródło: Spotify

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane