Sobota , 18 Maj 2024

5 najlepszych aplikacji do zakupu biletów komunikacji miejskiej

   21.02.2023
Możliwość zakupu biletu komunikacji miejskiej z pomocą smartfona to ogromne ułatwienie, zwłaszcza gdy jesteśmy w zupełnie obcym miejscu. Jeśli posiadamy odpowiednią aplikację, nie jesteśmy zdani na stacjonarne punkty sprzedaży, nie musimy też szukać automatu. Co więcej, spora część tego typu programów umożliwia opłacenie przejazdu w wielu miastach, dzięki czemu stajemy się pod tym względem całkowicie niezależni od innych, często niespodziewanych czynników. Oto najbardziej przydatne tego typu programy.
Zakup biletów przez aplikację jest wygodny i szybki o każdej porze. Fot. Unsplash

Aplikacje do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej stale zyskują na popularności. Kluczem do ich sukcesu jest przede wszystkim wygoda użytkowania: nie musimy bowiem szukać żadnych punktów sprzedaży i martwić się, czy akurat są otwarte. Nie stoimy też w kolejkach. Wystarczy sięgnąć po smartfona i gotowe. Przy okazji nie zanieczyszczamy też środowiska – nie ma żadnych śmieci, bilet znajduje się w cyfrowej wersji na naszym telefonie. Jedyne czego potrzebujemy, to dostęp do internetu w momencie zakupu. Oto 5 najlepszych aplikacji tego typu, jakie możemy zainstalować na właściwie dowolnym smartfonie (wszystkie działają na telefonach z Androidem i iOS).

SkyCash

To w tym momencie jedna z najpopularniejszych aplikacji pozwalających nie tylko na zakup biletów komunikacji miejskiej w wielu miastach Polski (Kraków, Leszno, Lublin, Łódź, Metropolia GZM: Bytom, Chorzów, Gliwice, Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Zabrze, Pabianice, Poznań, Swarzędz, Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo, Tychy, Warszawa, Zgierz, Zielona Góra), ale też na opłacenie biletów kolejowych, autobusów dalekobieżnych, a nawet przelotów liniami lotniczymi. Pozwala ona także na pokrycie opłaty za parkowanie pojazdu w dedykowanych strefach, czy zakup biletu do kina. W aplikacji tej do płatności możemy podpiąć kartę płatniczą lub doładować konto na wybraną przez siebie kwotę i wykorzystać ją na późniejsze zakupy (ta druga metoda wymaga weryfikacji tożsamości). W czasie sprawdzania biletów już po ich zakupie – by okazać kontrolerowi posiadany bilet, należy wejść w zakładkę „Kontrola biletów”, tam znajdziemy wszelkie aktywne bilety.

SkyCash

Aplikacja SkyCash — jedna z najpopularniejszych w zestawieniu

Jakdojade

Aplikacja ta jest znana bardzo wielu użytkownikom, jako jeden z najlepszych planerów przejazdów komunikacją miejską w praktycznie wszystkich największych miastach w Polsce. Tymczasem od pewnego czasu umożliwia ona nie tylko sprawdzenie rozkładu jazdy, czy wyszukanie optymalnego połączenia między dwoma punktami na mapie. W wybranych lokalizacjach możemy też od razu zakupić bilet na przejazd – co ciekawe, po wyborze trasy, program podpowiada, jaki bilet byłby dla nas najodpowiedniejszy. Przyda się to zwłaszcza w miastach, w których obowiązują bilety czasowe, a my nie mamy orientacji, ile zajmie przejazd oraz jak wygląda lokalna taryfa biletowa. Płacić za bilety możemy tu z Google Pay, Blikiem, lub podpiąć kartę płatniczą.

Jakdojade

Jakdojade oferuje znakomity planer podróży

mPay

Jedna z pierwszych aplikacji do zakupu biletów, która pojawiła się na rynku. Z jej pomocą kupimy oczywiście bilety komunikacji miejskiej w kilkudziesięciu miastach, ale też bilety kolejowe, autobusowe, zapłacimy za parkowanie, uregulujemy prywatne rachunki, zakupimy doładowania do popularnych gier, a nawet zasilimy telefon na kartę czy też kupimy bilet do warszawskiego ZOO lub Tatrzańskiego Parku Narodowego. Aplikacja pozwala — jeśli zajdzie taka potrzeba — na przekazanie środków innemu użytkownikowi mPay. Płatności w ramach tego programu odbywają się za pomocą podpiętej karty płatniczej lub poprzez doładowanie portmonetki mPay.

mPay

Aplikacja mPay zapewnia wszechstronność i dodatkowe usługi

moBiLET

Ta aplikacja jest godna polecenia przede wszystkim tym, którzy stawiają na prostotę obsługi. Pozwala na zakup biletu komunikacji miejskiej w wielu lokalizacjach w całej Polsce (w ponad 100 miejscowościach, m.in. w aglomeracjach Krakowa, Łodzi, Trójmiasta i Górnego Śląska, w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu i Lublinie), dzięki niej zapłacimy też za parking oraz komunikację dalekobieżną. Występuje jako samodzielny program dla użytkowników smartfonów z Androidem oraz iPhone’ów, ale też jako dodatek do aplikacji bankowości internetowej PKO Banku Polskiego, Santander, Millennium Banku, BNP Paribas, Alior Banku oraz ING.

moBILET

moBilet stawia na prostotę obsługi

zBiletem

To najmłodsza aplikacja w zestawieniu, ale ma jeden ważny atut – pozwala w kilkudziesięciu miastach na zakup prócz biletów jednorazowych, także i biletów okresowych, które są najwygodniejszą i najtańszą formą podróżowania dla osób, często korzystających z komunikacji miejskiej. W tym momencie „bilet miesięczny” można zakodować na komórce między innymi w Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Częstochowie, Olsztynie czy Bydgoszczy. Płatności dokonujemy za pomocą Blika, PayU, Google Pay, możemy też tradycyjnie podłączyć kartę płatniczą. Do zakupu biletu potrzebne jest połączenie z internetem, jednak już zakupione są widoczne w aplikacji, nawet gdy nie mamy dostępu do sieci. Dzięki temu nie musimy się bać, że zaskoczy nas kontrola w autobusie czy tramwaju.

zBiletem

zBiletem pozwala na zakup także biletów okresowych w wybranych miastach

Tomasz Sławiński

 

 

KOMENTARZE (129) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

03 sierpnia 2023 o 09:52

oliwia

Polecam aplikacje mPay, jest prosta w obsłudze i korzystając z niej zaoszczędzimy wiele czasu.
08 lutego 2023 o 11:32

inga

Sama dosyć często kupuję bilety,dlatego myślę o tym by ułatwić sobie ich zakup i postawić na aplikację mPay. Ogólnie jest ona bardzo rozbudowana i co ważne dzięki niej można sporo czasu zaoszczędzić
18 listopada 2022 o 16:22

iza

Ja bilety kupuję przez mPay. Aplikacja bardzo mi ułatwiła ich zakup, ogólnie jest ona też świetnie rozbudowana co jest ważne

Najczęściej czytane