Poniedziałek , 15 Lipiec 2024

5 najlepszych serwisów do rezerwacji noclegów w Polsce i na świecie

   21.06.2024
Sezon wakacyjny już się zaczyna, zostało bardzo niewiele czasu na wybór celu podróży, zwłaszcza jeśli myślimy o rezerwacji pobytu w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Wybraliśmy 5 najlepszych serwisów, które pomogą w odnalezieniu miejsca, które spełni nasze wymagania i do tego pozwoli nie przepłacić.
Aplikacje bookingowe bardzo ułatwiają znalezienie idealnego miejsca na wakacyjny bądź weekendowy wyjazd. Fot. Unsplash

Najlepsze strony do rezerwacji hoteli i apartamentów

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Przed każdym wyjazdem, najlepiej już na etapie planowania podróży, warto porównać ceny noclegów w różnych źródłach – kilku najlepszych serwisach oraz bezpośrednio na stronach hoteli, które sobie upatrzymy, ponieważ czasami tylko jedna z takich witryn oferuje atrakcyjne, promocyjne oferty, które nie są udostępniane nigdzie indziej.

Niektóre serwisy będą również oferować oferty złożone, chociażby pakiety udogodnień, które nie są udostępniane witrynom stron trzecich. Wszystkie wyszukiwania najlepiej jednak zacząć od wyspecjalizowanych witryn bookingowych, które zwykle posiadają najlepsze oferty. W niektórych z nich z czasem będziemy otrzymywać też oferty specjalne i bonusy.

Topowe witryny bookingowe

Booking.com

Jeśli szukamy serwisu wszechstronnego, najlepszym i najbardziej rozbudowanym z pewnością będzie Booking.com. Oferuje on wybór miejsc noclegowych w hotelach, apartamentach, hostelach i pensjonatach. W Booking.com w zasadzie każdy powinien znaleźć ofertę dla siebie, gdyż zawiera on ponad 1,5 mln miejsc hotelowych na całym globie. Poręczna wyszukiwarka miejsc noclegowych wyświetla całkowity koszt z góry, co bardzo ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze konkretnego miejsca, gdyż zanim zagłębimy się w szczegóły, widzimy najtańszą opcję. W ramach wyszukiwania możemy ustawić własne filtry według preferencji – może to być cena, ale też, chociażby dostępność Wi-Fi w pokoju. Serwis ten w wielu przypadkach umożliwia też bezpłatne odwołanie rezerwacji. Dostępne są też usługi dodatkowe – choćby wynajem auta, a także wygodna aplikacja na smartfony.

Booking.com
Booking.com

Trivago

Ta porównywarka ofert i hoteli ma dostęp do ok. miliona miejsc noclegowych na całym świecie. Korzysta ona z danych innych stron rezerwacyjnych i zbiera najlepsze wyniki. W ramach tej witryny i aplikacji znajdziemy odpowiedni nocleg dla siebie, filtrując wyniki wyszukiwania według dopasowanych do siebie wytycznych. Najważniejszą jest oczywiście data i lokalizacja, ale istnieje też możliwość określenia maksymalnej ceny, zakreślenia obszaru wyszukiwania (na przykład wokół popularnego uzdrowiska, czy atrakcji turystycznej). Ulubione miejsca można zapisywać i wracać do wyszukiwania później.

Trivago
Trivago

Tripadvisor

Świetna aplikacja nie tylko do rezerwacji noclegu, ale w ogóle do planowania podróży. Użytkownicy znajdą tam prawie 900 mln różnych recenzji i opisów obiektów hotelowych i prywatnych kwater, a także otoczenia turystyki – restauracji, linii lotniczych, transportu itp. Serwis Tripadvisor analizuje ponad 200 różnych witryn internetowych i agreguje wyniki tak, by łatwo było odnaleźć najkorzystniejszą, odpowiadającą naszym potrzebom i budżetowi ofertę. Podczas podróży można też przeglądać w aplikacji mapę pobliskich ukrytych perełek wśród hoteli, restauracji, wycieczek i atrakcji — aplikacja pozwala na zapisanie własnego pomysłu na później, można też od razu zarezerwować wybrane miejsce. Aplikacja Tripadvisor do planowania podróży wykorzystuje glokalizację użytkownika, aby przesyłać mu bardziej spersonalizowane rekomendacje dotyczące wyjazdu.

Tripadvisor
Tripadvisor

Hotels.com

Jedna z popularniejszych aplikacji do wyszukiwania ofert hoteli. Umożliwia ona znalezienie oferty tanich pokojów w dużych sieciach hotelowych, ale też apartamentów, B&B, okazjonalnego wynajmu wakacyjnego i hosteli. Pozwala odszukać i wyświetlić hotele na mapie, by od razu znać ich lokalizację. Można też wyszukiwać w popularnych lokalizacjach, np. wokół znanych punktów orientacyjnych. To, co wyróżnia tę aplikację spośród innych, to rozbudowany program lojalnościowy. W niektórych obiektach biorących udział w programie pobyt oznacza przydzielenie specjalnego punku – pieczątki. Zebranie 10 takich pieczątek daje prawo do 1 bonusowego pobytu w wybranym miejscu. W aplikacji znajdziemy też bardzo interesujące oferty Last Minute.

Hotels.com
Hotels.com

Agoda

Agoda to – zdaniem jej twórców — idealne narzędzie do wyszukiwania i rezerwowania najlepszych ofert w dowolnym obiekcie i miejscu na świecie. Serwis i aplikacja umożliwiają przeszukiwanie bazy ponad 1 900 000 hoteli, hosteli, willi, noclegów ze śniadaniem i dowolnych obiektów wakacyjnych. Wszystko to jest dostępne w wybranym języku i walucie. Co ciekawe serwis Agoda pozwala też na łatwe udostępnianie własnego mieszkania i zarabianie na wynajmie. Warta polecenia jest zwłaszcza aplikacja serwisu na smartfony, dzięki której użytkownik może uzyskać dodatkowe oszczędności nawet do 80% w ramach ofert dla wtajemniczonych, ofert last-minute, czy tzw. ofert sekretnych.

Agoda
Agoda

Tomasz Sławiński

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane