Środa , 23 Czerwiec 2021

FaceTime od Apple trafi na Windows i smartfony z Androidem

   08.06.2021
Popularny wśród użytkowników sprzętu Apple, umożliwiający wideorozmowy komunikator FaceTime zostanie udostępniony w wersjach na Windows oraz telefony z androidem, otrzyma także nowe funkcje.
Apple otworzy swój komunikator także na Windows i Androida

Szykuje się mała rewolucja. Popularny wśród posiadaczy sprzętu z logo nadgryzionego jabłka komunikator FaceTime wkrótce będzie znacznie bardziej wszechstronny i być może nawiąże walkę z takimi gigantami wideokonferencyjnymi jak chociażby Zoom. Apple ogłosiło właśnie, że dodaje nowe funkcje do swojego oprogramowania do wideorozmów, które pozwolą ludziom planować konwersacje, a nawet uzyskiwać do nich dostęp za pośrednictwem przeglądarki na urządzeniach Google Android i Microsoft Windows. O nowych planach poinformowano podczas przemówienia na konferencji Apple WWDC 2021 .

FaceTime – da się wygenerować link do rozmowy

„Będzie można wygenerować link do rozmowy FaceTime i udostępnić go w dowolnym miejscu” – powiedział Craig Federighi, szef oprogramowania Apple podczas przemówienia programowego firmy na Worldwide Developers Conference. „To wspaniały sposób na zaplanowanie rozmowy z wyprzedzeniem” – dodał.

Lepsza jakość obrazu i dźwięku

Otwarcie platformy i „planowanie rozmów” to nie jedyne nadchodzące zmiany w aplikacji. Poprawić ma się też jakość dźwięku, poprzez między innymi dodanie efektu dźwięku przestrzennego, co ma sprawić, że wrażenia z rozmowy będą bardziej naturalne – naszych rozmówców będzie słychać tak jakby byli w tym samym pomieszczeniu.

Pojawią się też usprawnienia wizji. Tryb portretowy w FaceTime rozmyje tło i utrzymuje ostrość ludzi. A SharePlay pozwoli oglądać programy telewizyjne, filmiki z TikToka i inne multimedia wraz ze ze znajomymi. Na początku do współpracy udało się pozyskać Apple’owi Disney Plus, ESPN Plus, Hulu, HBO Max, MasterClass, NBA, Paramount Plus, Pluto TV, TikTok i Twitch.

Nowe funkcje w FaceTime z pewnością sprawią, że to ​​oprogramowanie Apple będzie w stanie lepiej nawiązać eywalizację z Zoom, Teams Microsoftu czy różnymi innymi usługami rozmów wideo. Z kolei otwarcie FaceTime dla użytkowników Androida i Windows – choć na razie tylko z użyciem strony WWW, a nie dedykowanych aplikacji pozwoli znacznie rozszerzyć potencjalną bazę użytkowników.

Źródło: Apple

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane