Sobota , 24 Październik 2020

Z powodu koronawirusa Poczta Polska zawiesza wysyłkę przesyłek do Chin

Poczta Polska wydała wczoraj specjalne oświadczenie, w którym tłumaczy, że z powodu odwołania lotów do Państwa środka spowodowanych epidemią koronawirusa nie jest w stanie dalej dostarczać przesyłek do tego kraju.
Fot. Pixabay

Oświadczenie o wstrzymaniu przesyłek do Chin pojawiło się w witrynie internetowej Poczty Polskiej wczoraj. Czytamy w nim między innymi:

Informujemy, iż w związku z zawieszeniem operacji lotniczych przez linie lotnicze do Chin oraz brakiem innych możliwości transportowych do tego kraju, Poczta Polska wprowadza od dzisiaj zawieszenie do odwołania przyjmowania przesyłek pocztowych przeznaczonych do tego kraju.

Już nadane przesyłki mogą być opóźnione

Przesyłki, które zostały nadane przed zwieszeniem mogą dotrzeć do adresatów z opóźnieniem. Poczta Polska jest kolejną polską firmą, która zapowiedziała wstrzymanie ruchu do i z Chin. Wcześniej zrobiły to Polskie Linie Lotnicze LOT, które poinformowały, że w związku z epidemią koronawirusa została podjęta decyzja o przedłużeniu zawieszenia rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego 2020 roku.

Paczki nie niosą ryzyka zakażenia

Przy okazji warto wspomnieć, że polski Główny Inspektorat Sanitarny 31 stycznia wydał specjalny komunikat, w którym zapewnia, że nie ma ryzyka zakażenia się koronawirusem za pośrednictwem zwykłych paczek bądź listów otrzymywanych z Chin.

Źródło: Poczta Polska

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane