Sobota , 31 Październik 2020

Apple oficjalnie zaprezentowało iPhone 12

Potwierdziły się w zasadzie wszystkie przecieki sprzed premiery. Amerykański gigant zaprezentował świeży model swojego flagowego urządzenia w aż czterech wariantach, które łączy jedno – szybkość i moc. Nawet nazwa całego eventu – Hi, Speed - nawiązywała do ogromnej wydajności nowych smartfonów i tego, że wszystkie obsługują ultraszybką sieć 5G.
Nowe smartfony odświeżono zarówno w środku jak i na zewnątrz

Spekulacje co do tego jakie będą nowe iPhone’y pojawiały się od wielu miesięcy. Wiadomo też było, ze pokazane zostaną aż cztery warianty i wszystko to się potwierdziło. CEO Apple Tim Cook wraz z pomocnikami pokazał iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max.

Nowe smartfony mają odświeżoną stylistykę, a swoim wyglądem zewnętrznym, przede wszystkim bardziej „kanciastą” linią, wyraźnie nawiązują do bardzo udanego i lubianego przez użytkowników iPhone 4, przy czym generalnie zachowały też one wiele cech poprzedniej generacji – z dużą wyspą na główny aparat włącznie. Odchudzono delikatnie ramki wokół wyświetlaczy, ale co dość dziwne – pozostawiono duże notche (wcięcia na aparat i sensory na przednim panelu). Tu Apple niestety wyraźnie odstaje od androidowej konkurencji, która stosuje już rozwiązania nawet tak zaawansowane jak aparat ukryty pod szkłem, czy znacznie mniej „dramatyczne”, małe wycięcia tylko na sam obiektyw kamery. Obudowy pokryte są powłoką ceramiczną, która ma zapewnić nowym telefonom znacznie większą odporność na zarysowania, co więcej, wszystkie warianty spełniają wymagania normy IP68.

iPhone 12

Nowy iPhone 12 Pro Max

A14 Bionic + 5G

Największe zmiany zaszły we wnętrzu nowych smartfonów. Wszystkie cztery modele otrzymały bardzo szybką łączność 5G oraz przede wszystkim nowe procesory A14 Bionic. Apple pochwaliło się podczas prezentacji, że są one o nawet 50% szybsze niż jakikolwiek inny mobilny procesor. To rzeczywiście wynik imponujący, zwłaszcza że sprzętowe wymagania iPhone’ów są przecież wyraźnie niższe – ze względu na dopracowanie systemu – niż te urządzeń z Androidem. Nowy procesor został wykonany w procesie technologicznym 5 nm.

A14 Bionic

Specyfikacja chipu A14 Bionic robi wrażenie

Bez ładowarki i słuchawek, w zamian MagSafe

Potwierdziły się też wcześniejsze przypuszczenia co do tego, że w zestawie z telefonem nie dostaniemy już ładowarki. W pudełku jest tylko kabel USB-C – Lightning. Sam smartfon obsługuje ładowanie 15 W. Niejako w zamian za brak sprzętu do ładowania smartfony wyposażono w specjalny magnes (wbudowany w obudowę), który ułatwi bezprzewodowe ładowanie, a także dodawanie do telefonów różnych gadżetów, chociażby etui na karty płatnicze.

iPhone 12

Gadżety MagSafe

iPhone 12: Różnice pomiędzy modelami

iPhone 12 trafi do sklepów w 4 wariantach, które różnią się od siebie przede wszystkim wielkością. Główne parametry techniczne, zwłaszcza te odpowiedzialne za wydajność pozostają wspólne. Największa różnica to to, że dwie mniejsze wersje mają obiektywy ultraszeroko­kątny i szeroko­kątny, wersje Pro natomiast wyposażono w teleobiektyw i skaner LIDAR.

  • iPhone 12 mini

5,4-calowy ekran OLED 2340 x 1080 pikseli z aparatem 12 Mpix + 12 Mpix, oraz 2-krotny zoom optyczny

  • iPhone 12

6,1-calowy ekran OLED 2532 x 1170 pikseli i aparat 12 Mpix + 12 Mpix, 2-krotny zoom optyczny

  • iPhone 12 Pro

6,1-calowy OLED 2532 x 1170 pikseli i potrójnym aparatem 12 Mpix + 12 Mpix + 12 Mpix z LIDAR, 4-krotny zoom optyczny

  • iPhone 12 Pro Max

6,7-calowy ekranem OLED 2778 x 1284 pikseli z potrójnym aparatem 12 Mpix + 12 Mpix + 12 Mpix z LIDAR, 5-krotny zoom optyczny, system OIS z automatyczną stabilizacją matrycy.

Polskie ceny iPhone’ów 12

  • iPhone 12 mini - przedsprzedaż od 6 listopada, ceny od 3599 złotych
  • iPhone 12 - przedsprzedaż od 16 października, ceny od 4199 złotych
  • iPhone 12 Pro - przedsprzedaż od 16 października, ceny od 5199 złotych
  • iPhone 12 Pro Max - przedsprzedaż od 6 listopada, ceny od 5699 złotych

Źródło: Apple

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane