Powodów, dla których moglibyśmy chcieć podłączyć naszego iPhone’a do telewizora, jest wiele. Możemy być „w gościach” i chociażby mieć ochotę pokazać wszystkim kolekcję prywatnych zdjęć lub filmów. O wiele lepiej będą one wyglądać na dużym ekranie niż na niewielkim wyświetlaczu telefonu, zwłaszcza jeśli ma je obejrzeć większa grupa domowników. W tym artykule pokażemy, jak telefon z logo nadgryzionego jabłka szybko podłączyć do domowego telewizora.
Fora i panele dyskusyjne w sieci pełne są zapytań na temat tego, jak na telefonie szybko zrobić zrzut ekranu. Poszukiwane są też informacje dotyczące tej czynności np. na laptopach. To proste – z pozoru – zadanie, ale jak się okazuje, wielu użytkowników elektroniki ma problem z jego wykonaniem, zwłaszcza że sposobów na zrobienie screena jest wiele, a większość nieznana nikomu poza specjalistami. Tymczasem zrzuty ekranu wykonamy łatwo na smartfonach z Androidem i iOS, komputerach, zarówno tych z Windows, ale także tych pracujących pod kontrolą macOS.
W dzisiejszych czasach dzieci mają wokół siebie znacznie więcej sprzętu elektronicznego niż my, kiedy byliśmy w ich wieku. Podobnie znacznie szerszy jest też dostęp do niezliczonych informacji z różnych źródeł. Nie zawsze jednak to, co dociera do dzieci, jest dla nich odpowiednie. Lepiej tak skonfigurować smartfon, by dziecko nie było narażone na nieodpowiednie dla siebie, zagrażające rozwojowi emocjonalnemu materiały. Jak to zrobić? Najlepiej skorzystać z wbudowanej w telefon kontroli rodzicielskiej.
Każdemu zdarzyło się zapomnieć hasła lub PIN-u do telefonu. Większość osób w takiej sytuacji próbuje sobie oczywiście przypomnieć, jak (kod, wzór na ekranie) zablokowało telefon, ale czasami nie przynosi to skutku. Zwykle można telefon zresetować do ustawień fabrycznych, jednak takie rozwiązanie spowoduje utratę wszystkich zapisanych na nim danych. Zanim więc użyjemy metod radykalnych, warto spróbować tych, które udostępniają producenci telefonów i sam system Android.
TikTok, choć jest kontrowersyjny, to najszybciej zyskujący nowych użytkowników serwis społecznościowy na świecie. Korzysta z niego już ponad miliard osób, głównie młodych. Jego główna zawartość, to krótkie, często bardzo sugestywne filmiki tworzone przez użytkowników. Można w nim oglądać zarówno „produkcje” czysto rozrywkowe, jak i przydatne „protipy” z najróżniejszych dziedzin życia. Z pewnością zdarzy się nieraz, że taki filmik będziemy chcieli zachować na przyszłość. Tłumaczymy zatem, jak to zrobić.
Przeciętnemu użytkownikowi smartwatch kojarzy się z urządzeniem, które prócz funkcji zegarka ma też wbudowane moduły do monitorowania kondycji fizycznej – sensor ruchu, krokomierz, monitoring ćwiczeń, snu itp. Tymczasem urządzenia te mają też często dodatkowe, niezwykle ciekawe, już nie tak oczywiste dodatki. W tym tekście pokazujemy najciekawsze z nich.
Facebook jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie, w Polsce, co wynika z najnowszych badań, jego przewaga nad konkurentami jest nawet większa niż średnio w Europie. To z jednej strony zaleta, gdyż spotkamy tam większość znajomych, z drugiej jednak wada – ponieważ przyciąga to hakerów i cyberprzestępców, którzy wykorzystują także i tę platformę do naciągania ludzi. Co zrobić, by korzystając z Facebooka pozostać bezpiecznym? Oto 8 zapewniających to zasad.
Szybko rozbudowujący się smartfon to jedna z największych bolączek współczesności. Korzystamy z telefonów codziennie i nie lubimy, gdy musimy je zbyt często ładować. Niestety ich producenci mimo coraz to nowszych technologii nie wymyślili na razie sposobu by urządzenie, które zabieramy ze sobą wszędzie, działało bez ładowania dłużej niż 1-2 dni. Co gorsza, zdarzają się sytuacje, że intensywnie użytkowany smartfon rozładowuje się nawet szybciej niż po kilkunastu godzinach. Jest ustawienie, które możemy zmienić szybko, a które powinno znacznie spowolnić drenaż baterii.
Bez smartfona dziś ani rusz. Z jego pomocą nie tylko zadzwonimy, zrobimy zakupy, przejrzymy internet, ale też sprawdzimy, czy nikt do nas nie napisał w serwisach społecznościowych. Dlatego tak bardzo irytuje nas, kiedy nasz ulubiony gadżet szybko się rozładowuje. Tymczasem możemy natknąć się na jeszcze większy problem – podłączamy urządzenie do ładowarki i nic. Telefon nagle przestaje się ładować. Jakie mogą być tego przyczyny i co możemy w takiej sytuacji zrobić?
Wiersz poleceń w Windows jest przez wielu użytkowników uważany za coś w rodzaju trybu dla wtajemniczonych, zaawansowanego narzędzia, z którym poradzą sobie tylko informatycy. Tymczasem to jedna z przydatniejszych funkcji najpopularniejszego systemu operacyjnego i łatwiejsza w użyciu niż by się mogło wydawać. Dzięki konsoli można błyskawicznie, bez użycia dodatkowych aplikacji i otwierania okien wykonywać cały szereg czynności. Warto znać przynajmniej te najważniejsze i najbardziej przydatne.
Komputery to urządzenia, które do tanich nie należą, ale dla wielu z nas znacznie cenniejsza jest ich zawartość – zdjęcia, dokumenty, osobiste pliki i notatki. Jest to często zasób, który odpowiada za nasze prywatne i zawodowe powodzenie, relacje z innymi ludźmi, efekt naszej pracy czy zapisane wspomnienia. Co zrobić by szybko, ale profesjonalnie zabezpieczyć wybrane pliki lub nawet całe dyski przed dostępem niepowołanych osób, wyjaśniamy w tym artykule.
Prąd stale drożeje, a od stycznia 2023 ma zacząć obowiązywać nowy taryfikator, według którego cena powyżej 2000 zużytych kWh rocznie znacznie wzrośnie. Tymczasem każda lodówka to urządzenie, które musi być podłączone do gniazdka 24h na dobę 7 dni w tygodniu, dlatego w wielu domach jest to największy konsument energii i jednocześnie podstawowy generator wysokości rachunków za prąd. W tym tekście pokażemy, ile prądu zużywa lodówka i co zrobić, by to użycie ograniczyć.
Wi-Fi Calling to jedna z mniej znanych a bardzo przydatnych funkcji w jakie są wyposażone nowsze smartfony, zarówno te z Androidem jak i Apple. Dzięki tej usłudze da się rozmawiać przez telefon nawet w miejscach, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej. Warunki są proste: dostępność internetu z sieci Wi-Fi i odpowiedni smartfon. Jak działa i czym jest Wi-Fi Calling tłumaczymy w tym artykule.
W trakcie Mundialu w Katarze więcej czasu niż zwykle spędzamy przed telewizorem. To dobry moment, by sprawdzić jak działa tryb sportowy, w który wyposażona jest duża część odbiorników znajdujących się w naszych domach. W tym tekście wyjaśnimy, co to jest tryb sportowy, do czego służy i czy w ogóle warto go używać.
Smartfony potrafią bardzo wiele. Niemal wszystkie dostępne dziś urządzenia mogą robić zdjęcia i to całkiem wysokiej jakości, niezależnie od tego, czy wykonujemy je „gdzieś w plenerze” pod wpływem impulsu, czy też jako element planu i w przemyślanej kompozycji. Dzięki telefonom wszyscy mamy niepowtarzalną szansę na to, by uchwycić ważne momenty naszego życia, a my w tym artykule podpowiadamy co zrobić, by te zdjęcia za każdym razem wychodziły jak najlepiej.
Windowsa używa w Polsce zdecydowana większość posiadaczy komputerów. Duża część z nich myśli, że dobrze zna swój system, tymczasem pozwala on na znacznie więcej, niż nam się często wydaje. Dobrym przykładem rzadko używanej, lecz niezwykle pomocnej funkcji jest narzędzie PowerToys Microsoftu, które tu omówimy. Pozwala ono korzystać z Windows w trybie eksperckim, z dodatkowymi, potężnymi narzędziami.
Nasz stary komputer/laptop z wolnym dyskiem HDD powoli dożywa swoich dni. Jedyne co nas powstrzymuje przed przesiadką na nowy z SSD, jest niechęć do odtwarzania wszystkich aplikacji, plików, przenoszenia danych i ponownego wprowadzania osobistych ustawień (pochodzących czasem z kilku lat). Zwykle zajmuje to wiele czasu i jest pracochłonne, do tego może się tak zdarzyć, że jakieś ważne pliki pominiemy. Na szczęście jest wyjście – to klonowanie dysku, procedura, która pozwoli przenieść wszystko, wraz z systemem w trakcie jednej operacji.
Zdarza się, że chcielibyśmy posiadaną na smartfonie aplikację udostępnić komuś znajomemu lub po prostu na nasz drugi telefon, bez całego procesu wchodzenia do sklepu Google i wyszukiwania. Jest kilka sposobów łatwego udostępniania aplikacji, w przypadku niektórych nie jest nawet potrzebny dostęp do Internetu. W tym artykule pokażemy jak szybko i łatwo przesłać aplikację z telefonu na telefon.
Każdy używał przenośnej pamięci USB do przenoszenia plików między komputerami, komputerem a telewizorem, oraz jako magazyn plików lub miejsce do tworzenia ich kopii zapasowych. Okazuje się jednak, że z pamięcią USB można zrobić znacznie więcej. W tym tekście pokażemy co.
Choć żyjemy w czasach dominacji sieci bezprzewodowych, to czasem kabel Ethernet bardzo się przydaje, zwłaszcza jeśli korzystamy z komputera stacjonarnego i zależy nam na bardzo szybkim Internecie. Mało kto poza ekspertami zdaję sobie jednak sprawę z tego, że kabel (tego typu) kablowi nierówny. W tym tekście przedstawimy różne rodzaje kabli internetowych oraz ich parametry, zalety i wady.
Zdarza się, że będąc gdzieś na ulicy, chcemy się spotkać ze znajomymi lub umożliwić bliskim łatwe odnalezienie nas. Zwykle można po prostu zadzwonić lub wysłać SMS i podać adres najbliższego budynku. Metoda ta nie sprawdzi się jednak jeśli nie mamy orientacji w terenie, nie jesteśmy w środku terenu zabudowanego – trudno bowiem podać adres ławki w parku, czy np. punktu w otwartej przestrzeni. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia i usługi geolokalizacji. Wyjaśnimy jak ich w takiej sytuacji użyć.
Nominalna szybkość internetu to niejedyny istotny parametr naszego łącza, zwłaszcza jeśli jesteśmy zapalonymi graczami komputerowymi. Wpływ na jakość i płynność rozgrywki w sieci, zaraz po przepustowości, ma bowiem Ping, który – jeśli jest za wysoki – powoduje opóźnienia w transmisji a tym samym wydłuża czas reakcji sieci na nasze działania. W tym tekście tłumaczymy dokładnie czym jest ping i jakie są sposoby na jego zmniejszenie.
Jesteśmy przyzwyczajeni, że smartfona mamy zawsze pod ręką. Trudno się dziwić, to urządzenia, które okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę – są wszechstronne, produktywne, dają nam łączność z bliskimi i nieskrępowany kontakt ze światem. Mają też jednak kilka wad: są dość kosztowne i delikatne, a do tego łatwo je zniszczyć lub zepsuć. W tym tekście pokazujemy kilka najpoważniejszych błędów popełnianych przez posiadaczy smart telefonów, a które mogą tym gadżetom zaszkodzić. Warto się ich wystrzegać.
Windows 11 niedawno otrzymał swoją pierwszą bardzo dużą, zbiorczą aktualizację pod nazwą 22H2. Wprowadza ona zupełnie nowy zestaw funkcji i ulepszeń poprawiających bezpieczeństwo, produktywność i ogólne wrażenia użytkownika, dlatego warto przybliżyć jej najważniejsze szczegóły.
