Poniedziałek , 04 Grudzień 2023

Jak nie przegapić żadnych powiadomień z telefonu? Wyjaśniamy

   18.07.2023
Dzisiaj chciałbym wam pokazać, jak włączyć historię powiadomień na telefonie z Androidem. To bardzo prosta i przydatna funkcja, która pozwala nam zobaczyć, co się działo na naszym smartfonie, gdy go nie używaliśmy. Dzięki niej nie przegapimy żadnej ważnej wiadomości, powiadomienia z aplikacji czy alarmu. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku!
Historia powiadomień to funkcja Androida, która pozwala zapanować nad wszystkimi wiadomościami i notyfikacjami z aplikacji. Fot. Unsplash

Chyba każdemu, kto ma telefon z Androidem, zdarzyło się przegapić ważne powiadomienia, zwłaszcza te, które przychodzą w postaci wiadomości push od aplikacji. Czasem ignorujemy je, gdy pojawią się na ekranie, przyzwyczajeni, że do SMS-ów możemy później wrócić, a potem nie możemy ich odnaleźć w systemie. W tym artykule chcemy wyjaśnić, jak włączyć funkcję historii powiadomień na swoim telefonie z tym systemem operacyjnym. Przy okazji wyjaśnimy też, do czego konkretnie przyda się ta funkcja i dlaczego warto ją aktywować.

Historia powiadomień – funkcja, która się przyda

Historia powiadomień to funkcja, która zapisuje wszystkie powiadomienia, które otrzymujemy na swoim telefonie, w specjalnym archiwum. Można tam zajrzeć w dowolnym momencie i sprawdzić, co nam umknęło. To bardzo przydatne, jeśli np. mamy zainstalowanych dużo różnych aplikacji i często dostajemy z nich rozmaite wiadomości, oferty, przypomnienia itp. Gdy aktywujemy historię powiadomień, nie musimy się już więcej martwić, że coś przeoczymy lub o czymś zapomnimy.

Funkcja historia powiadomień na Androidzie pozwala użytkownikom zobaczyć, jakie powiadomienia otrzymali i usunęli w ciągu ostatnich 24 godzin. Aby skorzystać z tej funkcji, należy najpierw włączyć ją w ustawieniach systemu, gdyż domyślnie jest wyłączona. Następnie można przesunąć w dół panel powiadomień i dotknąć ikony zegara w prawym dolnym rogu. Pojawi się lista powiadomień pogrupowanych według aplikacji, czasu i kategorii. Można dotknąć dowolnego powiadomienia, aby je rozwinąć, odrzucić lub otworzyć. Po jej aktywacji (jak to zrobić pokazujemy w dalszej części) można jeszcze dotknąć ikony ustawień, aby dostosować wyświetlanie powiadomień lub usunąć całą historię. Funkcja historia powiadomień na Androidzie jest przydatna, gdy chcemy odzyskać ważne informacje lub przypomnieć sobie o zdarzeniach, które mogliśmy przeoczyć.

Jak aktywować historię powiadomień na Androidzie?

Jak więc włączyć historię powiadomień na Androidzie? To bardzo proste i zajmie tylko kilka minut. Oto szybka instrukcja krok po kroku:

  • Wejdź w ustawienia swojego telefonu i wybierz opcję "Aplikacje i powiadomienia".
  • Następnie wybierz opcję "Powiadomienia" i znajdź przycisk "Historia powiadomień".
  • Przesuń suwak, aby włączyć tę funkcję. Gotowe!

Teraz możesz sprawdzać swoją historię powiadomień w dowolnym momencie. Aby to zrobić, wystarczy:

  • Zjechać palcem od góry ekranu, aby otworzyć panel powiadomień.
  • Dotknąć ikonkę zegara w prawym górnym rogu ekranu.
  • Zobaczyć listę wszystkich powiadomień, które otrzymałeś w ostatnim czasie.

Można też oczywiście filtrować powiadomienia według aplikacji lub czasu oraz usuwać te, które już nie są potrzebne.

A co jeśli w telefonie nie ma takiej opcji?

Jeśli chcesz zobaczyć historię powiadomień na swoim telefonie z Androidem, a w ustawieniach nie ma opcji historii powiadomień (niestety niektórzy producenci smartfonów w swoich nakładkach na system blokują dostęp) możesz skorzystać z jednej z wielu aplikacji dostępnych w sklepie Google Play. Oto kilka z nich:

Notification History Log: Ta aplikacja pozwala na przeglądanie i zarządzanie powiadomieniami z dowolnej aplikacji. Możesz filtrować powiadomienia według daty, kategorii lub priorytetu, a także wyszukiwać je po słowach kluczowych. Aplikacja oferuje również funkcję kopii zapasowej i przywracania powiadomień, a także możliwość tworzenia skrótów do często używanych powiadomień na ekranie głównym.

Notification History: Ta aplikacja jest prostsza i bardziej minimalistyczna niż poprzednia. Pokazuje tylko listę powiadomień w kolejności chronologicznej, bez dodatkowych opcji. Możesz jednak łatwo skopiować lub udostępnić treść powiadomienia, a także przejść do ustawień danej aplikacji, aby zmienić jej uprawnienia lub preferencje dotyczące powiadomień.

Podsumowanie

Funkcja historia powiadomień na Androidzie pozwala użytkownikom zobaczyć, jakie powiadomienia otrzymali i usunęli w ciągu ostatnich 24 godzin – to zawsze się przyda. Jest to ważne i funkcjonalne narzędzie, które pomaga nie przegapić ważnych informacji lub szybko odzyskać utracone powiadomienia. Aby skorzystać z tej funkcji, należy najpierw ją włączyć w ustawieniach systemu, następnie można przesunąć w dół pasek powiadomień i dotknąć ikony zegara w prawym dolnym rogu. Pojawi się lista wszystkich powiadomień, które pojawiły się na ekranie blokady lub w pasku stanu, wraz z datą i godziną ich otrzymania lub usunięcia. Można dotknąć dowolnego powiadomienia, aby je otworzyć lub przytrzymać, aby uzyskać więcej opcji, takich jak ustawienie priorytetu, blokowanie lub wyciszenie. Funkcja historii powiadomień na Androidzie jest prostym i wygodnym sposobem na zarządzanie powiadomieniami i nietracenie ważnych wiadomości.

Tomasz Sławiński

 

To też Cię zainteresuje

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane