Poniedziałek , 10 Maj 2021

Jeff Bezos wkrótce rozpocznie sprzedaż biletów na loty kosmiczne

   30.04.2021
Kosmiczna korporacja należąca do Jeffa Bezosa, Blue Origin, wkrótce rozpocznie sprzedaż biletów na przejażdżki rakietą kosmiczną o nazwie New Shepard. Już 5 maja mamy poznać ceny biletów.
Turystyka kosmiczna przyspiesza

Szykująca się do podboju kosmosu firma najbogatszego człowieka na Ziemi Jeffa Bezosa, Blue Origin, ogłosiła w opublikowanym wczoraj wideo, że wkrótce rozpocznie sprzedaż biletów na przejazdy na swojej kosmicznej „rakiecie turystycznej” o nazwie New Shepard.

Ceny biletów na lot w kosmos: 5 maja

Blue Origin nie poinformowało jednak póki co, ile będą kosztować bilety, zdradzając jedynie, że więcej szczegółów poda 5 maja. O szczegółach, także finansowych „rejsu” zostaną poinformowane osoby, które prześlą swoje imię i nazwisko oraz e-mail na formularzu na stronie internetowej firmy.

„Zarejestruj się, aby dowiedzieć się, jak kupić pierwsze miejsce w New Shepard” – już teraz głosi strona internetowa korporacji.

Tymczasem film wideo zaprezentowany na YouTube przedstawia Bezosa wychodzącego do kapsuły New Shepard po locie testowym firmy na początku tego miesiąca. Pokazuje, jak jedzie przez teksańską pustynię, odległą lokalizację obiektu startowego New Shepard, za kierownicą elektrycznej ciężarówki Rivian R1T, która jest ozdobiona charakterystycznym logo Blue Origin.

Statek New Shepard jest przeznaczony do przewożenia do sześciu osób na raz podczas przejażdżki kosmicznej. Te same kapsuły podczas poprzednich lotów testowych osiągały wysokość ponad 100 km. Pojazd wyposażono w duże okna, które mają zapewnić pasażerom odpowiednio atrakcyjne widoki. Kosmiczni turyści będą przebywać w stanie nieważkości ok. 10 minut. Powrót na Ziemię zapewni system spadochronów a lądowanie ma się odbyć na jednaj z amerykańskich pustyń.

Źródło: BlueOrigin

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane