Piątek , 07 Październik 2022

WhatsApp ostatecznie zmienia regulamin. Brak akceptacji oznacza odcięcie od wiadomości

   23.02.2021
WhatsApp zrobi to, co zapowiedział już kilka tygodni temu – zmieni regulamin. W materiałach wewnętrznych komunikatora pojawiły się konkretne informacje dotyczące konsekwencji odmowy przyjęcia nowych regulacji – bez ich akceptacji, po 15 maja praktycznie nie da się już korzystać z aplikacji.
WhatsApp robi to co zapowiedział wcześniej - zmienia regulamin

O sprawie zmiany regulaminu popularnego komunikatora pisaliśmy zaraz jak tylko kwestia ta, oraz plany tego dotyczące ujrzały światło dzienne. Temat wzbudził ogromne kontrowersje na całym świecie, gdyż pojawiły się informacje o tym, że w nowym regulaminie zawarto klauzule, na podstawie których WhatsApp będzie zobowiązany udostępniać swojemu właścicielowi, czyli Facebookowi część danych własnych użytkowników. I choć obie firmy łagodziły lub wręcz odrzucały pojawiające się plotki na temat nowych zapisów polityki prywatności komunikatora, pewne obawy wśród użytkowników pozostały, a spora część z nich szybko przeszła do konkurencyjnych komunikatorów. Przełożony został nawet termin wprowadzenia zmian, ale jak widać sprawa szybko wraca, a decyzję o przyjęciu bądź nie nowego regulaminu użytkownicy będą musieli podjąć - jeśli chcą korzystać ze wszystkich jego funkcji - do 15 maja.

Nie usuną konta od razu, ale je mocno ograniczą

Użytkownicy, którzy nie zgodzą się zaakceptować nowego regulaminu, nie stracą konta w systemie komunikatora, ale nie będą mogli w zasadzie z niego korzystać. Po 15 maja nie będzie można bowiem tworzyć i wysyłać wiadomości, ani odczytywać tych, które ktoś do nas wyśle. Będzie można natomiast odbierać połączenia głosowe oraz odczytywać same powiadomienia o nadchodzących wiadomościach.

W regulaminie istnieje zapis, że nieaktywne konta usuwane są po 120 dniach bezczynności, jednak w żadnej informacji WhatsApp nie precyzuje, czy będzie to dotyczyć także i tej sytuacji. Wiadomo jednak na pewno, że z konta ograniczonego – póki istnieje, będzie można wyeksportować kontakty i rozmowy. Wiadomo też, że nowy regulamin będzie można zaakceptować także po 15 maja, przywracając tym samym pełną funkcjonalność aplikacji.

Źródło: WhatsApp

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane