Piątek , 20 Maj 2022

WhatsApp ma nową funkcję: pozwoli na reakcję na wiadomości za pomocą emoji

   06.05.2022
Popularny komunikator WhatsApp wreszcie otrzyma funkcję oczekiwaną od dawna przez użytkowników, czyli reakcje emoji. O jej wprowadzeniu poinformował sam szef Meta Mark Zuckerberg na swoim blogu.
WhatsApp wreszcie otrzyma długo oczekiwane emoji

Reakcje na otrzymane wiadomości za pomocą ikon „nastroju” funkcjonują od lat z powodzeniem w innych komunikatorach należących do Meta, czyli Facebook Messengerze czy Instagramie. Przez użytkowników WhatsApp były postulowane od dawna, jednak twórcy aplikacji pozostawali niewzruszeni na co i rusz pojawiające się na forach i w komentarzach apele.

Teraz jak widać sytuacja się zmieniła, bowiem oczekiwane usprawnienie wreszcie zostało zaimplementowane do popularnej aplikacji i stopniowo trafi do wszystkich jej użytkowników.

Emoji w WhatsApp

Akcja aktualizacji WhatsAppa do nowej wersji umożliwiającej reagowanie na wiadomości za pomocą wbudowanych w program emoji rusza już w tym tygodniu. Rozszerzenie trafi do wszystkich wersji programu, zarówno beta, jak i stabilnych, na systemy Android, iOS, Windows i macOS.

Początkowo dostępnych będzie sześć podstawowych reakcji: kciuk w górę, serduszko, płacz ze śmiechu, otwarte usta, smutna buźka oraz złożone ręce. Na razie nie znajdziemy kciuka w dół ani też buźki wyrażającej złość, jednak twórcy aplikacji już teraz zapowiadają, że w przyszłości obsługiwane będą też inne emoji, także takie, różniące się między sobą kolorami skóry.

WhatsApp

Nie tylko nowe ikonki

WhatsApp, który należy do tego samego koncernu co Facebook przez ostatnie lata, pod względem możliwości i fajerwerków graficznych pozostawał nieco w tyle za innymi komunikatorami, takimi jak Messenger czy chociażby rosnący w siłę Telegram. Mimo ponad 2 miliardów aktywnych użytkowników, co plasuje tę aplikację w absolutnej czołówce, chyba brakowało pomysłów na jej rozwój.

Obecnie zmiany mogą oznaczać, ze jednak będzie ona rozwijana i udoskonalana, a to dobra wiadomość dla jej użytkowników. Co ważne nowe funkcje graficzne nie są jedynymi nowościami. Pojawią się też zmiany dotyczące grup, gdzie maksymalna liczba uczestników zostanie zwiększona do 512 osób, pojawi się też inna, równie mocno oczekiwana funkcja, której bardzo brakowało – udostępnianie dużych plików, o rozmiarze do 2 GB (wcześniej tylko 100 MB). Dodany zostanie też licznik, który pokazuje, ile czasu zajmie wczytanie lub pobranie danych.

Źródło: Endgadget

 

KOMENTARZE (1) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

09 maja 2022 o 09:27

Onny

Teraz baby wirtualne narkomanki jaja zniosą będą nas Januszy zasypywać w wielkiej ilości ikonkami w kolorze czerwonym do obrzygania będą słać te bzdety. Narkomanki wirtualne obrazkowo filmikowe w każdy prymitywny sposób chcą zaistnieć są bezczelnie meczace.Serduszka dla takich przechodzonych babć to wielka podnieta..mocno tandetne prymitywne baby po 60.Kazda myśli że jest jedyna ważna. Bzdury.My Janusze mamy takich prymitywnych bab za dużo.Mamy je gdzieś. Gorzej one tym co sla żyją a jakie podniecone..każda sle takich glupot 5 czy 10.Wariatkikto ma czas to czytać oglądać. Baby zeszły na psy wirtualne życie im wystarcza.Sa infantylne jak dzieci specjalnej troski.Ogarnijcie się Aski JolkiGoski GrazynyElki Ewki Helki.Kunekundy

Najczęściej czytane