O wszystkie urządzenia elektroniczne trzeba dbać, dotyczy to także naszych laptopów, które są sprzętem przydatnym ale też i bardzo delikatnym. Gdy kupujemy nowy rower czy auto wiemy, że poszczególne tryby należy regularnie smarować, dokonywać przeglądów, odwiedzać warsztat. W przypadku laptopów zapominamy, że także i one – w celu poprawnego działania – wymagają uwagi. Zebraliśmy te porady, które przyczynią się do tego iż nasz notebook dłużej zachowa pełną sprawność.
Ze smartfonem właściwie się nie już rozstajemy, stał się on naszym praktycznym pomocnikiem i urządzeniem z którego w ciągu dnia korzystamy najczęściej. Ta „powszedniość” ma jednak też swoje wady – przestajemy się stosować do zaleceń, które wzmacniają bezpieczeństwo urządzenia, a tym samym sprowadzamy na siebie ryzyko utraty ważnych danych a także tego, że telefon wpadnie w niepowołane ręce. Zebraliśmy 6 najważniejszych rzeczy, o których coraz częściej zapominamy użytkując smartfona, ale do których wykonywania koniecznie trzeba wrócić.
W dzisiejszych czasach żadne biuro nie może się obyć bez drukarki. Zawsze na końcu przychodzi taki moment, kiedy jakiś konkretny dokument trzeba wydrukować. Tymczasem realne wydatki drukarka atramentowa zaczyna generować dopiero po zakupie. Samo jej nabycie to tylko ułamek kosztów, które trzeba ponosić w trakcie eksploatacji. Najwięcej kosztuje nas tusz, zwłaszcza kolorowy. W tym tekście przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, jak wyraźnie zmniejszyć jego zużycie.
Wydaje się nam, że o komputerach wiemy dużo, w końcu spędzamy przed nimi przynajmniej kilka godzin dziennie. Każdy ma swoje przyzwyczajenia, ulubione ruchy i skróty. Na przykład jedni preferują zarządzanie wszystkim myszą, inni nie zdejmują dłoni z klawiatury. Dla wszystkich mamy zbiór 8 trików, które z pewnością przydadzą się przy codziennym użytkowaniu PC.
Zalecenia co do tego jak należy ładować smartfona zmieniały się na przestrzeni ostatnich lat. Wynika to z faktu, iż w kolejnych generacjach tych urządzeń stosowano akumulatory nowego typu o właściwościach innych niż te z lat poprzednich. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że na trwałość baterii wynika także z tego, jak ładujemy telefon, dlatego zebraliśmy kilka najbardziej powszechnych, dotyczących tej czynności błędów.
Wirusy komputerowe przypominają te prawdziwe nie tylko z nazwy, ponieważ infekcja nimi także może się okazać groźna i niszcząca dla komputera, tak samo jak dla żywego organizmu. Systemy, które przed zainfekowaniem działały sprawnie, nagle przestają działać, komputer, który wcześniej pracował z prędkością rakiety, staje się wolny i ospały. Niestety za to, że internetowe robaki przenikają do naszych urządzeń, często jesteśmy współodpowiedzialni.
Technologia otacza nas ze wszystkich stron, i choć przydaje się w życiu, a w wielu miejscach jest po prostu niezastąpiona, czasem czujemy się nią przytłoczeni. Tymczasem wystarczy podjąć kilka prostych kroków, żeby nasze „cyfrowe życie” było wyłącznie źródłem satysfakcji i nie dostarczało dodatkowych zmartwień. A przy okazji zwiększy się nasza produktywność. W tym artykule wyjaśniamy co zrobić, by osiągnąć cyfrową równowagę.
Mało kto wyobraża sobie pracę bez sprawnej drukarki podłączonej coraz częściej (na szczęście) bezprzewodowo do komputera PC lub laptopa. Dzięki temu, czy to w biurze, czy też w domu, wszyscy mogą korzystać wspólnie z jednego urządzenia. Niestety często zdarza się, że drukarki tak podłączone odmawiają posłuszeństwa – komputer przestaje je widzieć, a my nie jesteśmy w stanie wydrukować ważnego dokumentu. Jakie mogą być przyczyny awarii drukarki? Wyjaśniamy.
