Środa , 23 Czerwiec 2021

Intel zapowiada, że zamierza produkować karty graficzne dla wszystkich segmentów rynku

   07.08.2019
Amerykański Intel, który jest potentatem na rynku produkcji procesorów komputerowych od kilku lat przymierza się do powrotu (ostatni raz był w tym segmencie w 1998) na rynek dedykowanych kart graficznych ogłosił, że od 2020 zaproponuje cały zestaw modeli kierowanych do wszystkich potencjalnych odbiorców, od tych podstawowych do najbardziej wymagających.

Czy seria kart Xe podbije rynek?

Nowa seria kart graficznych Xe ma pojawić się w sklepach już w 2020 roku i w zamierzeniu giganta z Santa Clara będzie stanowić realną alternatywę dla sprzętu dotychczasowych liderów branży układów graficznych, czyli firm NVIDIA oraz AMD. Jak zauważyli internauci już pod koniec lipca tego roku, prawdopodobnie przez przypadek Intel umieścił w sieci sterowniki, w których pojawiły się wzmianki o aż czterech nowych modelach nadchodzących GPU. Ta seria sterowników została szybko wycofana, ale domysły pozostały.

Imponujące plany Intela

Plany Intela są imponujące. W ciągu kilku lat chce zaistnieć na rynku z całą nową rodziną kart graficznych, począwszy od modeli przeznaczonych od układów zintegrowanych, przez układy dedykowane dla graczy po specyficzne jednostki obliczeniowe dla dla centrów danych. Sami przedstawiciele giganta mówią w wywiadach, że strategia firmy skupi się na dostarczaniu produktów w atrakcyjnych przedziałach cenowych. Może to oznaczać, że firma z USA ma zamiar ostro konkurować z obecnie dominującymi na rynku graczami, którzy - nie ma co ukrywać - narzucają dość wysokie ceny kart. Może to też świadczyć o tym, że jako pierwsze zadebiutują karty z najniższego segmentu cenowego i wydajnościowego.

Premiera nowych układów w przyszłym roku.

Tomasz Sławiński

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane