Sobota , 16 Styczeń 2021

Golarka Philips Series 9000 – recenzja sprzętu dla wymagających

Do redakcji Hot Gear kilka tygodni temu – na testy – trafił zestaw z golarką Philips Series 9000. Jest to najbardziej zaawansowana, elektryczna maszynka do golenia holenderskiego producenta, wyposażona w bezprzewodową ładowarkę indukcyjną oraz szereg innych, przydatnych technologii. Jak wypadła? Oto nasza recenzja.
Korpus golarki Series 9000 wraz z etui

Philips to firma z tradycjami jeśli chodzi o sprzęt do golenia. Golarka Series 9000, którą w ostatnim czasie testowaliśmy, to najwyższa pozycja tego typu w ofercie producenta, wyposażona we wszystkie kluczowe technologie wspomagające golenie. W czasie testów postanowiliśmy sprawdzić jak działa to w praktyce – oto nasze wnioski.

Zawartość zestawu

Po otwarciu opakowania, prócz instrukcji i karty gwarancyjnej w pudełku wraz z samą golarką znajdziemy:

 • ładowarkę indukcyjną w standardzie Qi, zdolną do ładowania także innych urządzeń obsługujących funkcję ładowania bezprzewodowego
 • nakładkę do trymowania zarostu posiadającą 5 ustawień długości cięcia
 • nakładkę z obrotową szczoteczką do oczyszczania, wcierania kremów oraz masażu twarzy

Już po wyjęciu sprzętu z opakowania rzuca się w oczy jego jakość wykonania i użyte w procesie produkcji materiały. Widać, że to wyższa półka - chromowana obudowa, wyprofilowany korpus dobrze trzymający się dłoni. Uwagę przykuwa też duża głowica z trzema ruchomymi ostrzami, skonstruowana tak, by dokładnie dopasowywać się do kształtu twarzy każdego użytkownika.

Przycisk włączający golarkę usytuowano z przodu korpusu, poniżej znajduje się przycisk regulacji szybkości obrotów, a pod nimi  sporej wielkości ekran, na którym wyświetla się bieżący stan naładowania baterii, ale też i oznaczenia innych funkcji – na przykład blokady czy sygnalizatory konserwacyjne.

Golarka Philips Series 9000

Głowica golarki Philips Series 9000

Golarka Philips Series 9000 – co sprawia, że skutecznie goli?

Przy konstrukcji golarki Series 9000 Philips wykorzystał swoje najlepsze technologie wspomagające golenie. W tej konkretnej golarce znajdziemy między innymi:

 • System 360-D+, czyli głowicę, która może poruszać się swobodnie we wszystkich kierunkach. Dzięki tej funkcji ostrza golarki nie mają problemu z dotarciem do zagłębień i trudno dostępnych miejsc.
 • Powłoka pierścieni Superb SkinGlide z metalicznymi pigmentami eliminującymi tarcie. Dzięki temu rozwiązaniu głowica przesuwa się po twarzy praktycznie bez oporu, co podnosi komfort i szybkość procesu golenia.
 • 72 ostrza NanoTech Dual Precision – wykonują one do 150 tys. cięć na minutę, zapewniając niezrównaną dokładność golenia. Ostrza te są dodatkowo hartowane nanocząsteczkami, dzięki czemu ich krawędzie długi czas pozostają ostre i bardzo dokładne.
 • Głowica potrafi zmieniać swoją pozycję – dzięki elastycznemu zawieszeniu jest w stanie lepiej dopasować się do twarzy. Eliminuje to uczucie ciągnięcia, szarpania i rwania sprawiając, że każde golenie jest bardziej komfortowe.
 • Czujnik zarostu – dedykowany sensor, sprawdzający 500 razy na sekundę grubość włosów do których dotarły ostrza. Na podstawie danych z czujnika urządzenie dostosowuje moc golarki do typu zarostu. Przydaje się to zwłaszcza przy goleniu brody.
 • Sterowany cyfrowo silnik, który jest tak wydajny, że z łatwością pokona zarówno długi, jak i twardy zarost.
 • Technologia Wet & Dry – która pozwala używać Series 9000 przy goleniu zarówno na sucho jak i na mokro. Golarkę można nawet zabrać pod prysznic. Pod kranem  można też czyścić jej głowicę (po zdjęciu pokrywki ostrzy). Funkcja ta przyda się panom, którzy prócz brody będą chcieli golić na przykład tors.

Uzupełnieniem technologii zwiększających komfort golenia jest Mata ładująca Qi (ładowarka indukcyjna) – dzięki niej golarkę Series 9000 można ładować bezprzewodowo. Co ważne, na owej macie można doładowywać także i inne urządzenia spełniające wymagania standardu Qi (czyli chociażby większość smartfonów).

Golarka Philips Series 9000

Golarka Philips Series 9000 w trakcie ładowania

Golarka Philips Series 9000 – wrażenia z użytkowania

Golarka Series 9000 to sprzęt przemyślany. Urządzenie od pierwszej sekundy użytkowania – dzięki wyprofilowanej rękojeści dobrze leży w dłoni i pozwala na sprawne i pewne manewrowanie po twarzy. To co najbardziej zaskakuje już przy pierwszym użyciu to duży komfort golenia. Maszynka gładko przesuwa się po skórze nie powodując nieprzyjemnego uczucia ciągnięcia ani tym bardziej szarpania, które bywają piętą achillesową wielu innych golarek.  

Korzystając z golarki Series 9000 mamy do dyspozycji trzy tryby prędkości działania ostrzy – wolny, średni oraz szybki. Tryb szybki to świetne rozwiązanie w momencie, gdy bardzo się nam spieszy a my potrzebujemy natychmiastowego efektu. Jeśli chcemy golić się dokładniej lub delikatnie, warto wybrać niższe prędkości. Wtedy golenie potrwa nieco dłużej.

Dużym atutem golarki okazała się trójwymiarowa głowica. Jej elastyczne zawieszenie i konstrukcja „360-D+” umożliwiają bardzo dokładne przyleganie ostrzy do twarzy. Efekt jest taki, że golenie nawet w trudno dostępnych miejscach oraz zagłębieniach przy każdym użyciu jest niezwykle skuteczne i dokładne.

Generalnie okazało się, że Series 9000 to golarka niezwykle precyzyjna i goląca skutecznie od pierwszej do ostatniej minuty użytkowania. Golarka goli bardzo dokładnie, nie pozostają po gładkim przejściu ostrzy żadne pojedyncze lub nierówno przycięte włoski. Urządzenie to radzi sobie z każdą długością zarostu. Czy to włoski po jednej dobie, czy też zarost kilkudniowy, a nawet dłuższa broda - ostrza tną szybko, komfortowo i skutecznie.

Golarkę Series 9000 możemy używać nie tylko do golenia, ale też przycinania zarostu. Do urządzenia producent dokłada nakładkę trymującą mającą aż 5 ustawień długości. Pozwala to łatwo stylizować zarost np. przycinać bokobrody.

Golarka Philips Series 9000 + trymer

Golarka Philips Series 9000 z końcówką trymującą

Trwałość akumulatora + ładowarka bezprzewodowa

Series 9000 to golarka bezprzewodowa z wbudowanym akumulatorem – według specyfikacji na jednym cyklu pełnego ładowania otrzymujemy 60 minut ciągłej pracy, co zresztą potwierdziły nasze testy. Zwykle przekłada się to na kilka do kilkunastu sesji golenia.

Nieco dłużej trwa zwykle golenie zarostu bardziej obfitego, po każdym goleniu ubywa przeciętnie 5-10% stanu akumulatora.

Ładowanie golarki Philips Series 9000 odbywa się poprzez dołączoną do zestawu podkładkę ładującą, wykonaną w ogólnodostępnym standardzie Qi. Jest to w zasadzie klasyczna bezprzewodowa, indukcyjna ładowarka, na którą golarkę wystarczy po prostu położyć (mata posiada specjalne zagłębienie na wystającą część rękojeści).

Ładowanie akumulatora do 100% zwykle trwa ok. 3 godzin, jednak przy codziennym użytkowaniu nie musimy czekać dłużej niż 18 minut, tyle trwa bowiem ładowanie w trybie szybkim, dzięki któremu naładujemy urządzenie do jednokrotnego użytku. Nie musimy się martwić tym, że zaskoczy nas wyczerpanie się baterii. W momencie gdy akumulator będzie już prawie pusty, golarka – prócz informacji na wyświetlaczu – zasygnalizuje to użytkownikowi specjalnym dźwiękiem ostrzegawczym.

Atutem ładowarki, którą Philips dostarcza wraz z golarką Series 9000 jest to, że można na niej ładować także i inne urządzenia obsługujące standard Qi. Są to chociażby telefony, smartwatche i wiele innych urządzeń elektronicznych. W czasie gdy my się golimy można na niej bez przeszkód podładować chociażby smartfona. Można ją także zabrać w podróż, gdzie będzie pełnić funkcję wspólnej ładowarki dla urządzeń obsługujących standard Qi.

Golarka Philips Series 9000

Golarka Philips Series 9000 w etui

Golarka Philips Series 9000 – łatwe czyszczenie

Cechą, która ułatwia korzystanie z golarki Philips Series 9000 jest jej niezwykle proste czyszczenie. Sprzęt ten pozwala na przeprowadzanie tej czynności pod bieżącą wodą, wystarczy w tym celu zdjąć nakładkę pokrywającą ostrza i umieścić końcówkę pod strumieniem. Co ciekawe, w momencie gdy głowica jest już na tyle zabrudzona, że jej konserwacja będzie konieczna dla zachowania pełnej efektywności pracy, golarka sama, za pomocą symbolu kranika na wyświetlaczu, poinformuje użytkownika, że należy przeprowadzić czyszczenie. Sprzęt posiada też specjalną kontrolkę wymiany ostrzy. Pojawi się ona, gdy operacja ta będzie niezbędna. Philips w specyfikacji sugeruje, że nastąpi to co ok. 2 lata zwykłego użytkowania.

Golarka Series 9000 posiada też blokadę podróżną. Dzięki niej nie ma szans na przypadkowe włączenie sprzętu, a tym samym rozładowanie baterii w trakcie transportu. By tę funkcję włączyć, trzeba na ok. 3 sekundy przytrzymać przycisk zasilania, do momentu aż na wyświetlaczu pojawi się symbol kłódki.

Podsumowanie

Golarka Philips Series 9000 jest produktem ze wszech miar udanym. Cechuje ją wysoka jakość wykonania, połączona z zastosowaniem do jej wykończenia materiałów wysokiej klasy – wytrzymałych i doskonale dopasowanych. Golarka posiada ciekawy design z licznymi elementami chromowanymi, dzięki któremu od razu widać iż jest to sprzęt premium.  

Golarkę tę wyróżnia duży komfort i skuteczność golenia, możliwość użytkowania zarówno na sucho jak i na mokro (nawet pod prysznicem). Używanie tego sprzętu zapewnia nie tylko maksymalną skuteczność w usuwaniu zarostu, ale też wysoki komfort w trakcie wykonywania tej czynności. Golarka jest lekka, pewnie trzyma się dłoni, nie szarpie, goli sprawnie i szybko.

Warto wspomnieć, że Philips – dodając do tej golarki wymienne końcówki umożliwił też korzystanie z innych niż golenie funkcji. Z tym sprzętem przytniemy też dłuższy zarost (trymowanie), dzięki końcówce ze szczotką oczyścimy twarz, lub też po prostu przyniesiemy ulgę skórze dzięki masażowi. Series 9000 to golarka, która z pewnością zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Golarka Philips Series 9000

Golarka Philips Series 9000 - końcówka czyszcząco-masująca

Zalety

 • Skuteczne, szybkie golenie bez nieprzyjemnego ciągnięcia czy szarpania.
 • Precyzyjne ostrza oraz brak podrażnień nawet przy skórze wrażliwej.
 • Ładowarka indukcyjna Qi w zestawie, dzięki której podładujemy także inne urządzenia.
 • Głowica, która dopasowuje się do kształtu twarzy, łatwe golenie trudno dostępnych miejsc.
 • Informacja o konieczności czyszczenia/wymiany głowicy.
 • Możliwość szybkiego doładowania w ciągu 18 minut.
 • Czas pracy na jednym cyklu ładowania – 60 minut.

Wady

 • Brak końcówki do podgalania zarostu w nosie, w tej cenie powinna być w zestawie.

Cena: 1689 zł

Więcej szczegółów dotyczących tej golarki można zobaczyć na stronie producenta.

Tomasz Sławiński

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane