Facebook Messenger to jedna z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji na świecie. Umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych, głosowych, wideo, zdjęć, naklejek i innych treści do znajomych i rodzin także korzystających z tego programu. Warto wiedzieć, że nie wszystkie przeprowadzane jego użyciem rozmowy są w pełni chronione przed niepożądanym dostępem osób trzecich, ale można sobie bardzo łatwo zapewnić pełną prywatność i bezpieczeństwo. Jak? Wystarczy skorzystać dostępnej w aplikacji funkcji pełnego szyfrowania. Wyjaśniamy jak to zrobić.
Jednym z najczęstszych problemów związanych z użytkowaniem drukarek jest zaschnięcie tuszu w głowicy. Zjawisko to może prowadzić do pogorszenia jakości wydruków, uniemożliwienia drukowania, a nawet uszkodzenia urządzenia. W tym artykule wyjaśniamy, jakie są tego przyczyny i jak samodzielnie, bez oddawania urządzenia do serwisu sobie z tym poradzić.
Może się zdarzyć taka sytuacja, że podłączysz telewizor np. do dekodera cyfrowego z zamiarem obejrzenia filmu lub np. nagranego na Blu-ray koncertu, ale zamiast obrazu wyświetli się niespodziewanie komunikat o błędzie HDCP. Co to oznacza i jak najszybciej wyeliminować ten problem, wyjaśniamy w tym artykule.
Samochody elektryczne stale zyskują na popularności ze względu zmieniające się regulacje prawne, ale też na ich korzyści dla środowiska i niższe koszty eksploatacji. Jednak wiele osób zastanawia się, czy auta te będą sprawdzać się tak samo dobrze w czasie niższych temperatur i zimą. Czy ich użytkowanie wymaga specjalnej wiedzy lub dodatkowych czynności? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.
Screen mirroring to bezprzewodowa i w dzisiejszych czasach bardzo przydatna technologia, która pozwala na łatwe wyświetlanie obrazu z jednego urządzenia na innym, np. z telefonu lub tabletu na telewizorze. Dzięki takiemu połączeniu można oglądać filmy, zdjęcia, prezentacje czy gry na dużym ekranie, bez konieczności podłączania kabli. Funkcja ta ma wiele zalet, które warto poznać. W tym artykule przedstawimy kilka z nich i wyjaśnimy, jak z niej skorzystać.
Jeśli masz problem z głośnością swojego telefonu, to niestety jesteś w większej grupie osób, które zmagają się z podobną niedogodnością. Wielu posiadaczy, zwłaszcza najnowszych smartfonów narzeka bowiem na to, że nie słyszy dobrze rozmówców, muzyki lub dźwięków powiadomień. Co może być przyczyną takiej sytuacji i jak ją rozwiązać? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania i podać kilka porad, które mogą pomóc Ci poprawić jakość dźwięku w swoim smartfonie.
Profil zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić różne sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, potwierdzić swoją tożsamość w internecie i podpisać dokument podpisem elektronicznym. Wiele osób ma ów profil wyrobiony, ale zapomniała o konieczności przedłużania – a należy to samodzielnie robić co trzy lata. 31 października wiele osób straci dostęp do swoich danych, jeśli nie przedłuży ważności swojego profilu. W tym tekście wyjaśnimy, jak i dlaczego należy to zrobić.
Komputery PC, zarówno stacjonarne, jak i laptopy z biegiem czasu działają coraz wolniej. To wynik zmian w oprogramowaniu, które w toku kolejnych aktualizacji staje się coraz bardziej wymagające dla podzespołów urządzenia. Efekt jest taki, że sprzęt, który kiedyś, bezpośrednio po nabyciu działał płynnie i wydajnie, dziś może działać za wolno nawet podczas zwykłego przeglądania stron internetowych, nie mówiąc o poważniejszych zastosowaniach. W takim momencie większość osób podejmuje decyzję o zakupie nowego komputera. Ale czy to konieczne? W tym artykule pokażemy, że nie.
Asystent Google to funkcja, która ma ułatwić nam życie, ale nie zawsze działa tak, jak byśmy chcieli. Czasem asystent włącza się samoczynnie, gdy rozmawiamy z kimś lub oglądamy telewizję, i przerywa nam w połowie zdania. To może być bardzo denerwujące, zwłaszcza gdy nie potrzebujemy jego pomocy. W tym artykule opowiemy o tym, jak wyłączyć asystenta Google lub zmienić jego ustawienia, aby nie przeszkadzał nam w nieodpowiednich momentach.
Czy kiedykolwiek potrzebowałeś numeru telefonu na krótki czas, np. do rejestracji na jakiejś stronie, do odbioru wiadomości SMS lub do kontaktu z kimś, kogo nie chcesz znać na stałe? Jeśli tak, to być może zainteresuje cię usługa tymczasowego numeru telefonu. Jest to sposób na uzyskanie wirtualnego numeru, który działa jak prawdziwy, ale jest aktywny tylko przez określony czas lub do wykonania określonej liczby połączeń. W ten sposób możesz chronić swoją prywatność i uniknąć spamu lub niechcianych rozmówców.
Ekspresy do kawy to urządzenia, które pozwalają nam cieszyć się aromatycznym i pysznym napojem każdego dnia. Jednak aby zachować ich sprawność i jakość parzonej kawy, należy o nie odpowiednio dbać i regularnie je czyścić. W tym artykule przedstawimy, jak często i w jaki sposób czyścić ekspresy różnych typów, oraz dlaczego czyszczenie ekspresów jest tak ważne.
Czasem ważna, oczekiwana poczta trafia do spamu, przez co może nas ominąć jakaś niezwykle ważna sprawa. Jak temu zapobiec? Przed tym wyzwaniem staje wiele osób, które codziennie korzystają z poczty elektronicznej. Istnieją różne sposoby, aby uniknąć tego problemu i upewnić się, że otrzymujemy wszystkie wiadomości, które są dla nas istotne. W tym artykule pokazujemy rozwiązania dla najpopularniejszych klientów pocztowych.
YouTube to popularna platforma do oglądania i udostępniania filmów wideo. Można tam znaleźć wiele ciekawych treści, ale czasem – jako użytkownicy – możemy chcieć usunąć z niej ślady swojej aktywności. Na przykład, jeśli oglądaliśmy coś, czego nie chcemy, żeby inni korzystający z tego samego komputera lub smartfona widzieli, lub jeśli po prostu zamierzamy zachować prywatność swoich zainteresowań. W tym artykule pokażemy, jak skasować historię oglądanych filmów z YouTube w kilku prostych krokach.
Widżety to małe programiki, które można umieścić na ekranie głównym smartfona z systemem Android. Pozwalają one na szybki dostęp do najważniejszych informacji i funkcji bez konieczności otwierania pełnej wersji aplikacji. W tym artykule przedstawimy kilka przykładów ciekawych i użytecznych widżetów, które mogą ułatwić codzienne życie i uprzyjemnić korzystanie ze smartfona. Dowiesz się także, jak dodać, usunąć i dostosować widżety na swoim urządzeniu.
Aktualizowanie smartfona to proces, który polega na instalowaniu na nim nowszej wersji systemu operacyjnego lub oprogramowania. Wielu użytkowników w ogóle zapomina o tej możliwości, tymczasem warto to robić, gdyż aktualizacje mogą poprawiać wydajność, bezpieczeństwo, funkcjonalność i stabilność smartfona, a nawet wprowadzać zupełnie nowe funkcje i usługi.
FPS to kluczowy parametr dla graczy komputerowych. Oznacza on liczbę klatek na sekundę, które wyświetla monitor podczas gry. Im wyższy FPS, tym płynniejsza i bardziej realistyczna rozgrywka. Niski FPS może powodować opóźnienia, zacinanie się i utratę kontroli nad postacią. Dlatego gracze komputerowi często inwestują w sprzęt, który zapewnia im wysoki FPS i lepsze wrażenia z gry.
Czy zdarzyło ci się kiedyś, że twoja klawiatura komputera z Windows przestała reagować na komendy? Jeśli tak, to wiedz, że jest to dość częsty problem, który może mieć wiele przyczyn. W tym artykule postaram się wyjaśnić, co może być źródłem takiego stanu i jak naprawić klawiaturę bez wydawania pieniędzy na nowy sprzęt.
Drukarka to urządzenie, którego często używamy w domu lub w pracy, ale czasami może sprawiać nam kłopoty. Niektóre problemy z drukowaniem wyglądają poważnie, ale są łatwe do rozwiązania, a inne wymagają fachowej pomocy. Oto 10 najczęstszych problemów z drukarką i sposoby ich naprawienia.
Jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych zakłóceń podczas pracy, nauki lub odpoczynku, możesz skorzystać z funkcji „Nie przeszkadzać” na swoim smartfonie. Ta funkcja pozwala zbiorczo wyłączyć dźwięki powiadomień, połączeń i wiadomości, a także wyłączyć alarmy i media. Można również dostosować jej ustawienia do własnych potrzeb i preferencji, np. wybrać kontakty, które mogą się do nas dodzwonić, ustawić harmonogram aktywacji trybu lub wyłączyć go automatycznie w określonych sytuacjach.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak całkowicie wyczyścić dysk twardy? Być może planujecie sprzedać lub oddać swój stary komputer i nie chcecie, aby ktoś miał dostęp do waszych prywatnych plików. Albo po prostu zamierzacie zrobić porządek w swoim systemie i pozbyć się zbędnych danych, ale tak by nigdy nie wpadły w niepowołane ręce. W tym artykule przedstawiamy kilka sposobów całkowitego usunięcia wszystkich danych z dysku twardego, tak aby już nie można było ich odzyskać.
Od początku września, pracownicy Poczty Polskiej intensywnie sprawdzają, czy mieszkańcy płacą abonament radiowo-telewizyjny. Kontrole są prowadzone na podstawie losowego wyboru adresów. Osoby, które nie mają uregulowanych opłat, mogą liczyć się z karą i odsetkami. Abonament jest obowiązkowy dla każdego, kto posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny, niezależnie od tego, czy z niego korzysta. W tym artykule tłumaczymy jakie uprawnienia mają kontrolerzy i co nam grozi, jeśli będziemy się uchylać od płacenia abonamentu.
W dzisiejszym wpisie chcę podzielić się z czytelnikami kilkoma sposobami, jak znaleźć konkretną osobę za pomocą internetu, nawet jeśli nie znamy jej danych osobowych. Nie chodzi tu o łamanie prawa ani naruszanie prywatności, ale o wykorzystanie dostępnych źródeł informacji, które mogą nam pomóc w odnalezieniu dawnych znajomych, krewnych czy współpracowników. Oczywiście, nie ma gwarancji, że każdą osobę da się znaleźć w ten sposób, ale warto spróbować.
Czy wiesz, że możesz obsługiwać swój iPhone za pomocą dotyku na tyle obudowy? To jedna z ciekawych funkcji, które wprowadził Apple w swoich smartfonach. W tym artykule opowiemy ci, jak ją włączyć, co dzięki niej zrobimy oraz w jakich modelach i wersjach systemu działa.
Ładowarka do smartfona to urządzenie, o które także należy dbać. Nie wystarczy tylko podłączać telefon do prądu i cieszyć się z pełnej baterii. Ładowarka może ulec uszkodzeniu lub zepsuć telefon, jeśli nie będziemy przestrzegać kilku prostych zasad. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze wskazówki dotyczące prawidłowego użytkowania ładowarek do smartfonów.
Dokumenty PDF są popularnym formatem plików. Ich najważniejszym atutem jest to, że bez zniekształceń zachowują wygląd i zawartość oryginalnego pliku niezależnie od systemu operacyjnego i urządzenia, na którym są otwierane. Dlatego często używa się ich do udostępniania profesjonalnych i oficjalnych dokumentów, takich jak raporty, umowy, formularze czy prezentacje. Dokumenty PDF mają przewagę nad innymi formatami plików, takimi jak .docx lub prezentacje, ponieważ są trudniejsze do zmodyfikowania przez nieuprawnione osoby, a także zajmują mniej miejsca na dysku. W tym tekście pokażemy, jaki je edytować.
Jeśli masz problem z brakiem miejsca na dysku twardym swojego komputera z Windows lub macOS, nie martw się. Istnieją proste i skuteczne sposoby, aby odzyskać cenne mega lub nawet gigabajty. W tym artykule przedstawimy kilka z nich i pokażemy, jak szybko zwolnić miejsce na komputerze PC oraz Apple.
Wi-Fi to znana wszystkim technologia bezprzewodowa, która pozwala na łączenie się z internetem za pomocą fal radiowych. Wi-Fi jest bardzo popularne i wygodne, ale nie zawsze działa optymalnie. Czasami sygnał sieci bezprzewodowej może być słaby lub niestabilny, co wpływa na jakość połączenia i prędkość przesyłania danych. Dlatego warto wiedzieć, jak sprawdzić siłę owego sygnału i jak poprawić jego jakość, zwłaszcza że to właśnie słaby sygnał (a nie np. awaria sprzętu) może być powodem problemów z internetem.
Szybkie ładowanie to funkcja, którą obecnie bardzo często chwalą się producenci smartfonów i innych urządzeń posiadających wbudowany akumulator. Jest to usprawnienie które – jak sama nazwa wskazuje – pozwala na naładowanie baterii w krótkim czasie. Jest to szczególnie przydatne, gdy potrzebujemy szybko podnieść poziom energii naszego urządzenia, na przykład przed wyjściem z domu lub w sytuacji awaryjnej. Jak działa szybkie ładowanie i czy jest dostępne na każdym smartfonie, wyjaśniamy w tym artykule.
Dzisiaj chciałbym wam pokazać, jak włączyć historię powiadomień na telefonie z Androidem. To bardzo prosta i przydatna funkcja, która pozwala nam zobaczyć, co się działo na naszym smartfonie, gdy go nie używaliśmy. Dzięki niej nie przegapimy żadnej ważnej wiadomości, powiadomienia z aplikacji czy alarmu. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku!
Dziś o bramkach proxy — ciekawej technologii, która może zapewnić większą prywatność i bezpieczeństwo w internecie, zwłaszcza teraz, gdy korzystamy z niego podczas wakacyjnych wyjazdów. Co to jest bramka proxy i dlaczego jej używanie może mieć sens, co konkretnie robi i do czego się przydaje, wyjaśniamy w tym artykule.
Kabel HDMI to standardowy przewód stosowany do przesyłania sygnału audio-wideo wysokiej rozdzielczości pomiędzy różnymi urządzeniami. Kable HDMI są dziś masowo wykorzystywane w telewizorach, odtwarzaczach Blu-ray, konsolach do gier, odbiornikach AV, komputerach (monitorach) i innych urządzeniach multimedialnych. W tym artykule wyjaśniamy, czy zakup droższego kabla tego typu (a różnice w cenach potrafią być znaczne) może się przełożyć na jakość wyświetlanego na ekranie obrazu.
Jeśli spotkała cię sytuacja, w której twoja mysz zaczęła pracować nieprawidłowo – przestała działać jej rolka, lub po użyciu zachowuje się dziwnie, np. wskaźnik jest niestabilny na ekranie, jakby coś jeszcze nim poruszało, to jest tekst dla ciebie. Wyjaśnimy w nim, jakie mogą być przyczyny awarii myszy, wskażemy też, jak samodzielnie je usunąć, by nie było konieczności zakupu nowego urządzenia.
Pytanie, na które dziś staramy się odpowiedzieć, jest bardzo proste — czy jest możliwe zgranie zawartości kaset VHS na komputer? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak, jest to możliwe, ale wymaga czasu, odpowiednich narzędzi, sprzętu i oprogramowania. Efekt jest jednak tego warty – będziemy mogli przenieść domowe archiwa np. z wydarzeniami rodzinnymi – ślubami, urodzinami itp. na o wiele nowocześniejsze i bardziej uniwersalne nośniki cyfrowe.
WhatsApp to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji na świecie, która w standardzie oferuje szyfrowanie wiadomości, połączeń głosowych i wideo. Jednak wcale nie oznacza to, że nie musimy dbać o naszą prywatność i bezpieczeństwo podczas korzystania z niej. W tym artykule przedstawimy kilka ustawień, które warto zmienić, by zwiększyć nasz poziom ochrony własnych danych i uniknąć spięć z niechcianymi kontaktami.
Bywa, że skasujemy – najczęściej dla zachowania porządku lub prywatności własnej aktywności – historię przeglądania w naszej przeglądarce internetowej, a potem przypominamy sobie, że na usuniętej liście znajdowała się jednak jakaś ważna witryna, do której chcielibyśmy wrócić, ale nie pamiętamy jej adresu. W takim przypadku są sposoby, by przywrócić skasowaną zawartość. Choć nie zadziałają w każdym przypadku, to w wielu sytuacjach mogą się bardzo przydać.
Czy wyjęcie wtyczki z gniazdka jest skutecznym sposobem na ochronę elektroniki przed skutkami burzy? Wiele osób twierdzi, że tak, ponieważ ma to zapobiegać ewentualnym przepięciom i uszkodzeniom sprzętu. Inni uważają, że to niepotrzebna czynność, która tylko utrudnia korzystanie z urządzeń. Kto ma rację? Odpowiedź zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj i jakość instalacji elektrycznej, rodzaj i wartość sprzętu elektronicznego oraz częstotliwość i intensywność burz w danym regionie. Jednak można podać kilka argumentów, które mogą pomóc podjąć decyzję.
Na przenośnych dyskach USB często trzymamy ważne informacje i pliki, dlatego, gdy zdarzy się sytuacja, w której komputer z jakichś powodów w ogóle nie widzi, albo wręcz zgłasza awarię naszego cennego nośnika, może to wyglądać jak problem bez wyjścia. Nam wydaje się, że straciliśmy te dane, a sam sprzęt został uszkodzony. Tymczasem urządzenie tego typu można jeszcze spróbować uratować, a szansa na samodzielną naprawę defektującego pendrive jest całkiem spora. W tym artykule wyjaśnimy, co możemy zrobić.
Dlaczego warto chronić smartfona przed przegrzaniem w ciepłe dni? To proste pytanie, ale ma wiele odpowiedzi. Przegrzany smartfon może działać wolniej, zużywać więcej baterii, a nawet ulec uszkodzeniu. Dlatego warto dbać o to, by nie zostawiać go na słońcu, w samochodzie czy w innych miejscach, gdzie temperatura jest wysoka.
Smart telewizory to urządzenia, które mają wbudowane zaawansowane funkcje internetowe i mogą łączyć się z różnymi aplikacjami i usługami online. Dzięki temu łatwiej dzięki nim oglądać filmy i seriale na żądanie przeglądać strony internetowe grać w gry i korzystać z mediów społecznościowych na dużym ekranie. Jedną z funkcji charakterystycznych dla telewizorów nowej generacji jest HbbTV, czyli telewizja hybrydowa. Co to za funkcja, na czym polega, wyjaśniamy w tym artykule.
Jakimi kryteriami kierować się przy zakupie monitora komputerowego dla gracza? Co oznaczają poszczególne piktogramy i znaki na opakowaniu, jakie są kluczowe cechy monitorów dla graczy, jakie technologie są niezbędne w monitorze do gier? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule.
Bezprzewodowe przesyłanie plików z np. z tabletu lub laptopa na smartfona jest niezwykle przydatne, ponieważ pozwala na szybkie i łatwe udostępnianie zdjęć, filmów, dokumentów i innych danych między urządzeniami. Nie trzeba się martwić o kable, pendrive'y czy chmury. Wystarczy wybrać plik, który chcemy wysłać, i przesłać go na sprzęt odbiorcy. To proste i wygodne udogodnienie na urządzeniach Apple nosi nazwę AirDrop. W tym artykule wyjaśnimy, jak działa.
Spam telefoniczny to niechciane połączenia lub wiadomości głosowe od nieznanych numerów, które często mają na celu sprzedaż produktów lub usług, ale też – co najgroźniejsze – wyłudzenie danych osobowych lub oszustwo. Tego typu próby kontaktu są nie tylko uciążliwe, ale także mogą być niebezpieczne dla naszej prywatności i bezpieczeństwa. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak zablokować spam telefoniczny w smartfonach z Androidem i iOS.
Chyba każdemu użytkownikowi komputera zdarzyło się przypadkowo, przez równoczesne naciśnięcie kilku klawiszy, zmienić układ klawiatury. Zwykle tworzy to zamieszanie, gdyż litery zmieniają swoje położenie (np. pod klawiszem Z pojawia się litera Y), co utrudnia pisanie z pamięci. Tymczasem to wcale nie jest błąd. To przydatna funkcja, która pozwala wprowadzać dane w nieco inny niż zwykle sposób i może się przydać, chociażby przy szybkim pisaniu. Czym są „układy klawiatury”, tłumaczymy w tym artykule.
Komputer stacjonarny lub laptop z Windows, jako hotspot bezprzewodowego internetu dla pozostałych sprzętów w domu? To możliwe i łatwe do ustawienia na wielu urządzeniach. Jak to zrobić, wyjaśniamy w tym artykule.
Chyba każdemu zdarzyło się zapomnieć hasła do własnej sieci Wi-Fi i tym samym stracić możliwość łączenia się z internetem. Na szczęście nie ma się czym niepokoić, jest bowiem kilka skutecznych i szybkich do zastosowania sposobów na to, by odzyskać hasło sieciowe na komputerze z Windows. W tym tekście przedstawiamy trzy najprostsze metody.
Mając w komputerze dysk fizyczny (niezależnie czy jest to SSD, czy klasyczny HDD) możemy podzielić go na partycje, czyli dyski logiczne i korzystać z niego tak, jakby był kilkoma osobnymi dyskami. Pozwala to lepiej uporządkować i zabezpieczyć pliki na dysku, chociażby przed przypadkowym skasowaniem, a czasem dzięki odpowiedniej konfiguracji nawet przyspieszyć jego działanie. Jak podzielić plik na partycje, wyjaśniamy w tym artykule.
Windows i Linux to dwa znane systemy operacyjne, które mają swoje liczne zalety, ale też i wady. Windows jest z reguły łatwiejszy w obsłudze i ma większą kompatybilność z oprogramowaniem i sprzętem, ale jest droższy i… mniej bezpieczny. Linux jest (najczęściej) darmowy i bardziej stabilny, ale wymaga większej wiedzy technicznej i ma mniej dostępnych aplikacji. Oba systemy mają swoich zwolenników i przeciwników, a ostateczny wybór zależy od preferencji i potrzeb użytkownika. W tym tekście wyjaśnimy który (i dla kogo) system może być lepszy.
Mogłoby się wydawać, że mysz komputerowa to urządzenie, o którym wiemy wszystko. Owszem, wynalazek rewolucyjny – trudno sobie wyobrazić jak by wyglądało korzystanie z komputera bez niego – ale, chyba (przynajmniej tak nam się wydaje) niezbyt skomplikowany. Tymczasem myszka myszce nierówna – są urządzenia bardziej i mniej czułe, i co ważne ma to ogromny wpływ na komfort użytkowania i skuteczność w różnych zastosowaniach. Jednym z parametrów określających mysz jest jej rozdzielczość DPI. Co to dokładnie jest, wyjaśniamy w tym artykule.
Zdarza się, że nie korzystamy z komputera z Windows sami – jeśli stale, możemy stworzyć na nim kilka kont, co ułatwi pracę i odseparuje prywatne foldery, ale najczęściej „gość” używa go sporadycznie, wówczas osobne konto nie ma sensu. Dużo szybszym i prostszym rozwiązaniem na taką okazję będzie ukrycie folderu z prywatną zawartością przed wścibskim okiem każdej potencjalnej osoby, która usiądzie przy naszym PC lub laptopie. Jak ukryć dowolny folder, podpowiadamy w tym artykule.
Każdemu może przytrafić się sytuacja, w której będzie musiał komuś przesłać link do strony WWW, konkretnej usługi czy aplikacji w internecie, ale ten link będzie na tyle długi, że np. nie zmieści się w limicie znaków – niektóre platformy, chociażby Twitter mają bardzo ograniczoną długość wpisów, lub chociażby będzie bardzo słabo (przez liczne „krzaki”) wyglądać w wiadomości e-mail. Na szczęście taki link można łatwo skrócić. Jak to zrobić pokazujemy w tym artykule.
Rowery elektryczne, czyli tzw. e-bike stają się coraz popularniejsze, a w najbliższych latach ich popularność jeszcze wzrośnie. Dlaczego? Stanie się tak za sprawą wzrostu cen klasycznych aut, a z drugiej strony z powodu rozwijającej się „mody na ekologię”, która naciska na rezygnację z pojazdów spalinowych, ograniczenia ruchu samochodowego w miastach, a także dlatego, że to bardzo wygodny środek komunikacji na krótkich i dłuższych dystansach. W tym tekście omawiamy najważniejsze zalety i wady elektrycznych bicykli.
Internet to miejsce, które może być niebezpieczne dla dzieci. Zawiera wiele treści, które nie są odpowiednie dla młodych użytkowników, takich jak pornografia, przemoc czy okrucieństwo. Dlatego ważne jest, aby rodzice oraz opiekunowie kontrolowali i ograniczali dostęp do takich treści za pomocą odpowiednich narzędzi i ustawień. Jednym z takich narzędzi bezpieczeństwa jest dostępny bezpłatnie filtr SafeSearch Google.
Zdarzają się sytuacje, w których jedno z naszych urządzeń – np. smartwatch, którego w danej chwili bardzo potrzebujemy, rozładowuje się, a my nie mamy jak go doładować, gdyż nie ma w pobliżu gniazdka elektrycznego. Czy jest jakieś wyjście, które pozwoli nam dalej korzystać ze smart zegarka (lub dowolnego innego gadżetu)? Okazuje się, że tak. Jeśli mamy przy sobie naładowanego smartfona lub tablet, możemy – po spełnieniu kilku warunków – doładować jedno urządzenie z akumulatora drugiego. Jak to zrobić, tłumaczymy w tym artykule.
Choć w polskim klimacie najlepszy moment na zmianę opon zimowych na letnie przypada w okolicach połowy kwietnia, to stojąc na parkingu nawet teraz, łatwo zauważyć, że wielu kierowców jeszcze tej zmiany nie dokonało. W tym tekście wyjaśniamy, dlaczego warto to jak najszybciej zrobić.
Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje, że gdzieś jacyś użytkownicy (np. gier lub usług online) nie mogli się zalogować na swoje konta lub cała usługa nie działała, gdyż serwer, na którym te konkretne treści były zlokalizowane stał się obiektem ataku hakerskiego, „ataku DDoS”. Co to faktycznie oznacza, czy tego typu ataki są groźne i jakie ryzyko dla zwykłych użytkowników sieci niosą, wyjaśniamy w tym artykule.
Współczesne telewizory są wyposażone w coraz więcej funkcji mających tylko jedno zadanie – poprawić jakość wyświetlanego obrazu a tym samym ulepszyć wrażenia wizualne (i dźwiękowe) odbiorców podczas oglądania treści wyświetlanych na telewizorze. Do funkcji lepiej znanych, takich jak HDR10 coraz częściej dołącza inna – Dolby Vision. Czym jest, na czym polega i jak działa, wyjaśniamy w tym artykule.
Jednym z ciekawszych udogodnień ekranu, które oferują niektóre najnowsze smartfony, jest Always on Display, czyli tłumacząc z angielskiego, po prostu „zawsze włączony”. Na czym polega ta funkcja, co ważnego daje, kto może z niej skorzystać i jak ją włączyć, pokazujemy w tym artykule.
Coraz więcej współczesnych smartfonów wyposażonych jest w moduł ładowania indukcyjnego – czyli ładowania bez użycia dodatkowych kabli. Jest to niezwykle wygodne, gdyż zamiast plączących się przewodów, możemy napełnić baterię urządzenia, kładąc je na lub obok takiej bezprzewodowej ładowarki, która zresztą może mieć np. formę podstawki pod lampę biurkową. Czasem jednak zdarza się, że ładowanie nie chce się rozpocząć. Co może być powodem? Wyjaśniamy.
Kupując nowego laptopa lub komputer PC, bardzo często zastanawiamy się, ile pamięci RAM powinien on mieć, aby służyć nam jak najdłużej i to bez konieczności rozbudowy. W tym tekście odpowiadamy na to ważne pytanie.
Wiele osób, zawsze jak tylko przyjdą cieplejsze dni, zastanawia się nad zakupem urządzenia klimatyzacyjnego. Kiedyś był to luksus, na który mogły sobie pozwolić bogate korporacje, ale obecnie urządzenia tego typu nie są już tak drogie, jak przed laty, a w wygodnej do zastosowania (bo niewymagającej prac montażowych) wersji przenośnej kosztują mniej niż dobry odkurzacz czy pralka. Barierą jest zwykle obawa o wzrost rachunków za prąd – sprawdziliśmy, zatem ile kosztuje korzystanie z klimatyzacji.
Technologie bezprzewodowe, zwłaszcza Bluetooth zdominowały nasze cyfrowe otoczenie. Świetnie nadają się do przesyłania muzyki do słuchawek czy głośnika, ale działają też np. w bezkablowych myszkach, klawiaturach i kontrolerach do gier. Jak wszystkie sieci, także i Bluetooth jest podatny na zakłócenia i awarie. W tym tekście pokazujemy najczęściej występujące problemy i domowe sposoby na to, by je rozwiązać.
Windows, niezależnie od wersji, jaką używamy, to na ogół dobry, uniwersalny system. Jego wadą – przynajmniej dla niektórych posiadaczy PC – jest to, że nas „szpieguje”, czyli non stop zbiera różnorodne „diagnostyczne” dane z komputera, a następnie wysyła je do Microsoftu. To artykuł dla tych, którzy nie lubią być śledzeni i woleliby, by ten monitoring wyłączyć lub przynajmniej ograniczyć.
Zanim kupimy dowolny sprzęt muzyczny, warto poznać znaczenie podstawowych pojęć i określeń dotyczących parametrów, które producenci umieszczają na opakowaniach. Zwykle nie wnikamy głęboko w definicje takich pojęć jak impedancja czy pasmo przenoszenia, gdyż uważamy, że to dane przeznaczone dla specjalistów. Tymczasem z opisów, które udostępniają producenci można się bardzo wiele o danym modelu kolumn czy słuchawek dowiedzieć. W tym artykule krótko wyjaśniamy podstawowe pojęcia z tej dziedziny.
Jeśli podejrzewamy, że akumulator naszego smartfona rozładowuje się zbyt szybko lub na przykład podejrzanie się przegrzewa, możemy skorzystać z przydatnych narzędzi (wbudowanych lub osobnych aplikacji), które pozwolą nam to zweryfikować, bez konieczności udawania się do serwisu. Dzięki tym narzędziom sprawdzimy, w jakim stanie znajduje się akumulator i (zwykle) ile jeszcze czasu zostało, zanim będzie się nadawał do wymiany.
Przeglądając sieć, bardzo często można natrafić na zapytania typu „dlaczego moje Wi-Fi działa tak słabo”, choć zadający je ludzie często zaraz potem dodają, że korzystają z najnowszego, bardzo wydajnego sprzętu, posiadają też szybkie, światłowodowe łącza internetowe. Okazuje się, że przyczyną wolnego internetu bezprzewodowego może być po prostu złe ulokowanie routera. W tym tekście podpowiemy, gdzie go nie stawiać, by tym samym nie ograniczać zasięgu i szybkości transferu.
Społeczeństwa Zachodu, w tym także i nasze starzeją się bardzo szybko – to znak dzisiejszych czasów. Seniorów przybywa, natomiast dopasowanego do ich możliwości manualnych i wzrokowych sprzętu ciągle jest jak na lekarstwo. Zresztą nie każdy ma możliwość zakupu takiego w pełni dedykowanego urządzenia. Czy jest zatem możliwość, by zwykły smartfon zmienić w urządzenie przyjazne osobie starszej? Jak najbardziej, a my wyjaśnimy jak to zrobić.
Pakiety internetowe w telefonach są coraz większe, ale ich zużycie także szybko rośne. Coraz więcej czynności wykonujemy bowiem tylko na smartfonach. Co zrobić, żeby przed końcem miesiąca nie martwić się o przekroczenie limitu lub wykorzystanie całego dostępnego pakietu danych? Wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek.
Przed laty dość dużo mówiło się o tym, że wielkie markety stosują różne wymyślne socjotechniki, by skłonić klientów do kupowania rzeczy, których w ogóle nie potrzebują. Specyficzne ustawienie półek z towarami pierwszej potrzeby na końcu sklepu, ułożenie towaru „w warstwach” z najdroższymi na wysokości oczu, odpowiednia muzyka – to miało nas zmylić i działać na podświadomość. Okazuje się, że dziś podobnego typu sztuczki stosują także serwisy internetowe. Ma to nawet swoją nazwę: „dark patterns”.
Specjaliści analizujący pracę systemu Windows 11 odkryli, że jedna z jego działających w tle funkcji, którą większość użytkowników ma domyślnie aktywowaną, może – nawet na najnowszym i najbardziej zaawansowanym sprzęcie – powodować drastyczne osłabienie wydajności systemu w grach. W tym materiale opiszemy co to za funkcja i jak ją wyłączyć, by od razu uzyskać skok wydajności.
Głośniki bezprzewodowe święcą dziś prawdziwe triumfy. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił odwrót od uciążliwych, chociaż zapewniających wysoką jakość kabli, w kierunku rozwiązań bardziej wygodnych i elastycznych. Na rynku dominują dziś w tym zakresie dwie technologie: Bluetooth i Wi-Fi. W tym tekście wyjaśniamy jaki wpływ na jakość dźwięku mają obie technologie, i która z nich sprawdzi się lepiej w konkretnych sytuacjach.
Smartfon – jak każde urządzenie elektroniczne pracujące w sieci może zostać zhakowany przez cyberprzestępców. To nie jest najlepsza wiadomość, gdyż zwykle to na telefonie trzymamy ważne dla nas rzeczy, korzystamy z aplikacji bankowości mobilnej, poczty, odbieramy i wysyłamy prywatne oraz służbowe wiadomości. Kluczowe jest zatem, by w porę wykryć zagrożenie i je zneutralizować. W tym tekście wyjaśniamy jak ustalić, czy nasz telefon stał się ofiarą ataku z zewnątrz.
Ostatnie podwyżki cen energii sprawiły, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie o to, ile prądu zużywają użytkowane w domu urządzenia. Wiemy, że liderem są tu zwłaszcza lodówki, pralki i inne duże sprzęty AGD. A co z komputerami, które także są prawie w każdym mieszkaniu?
To, co w smartfonach psuje się najczęściej, to ich ekrany dotykowe. Jest to najbardziej wrażliwa, delikatna i jednocześnie szczególnie podatna na uszkodzenia część nowoczesnego telefonu. Tymczasem do uszkodzenia nie potrzeba wcale wiele – czasem wystarczy kontakt z pyłem, wodą, upadek – nawet z niewielkiej wysokości. Czy są sposoby, które pozwalają na to, by samodzielnie naprawić takie usterki? Wyjaśniamy w tym artykule.
System Windows, jeszcze od wersji 95, ma kilka ciekawych i dla wielu niezbędnych funkcji, które nie są znane szerszemu gronu użytkowników, chyba że natkną się oni na nie przez zupełny przypadek. Jedną z nich są „Klawisze trwałe”, które domyślnie włączone, mogą się stać przyczyną frustracji i np. nieudanej rozgrywki w trakcie wirtualnej rozrywki. Co to dokładnie za funkcja, do czego służy i jak ją wyłączyć wyjaśniamy w tym artykule.
Ładowanie smartfona – w zależności od modelu i użytych akcesoriów może trwać od kilku minut, do kilku godzin. Czy proces ładowania da się przyspieszyć? Okazuje się, że tak, trzeba się jednak zastosować do kilku prostych wskazówek.
Gdy kupujemy telefon, jednym z podstawowych i jednocześnie najbardziej żmudnych działań, jakie wykonujemy, jest przeniesienie wszelkich kontaktów, ważnych osobistych plików i ustawień, które sobie zwykle przez dłuższy czas gromadziliśmy, na nowe urządzenie. Można to oczywiście robić ręcznie, ale zajmie to dużo czasu i wiele ważnych rzeczy możemy pominąć. Lepiej użyć do tego specjalnych narzędzi, które przygotowują w zasadzie wszyscy producenci telefonów oraz serwisy zewnętrzne. Jak przenieść dane z telefonu na telefon, wyjaśniamy w tym artykule.
Kuchenka mikrofalowa znajduje się w prawie każdym domu i zwykle wykorzystywana jest do szybkiego podgrzewania zimnych potraw. Tymczasem są to urządzenia, które potrafią znacznie więcej niż tylko to. Niestety nie czytamy instrukcji a system oznaczeń na froncie, które wykraczają poza standardowe podgrzewanie, często ignorujemy. Warto to zmienić, gdyż urządzenia te mogą być realną pomocą w kuchni. Co oznaczają opisy na mikrofalówkach, wyjaśniamy w tym artykule.
W dobie serwisów streamingowych, takich jak Netflix, HBO, Amazon czy Spotify wiele osób zadaje sobie pytanie, jak dużo danych zużywają one podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy korzystamy z internetu mobilnego na smartfonach, który zwykle jest ograniczony do pakietów. Sprawdziliśmy, oto odpowiedź.
Powodów, dla których moglibyśmy chcieć podłączyć naszego iPhone’a do telewizora, jest wiele. Możemy być „w gościach” i chociażby mieć ochotę pokazać wszystkim kolekcję prywatnych zdjęć lub filmów. O wiele lepiej będą one wyglądać na dużym ekranie niż na niewielkim wyświetlaczu telefonu, zwłaszcza jeśli ma je obejrzeć większa grupa domowników. W tym artykule pokażemy, jak telefon z logo nadgryzionego jabłka szybko podłączyć do domowego telewizora.
Fora i panele dyskusyjne w sieci pełne są zapytań na temat tego, jak na telefonie szybko zrobić zrzut ekranu. Poszukiwane są też informacje dotyczące tej czynności np. na laptopach. To proste – z pozoru – zadanie, ale jak się okazuje, wielu użytkowników elektroniki ma problem z jego wykonaniem, zwłaszcza że sposobów na zrobienie screena jest wiele, a większość nieznana nikomu poza specjalistami. Tymczasem zrzuty ekranu wykonamy łatwo na smartfonach z Androidem i iOS, komputerach, zarówno tych z Windows, ale także tych pracujących pod kontrolą macOS.
W dzisiejszych czasach dzieci mają wokół siebie znacznie więcej sprzętu elektronicznego niż my, kiedy byliśmy w ich wieku. Podobnie znacznie szerszy jest też dostęp do niezliczonych informacji z różnych źródeł. Nie zawsze jednak to, co dociera do dzieci, jest dla nich odpowiednie. Lepiej tak skonfigurować smartfon, by dziecko nie było narażone na nieodpowiednie dla siebie, zagrażające rozwojowi emocjonalnemu materiały. Jak to zrobić? Najlepiej skorzystać z wbudowanej w telefon kontroli rodzicielskiej.
Każdemu zdarzyło się zapomnieć hasła lub PIN-u do telefonu. Większość osób w takiej sytuacji próbuje sobie oczywiście przypomnieć, jak (kod, wzór na ekranie) zablokowało telefon, ale czasami nie przynosi to skutku. Zwykle można telefon zresetować do ustawień fabrycznych, jednak takie rozwiązanie spowoduje utratę wszystkich zapisanych na nim danych. Zanim więc użyjemy metod radykalnych, warto spróbować tych, które udostępniają producenci telefonów i sam system Android.
TikTok, choć jest kontrowersyjny, to najszybciej zyskujący nowych użytkowników serwis społecznościowy na świecie. Korzysta z niego już ponad miliard osób, głównie młodych. Jego główna zawartość, to krótkie, często bardzo sugestywne filmiki tworzone przez użytkowników. Można w nim oglądać zarówno „produkcje” czysto rozrywkowe, jak i przydatne „protipy” z najróżniejszych dziedzin życia. Z pewnością zdarzy się nieraz, że taki filmik będziemy chcieli zachować na przyszłość. Tłumaczymy zatem, jak to zrobić.
Przeciętnemu użytkownikowi smartwatch kojarzy się z urządzeniem, które prócz funkcji zegarka ma też wbudowane moduły do monitorowania kondycji fizycznej – sensor ruchu, krokomierz, monitoring ćwiczeń, snu itp. Tymczasem urządzenia te mają też często dodatkowe, niezwykle ciekawe, już nie tak oczywiste dodatki. W tym tekście pokazujemy najciekawsze z nich.
Facebook jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie, w Polsce, co wynika z najnowszych badań, jego przewaga nad konkurentami jest nawet większa niż średnio w Europie. To z jednej strony zaleta, gdyż spotkamy tam większość znajomych, z drugiej jednak wada – ponieważ przyciąga to hakerów i cyberprzestępców, którzy wykorzystują także i tę platformę do naciągania ludzi. Co zrobić, by korzystając z Facebooka pozostać bezpiecznym? Oto 7 zapewniających to zasad.
Szybko rozbudowujący się smartfon to jedna z największych bolączek współczesności. Korzystamy z telefonów codziennie i nie lubimy, gdy musimy je zbyt często ładować. Niestety ich producenci mimo coraz to nowszych technologii nie wymyślili na razie sposobu by urządzenie, które zabieramy ze sobą wszędzie, działało bez ładowania dłużej niż 1-2 dni. Co gorsza, zdarzają się sytuacje, że intensywnie użytkowany smartfon rozładowuje się nawet szybciej niż po kilkunastu godzinach. Jest ustawienie, które możemy zmienić szybko, a które powinno znacznie spowolnić drenaż baterii.
Bez smartfona dziś ani rusz. Z jego pomocą nie tylko zadzwonimy, zrobimy zakupy, przejrzymy internet, ale też sprawdzimy, czy nikt do nas nie napisał w serwisach społecznościowych. Dlatego tak bardzo irytuje nas, kiedy nasz ulubiony gadżet szybko się rozładowuje. Tymczasem możemy natknąć się na jeszcze większy problem – podłączamy urządzenie do ładowarki i nic. Telefon nagle przestaje się ładować. Jakie mogą być tego przyczyny i co możemy w takiej sytuacji zrobić?
Wiersz poleceń w Windows jest przez wielu użytkowników uważany za coś w rodzaju trybu dla wtajemniczonych, zaawansowanego narzędzia, z którym poradzą sobie tylko informatycy. Tymczasem to jedna z przydatniejszych funkcji najpopularniejszego systemu operacyjnego i łatwiejsza w użyciu niż by się mogło wydawać. Dzięki konsoli można błyskawicznie, bez użycia dodatkowych aplikacji i otwierania okien wykonywać cały szereg czynności. Warto znać przynajmniej te najważniejsze i najbardziej przydatne.
Komputery to urządzenia, które do tanich nie należą, ale dla wielu z nas znacznie cenniejsza jest ich zawartość – zdjęcia, dokumenty, osobiste pliki i notatki. Jest to często zasób, który odpowiada za nasze prywatne i zawodowe powodzenie, relacje z innymi ludźmi, efekt naszej pracy czy zapisane wspomnienia. Co zrobić by szybko, ale profesjonalnie zabezpieczyć wybrane pliki lub nawet całe dyski przed dostępem niepowołanych osób, wyjaśniamy w tym artykule.
Prąd od lat stale drożeje, a teraz coraz częściej mówi się, że od stycznia 2024 może zacząć obowiązywać nowy taryfikator, według którego cena energii jeszcze znacznie wzrośnie. Tymczasem każda lodówka to urządzenie, które musi być podłączone do gniazdka 24h na dobę 7 dni w tygodniu, dlatego w wielu domach jest to największy konsument energii i jednocześnie podstawowy generator wysokości rachunków za prąd. W tym tekście pokażemy, ile prądu zużywa lodówka i co zrobić, by to użycie ograniczyć.
Wi-Fi Calling to jedna z mniej znanych a bardzo przydatnych funkcji, w jakie są wyposażone nowsze smartfony, zarówno te z Androidem, jak i Apple. Dzięki tej usłudze da się rozmawiać przez telefon nawet w miejscach, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej. Warunki są proste: dostępność internetu z sieci Wi-Fi i odpowiedni smartfon. Jak działa i czym jest Wi-Fi Calling, tłumaczymy w tym artykule.
Jesienią i zimą z powodu wcześnie przychodzącego zmroku, więcej czasu niż zwykle spędzamy przed telewizorem, oglądając między innymi wydarzenia sportowe. Dlatego teraz jest dobry moment, by sprawdzić jak działa tryb sportowy, w który wyposażona jest duża część odbiorników znajdujących się w naszych domach. W tym tekście wyjaśnimy, co to jest tryb sportowy, do czego służy i czy w ogóle warto go używać.
Smartfony potrafią bardzo wiele. Niemal wszystkie dostępne dziś urządzenia mogą robić zdjęcia i to całkiem wysokiej jakości, niezależnie od tego, czy wykonujemy je „gdzieś w plenerze” pod wpływem impulsu, czy też jako element planu i w przemyślanej kompozycji. Dzięki telefonom wszyscy mamy niepowtarzalną szansę na to, by uchwycić ważne momenty naszego życia, a my w tym artykule podpowiadamy co zrobić, by te zdjęcia za każdym razem wychodziły jak najlepiej.
Windowsa używa w Polsce zdecydowana większość posiadaczy komputerów. Duża część z nich myśli, że dobrze zna swój system, tymczasem pozwala on na znacznie więcej, niż nam się często wydaje. Dobrym przykładem rzadko używanej, lecz niezwykle pomocnej funkcji jest narzędzie PowerToys Microsoftu, które tu omówimy. Pozwala ono korzystać z Windows w trybie eksperckim, z dodatkowymi, potężnymi narzędziami.
Nasz stary komputer/laptop z wolnym dyskiem HDD powoli dożywa swoich dni. Jedyne co nas powstrzymuje przed przesiadką na nowy z SSD, jest niechęć do odtwarzania wszystkich aplikacji, plików, przenoszenia danych i ponownego wprowadzania osobistych ustawień (pochodzących czasem z kilku lat). Zwykle zajmuje to wiele czasu i jest pracochłonne, do tego może się tak zdarzyć, że jakieś ważne pliki pominiemy. Na szczęście jest wyjście – to klonowanie dysku, procedura, która pozwoli przenieść wszystko, wraz z systemem w trakcie jednej operacji.
Zdarza się, że chcielibyśmy posiadaną na smartfonie aplikację udostępnić komuś znajomemu lub po prostu na nasz drugi telefon, bez całego procesu wchodzenia do sklepu Google i wyszukiwania. Jest kilka sposobów łatwego udostępniania aplikacji, w przypadku niektórych nie jest nawet potrzebny dostęp do Internetu. W tym artykule pokażemy jak szybko i łatwo przesłać aplikację z telefonu na telefon.
Każdy używał przenośnej pamięci USB do przenoszenia plików między komputerami, komputerem a telewizorem, oraz jako magazyn plików lub miejsce do tworzenia ich kopii zapasowych. Okazuje się jednak, że z pamięcią USB można zrobić znacznie więcej. W tym tekście pokażemy co.
Choć żyjemy w czasach dominacji sieci bezprzewodowych, to czasem kabel Ethernet bardzo się przydaje, zwłaszcza jeśli korzystamy z komputera stacjonarnego i zależy nam na bardzo szybkim Internecie. Mało kto poza ekspertami zdaję sobie jednak sprawę z tego, że kabel (tego typu) kablowi nierówny. W tym tekście przedstawimy różne rodzaje kabli internetowych oraz ich parametry, zalety i wady.
Zdarza się, że będąc gdzieś na ulicy, chcemy się spotkać ze znajomymi lub umożliwić bliskim łatwe odnalezienie nas. Zwykle można po prostu zadzwonić lub wysłać SMS i podać adres najbliższego budynku. Metoda ta nie sprawdzi się, jednak jeśli nie mamy orientacji w terenie, nie jesteśmy w środku terenu zabudowanego – trudno bowiem podać adres ławki w parku, czy np. punktu w otwartej przestrzeni. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia i usługi geolokalizacji. Wyjaśnimy jak ich w takiej sytuacji użyć.
Nominalna szybkość internetu to niejedyny istotny parametr naszego łącza, zwłaszcza jeśli jesteśmy zapalonymi graczami komputerowymi. Wpływ na jakość i płynność rozgrywki w sieci, zaraz po przepustowości, ma bowiem Ping, który – jeśli jest za wysoki – powoduje opóźnienia w transmisji, a tym samym wydłuża czas reakcji sieci na nasze działania. W tym tekście tłumaczymy dokładnie, czym jest ping i jakie są sposoby na jego zmniejszenie.
Jak to zrobić?
Elektronika użytkowa
Aplikacje
Smartfony