Środa , 23 Czerwiec 2021

AMD zapowiada - nowe karty graficzne jeszcze w tym roku

   30.01.2020
Trochę zamieszania wywołała niedawna deklaracja koncernu AMD, że chce w tym roku "odświeżyć" swoją ofertę kart graficznych. Nie było wiadomo czy chodzi tylko o lifting obecnych produktów, czy też coś zupełnie nowego.
Nowa generacja kart graficznych w drodze

Zamieszanie wzięło się ze słów Lisy Su, szefowej AMD, która na pytanie dziennikarza o nowości w 2020 odpowiedziała:

- W 2019 roku wprowadziliśmy naszą nową architekturę dla procesorów graficznych - architekturę RDNA, jaką teraz wykorzystują układy z generacji Navi. (...) zostaną one odświeżone w 2020 roku, a my wprowadzimy architekturę RDNA nowej generacji, która będzie częścią naszej oferty.

Tę wypowiedź interpretowano na różne sposoby, dominował pogląd że część kart czeka zwyczajny lifting, czyli podniesienie taktowań, lekkie usprawnienia. Na szczęście dziennikarz serwisu Tom's Hardware dopytał ostatnio Lisę Su o dokładny przekaz jej wypowiedzi i usłyszał, że w "odświeżeniu" chodzi jednak o wprowadzenie nowej architektury RDNA2.

Jakich kart AMD możemy się spodziewać?

Biorąc pod uwagę jak silna jest konkurencja ze strony Nvidii, której topowe karty graficzne prócz wysokiej wydajności mają zaimplementowaną obsługę Ray Tracingu, powinniśmy się spodziewać premier kart z najwyższego segmentu cenowo-wydajnościowego. O tak zwanym "dużym Navi" mówi się zresztą od dłuższego czasu.

Źródło: Tom's Hardware, AMD

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane