Niedziela , 27 Listopad 2022

Telewizory OLED wreszcie będą przystępniejsze cenowo? Philips wprowadza OLED706

   10.11.2021
Philips TV & Sound pokazał nowy model telewizora wyposażonego w ekran OLED, o nazwie OLED706. Sprzęt ten jest wyposażony w procesor P5, matrycę o odświeżaniu 120 Hz oraz złącza HDMI 2.1. Dodatkowo znajdziemy tam trójstronny system Ambilight, Smart TV w oparciu o Androida 10 oraz niezły system dźwiękowy o mocy 50W. Atutem jest tu jednak przede wszystkim niewygórowana jak na OLEDy cena.
Telewizory OLED z najwyższej półki dotychczas kosztowały krocie

Do sprzedaży trafił właśnie najnowszy model Philips OLED706, który oferuje najważniejsze zalety tej technologii, przede wszystkim głęboką czerń, wysoki kontrast i bardzo dobre odwzorowanie kolorów, a jednocześnie jest bardziej przystępny cenowo niż inne topowe urządzenia oferowane na rynku.

Wysokie odświeżanie, niski input lag

Telewizor ten wyposażono w ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania, czyli 120 Hz, który zapewnia wyraźny, ostry i płynny obraz, dzięki czemu sprawdzi się podczas grania w gry oraz oglądania relacji sportowych. Bezproblemową współpracę z konsolami nowej generacji zapewnia HDMI 2.1 z obsługą technologii VRR i FreeSync, która zapewni graczom rozrywkę w najwyższej jakości obrazu. Co warto odnotować, Input lag w tym sprzęcie wynosi zaledwie 12 ms i jest jednym z najniższych wyników wśród telewizorów OLED. Model automatycznie przełącza się na ustawienie bardzo niskiego poziomu opóźnień po rozpoczęciu gry na konsoli.

Philips OLED706

Procesor obrazu P5

Urządzenie wyposażono w procesor Philips P5, który oferuje m.in. redukcję szumów w odtwarzanym materiale, wierniejsze odwzorowanie kolorów, odcieni skóry oraz lepszy kontrast dla wszystkich treści. Procesor posiada również funkcję korygowania obrazu dzięki unikatowej technologii Philips Perfect Natural Reality, a także oferuje jakość HDR poprzez obsługę formatów HDR10 i HDR10+ oraz wsparcie treści Dolby Vision. Fanom seansów filmowych oraz graczom może się spodobać 3-stronny system Ambilight wzmacniający efekty wizualne w otoczeniu telewizora.

Ponadto panel zastosowany w nowym modelu charakteryzuje obsługa szerokiej palety barw (99% przestrzeni DCI/P3). Oznaczenie Calman Ready informuje, że użytkownicy mogą skorzystać z łatwej i automatycznej kalibracji na profesjonalnym poziomie, która pozwala na precyzyjne ustawienie kolorystyki obrazu zgodnie z przyjętymi standardami branżowymi. Philips OLED706 działa pod kontrolą systemu Android TV w wersji 10 z dużą biblioteką aplikacji i treści na żądanie takich jak Netflix, Rakuten TV czy nasz rodzimy Player oraz posiada wbudowanego Asystenta Google i współpracuje z Alexą.

Mocny system dźwiękowy 2.1

Za efekty dźwiękowe odpowiada system audio 2.1 o mocy wyjściowej 50W. Philips OLED706 wyposażono w 2 głośniki średnich tonów 10W oraz subwoofer 30W. Ponadto urządzenie obsługuje technologię Dolby Atmos oraz wspiera bezprzewodowy przesył dźwięku DTS Play-Fi umożliwiający podłączenie do telewizora głośników Wi-Fi wyposażonych w tę funkcję znajdujących się w innych pomieszczeniach.

Philips OLED706

Philips OLED706 posiada smukłą metalową ramkę oraz aluminiowe nóżki. Dopełnieniem jest funkcjonalny pilot z podświetlanym przyciskiem Ambilight, który ułatwia włączanie wspomnianej funkcji nawet w ciemności. Ponadto pilot posiada wbudowany mikrofon, co pozwala na głosowe sterowanie telewizorem włączane dedykowanym przyciskiem.

Philips OLED706 jest dostępny w dwóch przekątnych ekranu: 55” kosztuje 5199 zł, zaś wersja 65” – 6999 zł.

Źródło: Philips

 

KOMENTARZE (1) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

18 listopada 2021 o 13:24

Lem

Na papierze wygląda świetnie, ale w sumie to żadne zaskoczenie. Jeśli chodzi o opłacalność, to nie od dziś wiadomo, ze Philips tu króluje ;)

Najczęściej czytane