Sobota , 26 Listopad 2022

Google odświeża interfejs Android TV

   04.02.2021
Telewizory pracujące pod kontrolą Androida doczekają się sporej aktualizacji, która niebawem trafi do użytkowników. Zmiany dotkną przede wszystkim interfejsu, który bardzo mocno upodobni się do oprogramowania Google TV, stosowanego chociażby w przystawkach Chromecast.
Aktualizacja telewizorów z Androidem zmieni ich interfejs na wzór Google TV

Telewizory z systemem Android są coraz chętniej wybierane przez nabywców, i jest to zrozumiałe – dają znacznie większe możliwości konfiguracyjno-użytkowe, niż sprzęt z zamkniętymi systemami stworzonymi przez producentów telewizorów. Najczęściej spotkamy w sklepach urządzenia oparte na Androidzie 9.0, natomiast TV z najnowszych linii mają już na pokładzie Androida 10. Producenci, którzy przodują w dostarczaniu na rynek odbiorników z Androidem, to przede wszystkim Sony, Philips, Sharp oraz Xiaomi.

Okazuje się jednak, że łączący większość urządzeń androidowych charakterystyczny interfejs wkrótce czeka potężne odświeżenie i zmiany. Google zdecydowało się bowiem wypuścić duży pakiet aktualizacyjny, który odmieni wygląd systemu na obsługiwanych telewizorach.

Google TV

Co się zmieni?

Można mówić o unifikacji systemu i interfejsu z telewizorów, z tym, z czym mamy do czynienia na przystawkach Chromecast. Telewizory otrzymają funkcjonalności i wygląd znany z najnowszej wersji Google TV, co wielu użytkownikom powinno przypaść do gustu. Odświeżony wygląd ekranu głównego ma pozwolić na prostsze odnajdywanie ważnych dla posiadacza urządzenia ulubionych funkcji, treści oraz konkretnych programów.

Góra ekranu od lewej strony ma być poświęcona wyszukiwaniu, odkrywaniu nowych treści (z serwisów typu Netflix czy YouTube), oraz dostępowi do zainstalowanych na telewizorze aplikacji. Nowy interfejs jest uporządkowany, wydaje się bardziej skoncentrowany i intuicyjny od poprzedniego.

Android TV

Kiedy aktualizacja trafi na TV w Polsce?

Obecnie aktualizacja jest proponowana właścicielom Android TV ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Niemiec oraz Francji, do Polski trafi zapewne w kolejnym kroku, więc można się jej spodziewać – choć oficjalnie nie ma na ten temat informacji – jeszcze w tym kwartale.

Źródło: Google

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane