Piątek , 23 Luty 2024

Philips pokazał nową generację telewizorów Performance

   28.01.2022
Philips urządził specjalną prezentację, na której zapowiedział odświeżenie całej linii telewizorów Performance oraz pojawienie się nowości. Do sklepów trafi zarówno nowy model telewizora Philips 8807 o ulepszonych parametrach, jak i nowy wielofunkcyjny soundbar Philips B8507 3.1 z Dolby Atmos. Oba urządzenia mają być – zdaniem producenta – zaprojektowane zgodnie z koncepcją, według której mają to być produkty będące odpowiedzią na oczekiwania ogromnej części konsumentów poszukujących w niewygórowanej cenie sprzętów łączących najważniejsze funkcje modeli z wyższej półki.
Odświeżone telewizory Performance mają się spodobać zwłaszcza graczom

Tegoroczna seria Philips Performance obejmuje kila różnych rozmiarów ekranów, w tym największy jak dotąd telewizor Philips z 86-calową matrycą. Każdy model, niezależnie od przekątnej, będzie oferował trójstronny system Ambilight, wysokiej jakości matrycę LCD WCG o częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz obsługę formatów HDR: HLG, Dolby Vision i HDR10+. Za jakość wyświetlanych treści i odwzorowanie szerokiej palety barw odpowiada procesor obrazu Philips P5 piątej generacji.

Coś dla graczy

Seria Performance ma być także świetnym rozwiązaniem dla graczy. Telewizory posiadają złącze HDMI 2.1 eArc, obsługują technologię VRR dla treści 4K w częstotliwości 48-120 Hz z prędkością przesyłu 48 Gb/s, Auto-Low-Latency oraz są kompatybilne z FreeSync Premium. Urządzenia mogą pochwalić się niskim input lagiem na poziomie 9 ms.

Nowym dodatkiem w trybie gier jest wyświetlany na ekranie pasek dostępu do ustawień obrazu i dźwięku z uproszczonym menu, dzięki któremu można szybko sprawdzić i dostosowywać parametry podczas grania. Użytkownicy mogą również łatwo włączyć tryby VRR i AMD FreeSync.

Bezprzewodowy dźwięk

Jedną z największych zalet telewizorów z serii Performance ma być dźwięk wysokiej jakości, stanie się tak dzięki systemowi audio o mocy 20 W z dwoma głośnikami skierowanymi w dół oraz obsłudze formatu Dolby Atmos. Urządzenia są w pełni kompatybilne z Home Wireless System z technologią DTS Play-Fi, która umożliwia strumieniowe przesyłanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości i stworzenie sterowanego aplikacją systemu umożliwiającego podłączenie do telewizora głośników znajdujących się w innych pomieszczeniach.

Soundbar do TV

Specjalnie dla telewizorów z serii Performance powstał dedykowany i wielofunkcyjny soundbar Philips B8507 3.1 z obsługą formatu Dolby Atmos. Jest on w pełni kompatybilny z Home Wireless System i pozwala rozbudować bezprzewodowy system audio o kolejne elementy. Alternatywnie po aktualizacji systemu na 2022 rok telewizory Philips mogą pełnić rolę kanału centralnego, gdzie po podłączeniu dodatkowych głośników z przodu i z tyłu oraz bezprzewodowego subwoofera będzie można cieszyć się prawdziwym dźwiękiem przestrzennym z głębokim i zrównoważonym basem, który wypełni całe pomieszczenie.

Odświeżone wzornictwo

Jeśli chodzi o design, telewizory z serii Philips Performance charakteryzują się minimalistyczną ramką w kolorze srebrnym, która po bokach i od góry jest bardzo wąska, co pozwala lepiej wyeksponować zalety systemu Ambilight. Całość uzupełnia smukła, ale stabilna zakrzywiona podstawa (w modelach od 43 do 65 cali) oraz wąskie nóżki (w modelach 77 i 86 cali).

Philips Performance

Telewizor Philips 8807 będzie dostępny od lipca 2022 r. w rozmiarach 43″, 50″, 55″, 65″, 75″ oraz – po raz pierwszy – 86″. Ceny na razie pozostają nieznane.

 Źródło: Philips

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane