Poniedziałek , 04 Grudzień 2023

Top 5 aplikacji do organizowania sobie pracy

   17.06.2019
Są aplikacje, dzięki którym praca może być łatwiejsza. Po pierwsze pozwolą się one lepiej zorganizować, po drugie dzięki nim o nic ważnego nie wypadnie nam z pamięci. Warto z nich korzystać, dlatego przygotowaliśmy listę 5 najbardziej przydatnych.
Aplikacje mogą pomóc w dobrej organizacji

Oto lista 5 najbardziej przydatnych aplikacji, które błyskawicznie wpłyną na naszą codzienną produktywność w pracy, a dodatkowo zaoszczędzą cenny czas i dadzą prawdziwą satysfakcję ze sprawnie i efektywnie wykonanej zadań.

Evernote

To jedna z najbardziej przydatnych w pracy (i nie tylko) aplikacji, jakie kiedykolwiek stworzono. Jej główną funkcją jest gromadzenie - notatek, zapisków, myśli, screenshotów, inspiracji czy planów. Notujesz to, co ci przyjdzie do głowy, lub wyda się istotne. W dowolnej formie - tekstowej lub obrazkowej.

Do każdej notatki czy pliku można przyporządkować przypomnienia i alerty, tak, by nic waznego już nie umknęło twojej uwadze i by do zgromadzonych materiałów było łatwo powrócić wtedy, kiedy będą potrzebne.

Zalety:

 • przydatne narzędzia wyszukiwania
 • bogate opcje synchronizacji
 • różnorodność obsługiwanych notatek

Monday

Monday, to aplikacja stworzona z myślą o tych, którzy chcą lepiej zorganizować swoją pracę. Pozwala tworzyć przejrzyste listy zadań, czynności lub nawet zakupów w niezwykle intuicyjny i łatwy sposób.

Listy to jednak nie wszystko, w Monday będziesz mógł tworzyć całe cykle wydarzeń, dodawać alerty, terminy ukończenia itp. Dzięki tej aplikacji nigdy już się nie zgubisz w gąszczu rozmaitych zadań. Całość jest też bardzo przyjemna dla oka, bowiem aplikacja od lat słynie z dopracowanego i bardzo wygodnego interfejsu.

Zalety:

 • intuicyjny, ładny interfejs
 • multiplatformowość (działa na iOS, Androidzie, Windows i MacOS)
 • bogata wersja bezpłatna

TeamViewer

Ta aplikacja to prawdziwy cud. Sprawi - to nie żart - że wreszcie będziesz mógł przebywać w 2 miejscach jednocześnie. Funkcja zdalnego pulpitu dostępna z poziomu najprzeróżniejszych urządzeń (komputery, smartfony, tablety) pozwoli ci uzyskać dostęp do właściwie każdego innego sprzętu, który posiadasz.

Będziesz mógł bez ruszania się z fotela kontrolować jednocześnie pulpit swojego służbowego i prywatnego komputera, wykonywać dowolne operacje - przenosić pliki, foldery a nawet uruchamiać programy.

Zalety:

 • bardzo dopracowane aplikacje mobilne
 • szeroki wybór kompatybilnego sprzętu
 • imponujący zakres funkcji

Pocket

Pocket to coś w rodzaju bardzo inteligentnego schowka. Będziesz mógł w nim gromadzić wszystko, co w danym momencie uznasz za przydatne. Od wycinków ekranu przez artykuły ze stron internetowych po filmy, które wydadzą ci się ciekawe i zechcesz je wykorzystać w późniejszym czasie.

Aplikacja po zainstalowaniu zintegruje się z twoją przeglądarką internetową (i innymi aplikacjami), więc wszelkie "notki" bedziesz mógł robić ekspresowo, bo bezpośrednio z ich poziomu.

Zalety:

 • zmagazynowane w schowku rzeczy można przeglądać w trybie offline
 • obsługuje ok. 1500 aplikacji, m.in. Twittera czy Pulse i to na różnych platformach

LastPass

Zdarzyło ci się kiedyś, że podczas kluczowej prezentacji zapomniałeś hasła do folderu z potrzebnymi w tym momencie materiałami, albo hasła do poczty? LastPass to rozwiązanie, które sprawi, że już więcej do tego nie dojdzie. Jest to bowiem jeden z najlepszych na rynku menedżerów haseł.

Aplikacja, która integruje się z przeglądarkami internetowymi, oprócz automatycznego zapisywania danych, a później wypełniania formularzy, oferuje szereg przydatnych opcji. Użytkownik może grupować dane, przeglądać je, edytować. Możliwe jest również zapisywanie bezpiecznych notatek, zarówno tekstowych, jak i sformatowanych, np. dane karty kredytowej czy dane do poczty email.

Zalety:

 • obsługa wielu przeglądarek internetowych i konfiguracji
 • wysokie bezpieczeństwo danych, system zabezpieczeń

Tomasz Sławiński

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane