Środa , 06 Lipiec 2022

Nokia szykuje premiery nowych modeli smartfonów na koniec roku

   17.11.2020
Nieco zapomniana już marka Nokia, dziś własność koncernu HMD Global cały czas tworzy nowe smartfony i klasyczne telefony z cenionym kiedyś logo. Bez względu czy to jedynie gra na sentymentach dawnych użytkowników, wypada zauważyć, że niektóre z nowych modeli – zarówno wizualnie jak i sprzętowo prezentują się całkiem nieźle.
Nokia 9.3 PureView - nowy flagowiec znanej marki

Okazuje się, że Nokia na koniec tego roku planuje przynajmniej kilka premier nowych słuchawek. Przede wszystkim będzie to model 9.3 PureView – nazwą nawiązujący do serii telefonów fińskiego producenta wyposażonego w najbardziej zaawansowane aparaty fotograficzne. Nie inaczej ma być i tym razem. Potężna kamera ma się stać wyróżnikiem konstrukcji.

Nokia 9.3: Mocna konfiguracja

Choć parametry nowego flagowca Nokii znane są jedynie z niepotwierdzonych przecieków – jeśli uznać je za prawdziwe, wyglądają całkiem ciekawie. W nowych smartfonach możemy się spodziewać wysokiej jakości ekranów OLED z odświeżaniem na poziomie 120 Hz, aparatu 108 Mpx zdolnego nagrywać wideo w rozdzielczości 8K, łączności 5G a wszystko to pod kontrolą wydajnego procesora Snapdragon 865.

Nokia 7.3 5G oraz 6.3: średnia półka

Prócz flagowego modelu PureView Nokia ma też pokazać modele ze średniej półki. Będzie to przede wszystkim wersja 7.3 wyposażona w moduł łączności 5G. Urządzenie to otrzyma ekran IPS LCD o odświeżaniu 90 Hz, 48 Mpx aparat główny zdolny do rejestrowania filmów w 4K, a całość ma pracować pod kontrolą procesora Snapdragon 690 firmy Qualcomm.

Nokia 7.3

Nokia 7.3 według serwisu OnLeaks

Niewiele natomiast wiadomo o Nokii 6.3 – bardzo możliwe, ze będzie bardzo podobna do modelu 7.3, jednak już bez obsługi sieci 5G. Nie są też jeszcze znane ewentualne ceny nowych smartfonów.

Źródło: OnLeaks

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane