Sobota , 16 Styczeń 2021

Fotel gamingowy z 60 calowym ekranem OLED? To możliwe.

Razer, który na targach CES2021 przedstawił już kilka nowości, które zwróciły uwagę świata (w tym wyposażoną w podświetlane diodami LED filtry - maseczkę anty COVID-19) teraz zaprezentował sprzęt z rdzenia swojej oferty. Jest to fotel, a właściwie stanowisko gamingowe wyposażone w przezroczysty, panoramiczny, 60-calowy monitor OLED.
Project Brooklyn

Razer jest jedną z tych firm, które starają się maksymalnie wykorzystać targi CES do prezentacji swoich innowacyjnych pomysłów. Mimo pandemii nie inaczej jest tym razem, i choć wirtualna forma targów ogranicza możliwości szerokiej prezentacji, także w tym roku nie zabrakło nowości.

Project Brooklyn

Jedną z najbardziej interesujących, jest stanowisko dla wymagającego gracza – zaprezentowane w ramach Project Brooklyn. Jest to połączenie futurystycznego fotela gamingowego z podświetleniem RGB, zaawansowanego monitora OLED – wyposażonego w zakrzywiony, przezroczysty panel wyświetlający obraz niemal dookoła głowy, oraz stolika na klawiaturę lub urządzenia sterujące.

Sam fotel ma postać kubełkowego siedziska ze skórzaną tapicerką, jest sterowany dotykiem (ma posiadać kilka udogodnień, które przydadzą się graczom), wyposażono go w składane podłokietniki. Co ciekawe monitor będzie można złożyć i ukryć do schowka z tyłu krzesła. Cała konstrukcja ma posiadać funkcjonalne prowadnice do kabli komputera, co zapewni porządek po zmontowaniu zestawu.

W tym momencie to jedynie projekt koncepcyjny, jednak wygląda interesująco i funkcjonalnie. Jeśli trafi do seryjnej produkcji, o jego popularności zdecyduje zapewne cena i stosunek możliwości do podobnych rozwiązań konkurencji, np. Thronos Acera. Sama firma Razer zapowiedziała, że jeśli nawet ten konkretny koncept nie doczeka się seryjnego rozwinięcia, to zastosowane w nim rozwiązania z pewnością trafią do innych produktów firmy.

Źródło: CES2021

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane