Środa , 12 Czerwiec 2024

Spotify z własnym asystentem głosowym?

   08.04.2021
Już kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że Spotify - największy na świecie dostawca streamingu audio, zamierza dodać do swojej usługi także asystenta głosowego z prawdziwego zdarzenia. Wówczas skończyło się tylko na zapowiedziach, natomiast wszystko wskazuje na to, że teraz firma rzeczywiście zamierza dodać do swojej aplikacji tę nową i dla wielu przydatną funkcjonalność.
Wyszukiwanie głosowe już jest, teraz pora na pełnoprawnego asystenta

Skąd wiadomo, że Spotify ostatecznie umożliwi wyszukiwanie złożonymi komunikatami głosowymi? Funkcję tę dostali już pierwsi użytkownicy w Stanach Zjednoczonych. Osoby, które mogą już skorzystać z tej całkiem przydatnej nowości, otrzymują stosowny komunikat bezpośrednio z aplikacji.

Samo powiadomienie przekierowuje użytkownika do specjalnego ekranu ustawień, na którym, aby skorzystać z „asystenta” należy wyrazić kilka zgód na dostęp do telefonu. W następnym kroku Spotify, przygotowało jeszcze krótką instrukcję obsługi dla użytkowników.

Pełnoprawny asystent a nie tylko wyszukiwanie głosowe

Zwykłą wyszukiwarkę głosową Spotify ma już od 2019 roku. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z czymś znacznie więcej. Ma to być pełnoprawny asystent reagujący na złożone polecenia głosowe.

Spotify

Hey Spotify

Funkcja asystenta ma być skonstruowana tak, że telefon będzie bez przerwy nasłuchiwał komunikatu wywołującego. W tej chwili Komenda ta brzmi „Hey Spotify” i aktywuje dalszy nasłuch, podczas którego możemy wydawać już bezpośrednie polecania aplikacji. By poprawić jakość wyszukiwania i reagowania, aplikacja może poprosić użytkownika o nagranie próbek własnego głosu.

Rzeczywiste wyszukiwanie dokona się na serwerach Spotify, dlatego nasze komendy głosowe będą przesyłane bezpośrednio do firmy.

Choć nowa funkcje wydaje się interesująca, to nie dla każdego będzie przydatna. Nie skorzystają z niej zapewne zwłaszcza fani asystenta głosowego Google, który już teraz oferuje podobne możliwości.

Na razie też nie wiadomo, czy i kiedy funkcja trafi ta do innych krajów niż Stany Zjednoczone.

Źródło: GSMArena

 

 

KOMENTARZE (39) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane