Przyzwyczailiśmy się już do tego, że miliarder i filantrop Elon Musk co chwilę zaskakuje nas swoimi nowymi pomysłami, wzbudzając przy okazji zamieszanie na światowych giełdach. Tym razem poruszenie w branży wywołała jego wypowiedź na Twitterze, według której rozważa stworzenie własnego medium społecznościowego. Nowy serwis miałby przede wszystkim postawić na nieskrępowaną wolność słowa.
Mozilla, czyli właściciel popularnej przeglądarki Firefox w przeszłości wielokrotnie krytykowała Facebooka (obecnie Meta) za groźne jej zdaniem praktyki w zakresie prywatności i bezpieczeństwa. To już przeszłość, dziś obie firmy zgodnie współpracują nad ciekawym projektem: propozycją nowego mechanizmu zliczania skuteczności reklamy w Internecie, którego najważniejszą cechą ma być zapewnienie prywatności użytkownikom.
Facebook wprowadza zmiany w Messengerze. Wraz z jedną z najnowszych aktualizacji pojawi się tam funkcja, którą zapowiedział sam szef platformy Mark Zuckerberg. Gdy w czasie rozmowy z kimkolwiek zrobimy screena konwersacji, nasz rozmówca dostanie automatyczną wiadomość, która go o tym poinformuje.
Firma Meta, czyli właściciel Facebooka, Instagrama i WhatsApp ogłosiła, że nie planuje wprowadzać szyfrowania end-to-end (E2EE) jako domyślnego w swoich aplikacjach Messenger i Instagram co najmniej do 2023. Koncern tłumaczy to względami bezpieczeństwa.
Wczoraj największy na świecie serwis społecznościowy zmagał się z wielogodzinną awarią w czasie trwania której większość serwisów giganta – w tym Instagram oraz WhatsApp były niedostępne dla użytkowników. Jakby tego było mało, okazuje się że niedawno serwisowi wykradziono dane 1,5 mld kont użytkowników.
Po kilku latach ciągle pojawiających się plotek, dotyczących prac Facebooka nad własnymi inteligentnymi okularami, wszystko wskazuje na to, że niebawem ujrzymy finalny efekt tych prac, i to nie z byle kim, bo we współpracy z firmą Ray Ban, która specjalizuje się w produkcji stylowych oprawek.
Facebook wprowadził bardzo przydatną i oczekiwaną funkcję do swoich popularnych aplikacji. Jest to możliwość korzystania z szyfrowania end-to-end dla połączeń głosowych i wideo w Messengerze oraz szyfrowanie wiadomości w Instagramie.
Niegdyś największy serwis społecznościowy w Polsce, w rekordowym okresie przyciągający nawet więcej użytkowników niż wyszukiwarka Google, ostatecznie kończy działalność. Nasza Klasa, która była jednym z największych i najbardziej błyskotliwych sukcesów w polskiej sieci, nie wytrzymała jednak próby czasu i 27 lipca znika z rynku.
Facebook ogłosił właśnie, że testuje nową funkcję, której celem jest skłonienie użytkowników, by przeczytali artykuły, którymi chcą się dzielić z innymi. Ma to między innymi zapobiec szerzeniu dezinformacji w sieci.
Użytkownicy Facebooka i innych witryn posiadających trackery reklamowe, którzy są właścicielami iPhone'ów, wkrótce staną przed ważną decyzją dotyczącą ich prywatności w Internecie. Będą musieli zdecydować czy chcą udostępniać serwisom i witrynom dane, które będą następnie wykorzystywane przez te podmioty, do „śledzenia” ich w internecie.
WhatsApp zrobi to, co zapowiedział już kilka tygodni temu – zmieni regulamin. W materiałach wewnętrznych komunikatora pojawiły się konkretne informacje dotyczące konsekwencji odmowy przyjęcia nowych regulacji – bez ich akceptacji, po 15 maja praktycznie nie da się już korzystać z aplikacji.
Serwis MacRumors dotarł do informacji, z których wynika, że Facebook obecnie prowadzi prace nad inteligentnym zegarkiem, który skupi się na obsłudze aplikacji społecznościowych i funkcji zdrowotnych. Użytkownicy będą mogli wysyłać wiadomości za pomocą usług Facebooka, takich jak Messenger i WhatsApp, a co najważniejsze połączenie ze smartfonem nie będzie wymagane – urządzenie ma być w pełni autonomiczne.
Jeden z najpopularniejszych komunikatorów sieciowych świata, jest (z powodu dużej zmiany warunków korzystania z usług) poddawany od kilku dni ogromnej krytyce na całym świecie. Nowe warunki prywatności, które mają obowiązywać od 8 lutego, przewidują że WhatsApp będzie udostępniać dane użytkownika Facebookowi, czyli swojemu właścicielowi.
Przeciętny użytkownik internetu ma obecnie co najmniej kilka różnych kont, w kilku serwisach WWW. Są tacy, którzy muszą się logować kilkanaście razy dziennie do różnych stron, by przeglądać ulubioną zawartość. To uciążliwe, a nie każdy jest w stanie zapamiętać wszystkie hasła lub zainstalować odpowiedniego menedżera. Z pomocą przychodzi m.in. Facebook – na niektóre strony można się logować z użyciem konta z tego serwisu społecznościowego bez podawania innych haseł. Ale czy to w ogóle jest bezpieczne?
Zachodnie portale donoszą, że narzędzie o nazwie Global Library Collector, wbudowanę w mobilną aplikację Facebooka skanuje całą zawartość naszych telefonów, a wyniki "skanu" przesyłane są na serwery amerykańskiego giganta.
Jak to zrobić?
Smartfony
Tech