Smartfony, jak wszystkie zawodne urządzenia elektroniczne potrafią przestać działać w najmniej odpowiednim momencie. Czasem, by zaradzić problemom wystarczy zamknięcie działających w tle aplikacji, bywa jednak, iż jedynym wyjściem sprawiającym, że z telefonu da się normalnie korzystać, będzie jego reset. W tym artykule wyjaśniamy co to jest, czy to bezpieczne dla urządzenia, w jakich przypadkach oraz jak się go wykonuje.
Ceny energii elektrycznej rosną w bardzo szybkim tempie, a wiele wskazuje na to, iż rekordy są tu jeszcze niestety przed nami. To dobry moment, by rozważyć zmianę dostawcy prądu. To wbrew powszechnej opinii wcale nie jest takie trudne, a przy odpowiednim wyborze oferty może przynieść nawet kilkaset złotych oszczędności w skali roku. W tym tekście wyjaśnimy jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd.
Choć niewątpliwie to Google Chrome jest królową przeglądarek internetowych, z miażdżącą przewagą nad kolejnymi pozycjami na liście, wiele osób poszukuje funkcjonalnej alternatywy dla programu, od którego zwykle zaczyna korzystanie ze smartfona lub komputera. Taką alternatywą może być nowa przeglądarka Edge Microsoftu, gdyż oferuje wiele rozwiązań, które z jednej strony są wygodne, z drugiej nie ma ich żadna inna przeglądarka na rynku. Wybraliśmy kilka z tych – naszym zdaniem – najciekawszych funkcji.
Folder kosz na komputerze PC lub Mac to standard, do którego jesteśmy od lat przyzwyczajeni. Tak samo jak do tego, że wszystkie rzeczy wyrzucone do kosza, zanim zostaną ostatecznie usunięte, można przez pewien czas odzyskać i przywrócić. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z faktu iż podobna funkcja jest od pewnego czasu dostępna także na smartfonach z Androidem, co pozwala szybko odzyskać rozmyślnie lub przypadkowo skasowane z ich pamięci materiały. Jak to zrobić? Wyjaśniamy.
Chyba każdemu zdarzyło się wysłać w pośpiechu wiadomość, a potem żałować tego kroku i szukać sposobu na jej błyskawiczne cofnięcie. O ile w niektórych komunikatorach (np. WhatsApp) opcja anulowania była dostępna od dłuższego czasu, tak w aplikacji do SMS-ów na iPhone’ach takiej funkcji zwyczajnie nie było. Na szczęście wkrótce stanie się ona standardem, a my wyjaśniamy, jak z niej szybko skorzystać.
Smartfony to drogie urządzenia. Jeśli nie chcemy by zużyły się w ciągu zaledwie kilku miesięcy intensywnego użytkowania, powinniśmy o nie zadbać. W tym tekście przedstawiamy 5 prostych wskazówek, które wydłużą życie każdego smart-telefonu i pozwolą cieszyć się jego bezawaryjną, wydajną praca przez długie lata.
Komputery, zwłaszcza stacjonarne PC nie należą do urządzeń najcichszych. Jeśli jednak dochodzą z nich dziwne, nietypowe a czasem wręcz złowrogie dźwięki, z pewnością nie jest to oznaka ich prawidłowego działania. W tym tekście omówimy różne przypadki hałasów, które mogą świadczyć o zbliżających się problemach z urządzeniem. Warto się im przyjrzeć, gdyż mogą nas uchronić przed utratą ważnych danych w przypadku awarii.
Chrome to najczęściej wybierana przeglądarka internetowa w Polsce (na świecie zresztą także). Sekretem jej popularności są ogromne możliwości, w końcu stworzyło ją Google, szybkość działania oraz prostota obsługi. W tym materiale pokażemy, że program ten potrafi znacznie więcej niż tylko znajdować adresy internetowe i realizować proste wyszukiwania.
Nasz smartfon uruchamia w tle, często w ogóle bez naszej wiedzy, wiele procesów i aplikacji, a przy okazji zbiera o nas sporo różnych informacji. Tymczasem nie zawsze jest to uzasadnione, zawłaszcza, że w Androidzie część z tego typu funkcji i ustawień „monitorujących” pożera duże ilości energii. Jeśli chcemy mieć więcej prywatności oraz dłużej działające (na jednym ładowaniu) urządzenie, warto w nim przeprowadzić porządki.
Skróty klawiaturowe na komputerach, dzięki którym można wykonywać wiele zadań znacznie szybciej niż przy użyciu myszy, to jedna z najbardziej lubianych i jednocześnie najprzydatniejszych funkcji zarówno w Windows jak i macOS. Mało kto jednak wie, że swoje własne, także bardzo użyteczne skróty ma też serwis YouTube, z którego codziennie korzystają setki milionów ludzi. W tym materiale pokażemy te najciekawsze.
Znacząca część użytkowników Androida omija zaawansowane ustawienia swojego telefonu. Zwykle poruszamy się wytyczonymi przez producenta ścieżkami i schematami, co ma swoją zaletę: tak jest najwygodniej i jednocześnie najbezpieczniej. Omijają nas jednak wtedy ustawienia, które pozwalają skorzystać z pełni możliwości posiadanego urządzenia. Do takich opcji należy właśnie debugowanie USB. W tym tekście przyjrzyjmy się tej mało znanej funkcji smartfonów z Androidem, rozważmy też zalety i wady jej używania.
Aplikacja Mapy Google od lat króluje wśród darmowych programów do nawigacji, a mimo to niewielu użytkowników zna jej wszystkie pomocne funkcje. Częścią z nich Google się po prostu przesadnie nie chwali, a szkoda, bo niektóre z nich zdecydowanie mogą pomóc w szybszym dotarciu do celu. Wybraliśmy kilka naszym zdaniem najciekawszych i faktycznie najbardziej przydatnych.
Ilość danych lokalizacyjnych (i nie tylko), które udostępniamy niemal codziennie firmom takim jak Google jest wprost ogromna. W przeszłości użytkownicy smartfonów z Androidem mogli mieć w związku z tym wiele obaw, na szczęście teraz giganci dostarczający oprogramowanie zapewniają lepsze funkcje prywatności, a te dają użytkownikom większą kontrolę nad ustawieniami śledzenia lokalizacji. W tym artykule przybliżymy różne kroki za pomocą których zapewnimy sobie większą ochronę własnych danych.
Doradzamy jak szybko odzyskać cenne miejsce z dysków na komputerze z zainstalowanym systemem Windows. Może się to przydać, zwłaszcza że pojemność dostępnych SSD jest nadal dość ograniczona (szczególnie w relacji do cen tych urządzeń), a system z większą ilością wolnego miejsca działa po prostu lepiej. Wolne miejsce przyda się też na prywatne i ważne pliki.
Systemy z rodziny Windows mają szereg niezaprzeczalnych zalet, ale mają też wady. Od wersji 8 zarządzanie nimi odbywa się z kilku odseparowanych miejsc, co zwłaszcza bardziej zaawansowanym użytkownikom, którzy chcieliby mieć wszystkie ważne ustawienia pod ręką, może przeszkadzać. Na szczęście da się to w dość prosty sposób obejść i wszystkie kluczowe ustawienia systemu zgromadzić w jednym folderze. Jak? Uruchomić tryb God Mode.
Smartfon z Androidem działa podobnie do komputera: codzienne użytkowanie, a zatem instalacja kolejnych aplikacji, zapisywanie zdjęć, filmów i wszelkich plików, powoduje, że zaczyna on z czasem działać wolniej, a bateria szybciej się wyczerpuje. To wcale nie musi oznaczać zużycia, czasem wystarczą proste zabiegi, by wszystko działało jak dawniej. W tym tekście omawiamy sposoby na to, by nasz telefon zawsze działał szybko i sprawnie.
Trwają wakacje. Wiele osób w tym czasie wyjeżdża na urlopy i nie ma ich w pracy. Warto na ten czas, jeśli nie będziemy mieć dostępu do swojego konta pocztowego, ustawić automatyczną wiadomość o naszej nieobecności, dzięki której poinformujemy nadawców, że jesteśmy poza zasięgiem i nie możemy natychmiast udzielić odpowiedzi. Działa to tak, że w momencie, gdy ktoś wyśle do nas wiadomość (a nas nie będzie w biurze), otrzyma automatyczną odpowiedź informującą, iż jesteśmy niedostępni.
Ponieważ smartfon to urządzenie, z którym prawie się nie rozstajemy, dobrze by było, aby jak najlepiej dopasować go do własnych potrzeb. Korzystanie z niego sprawi nam wówczas nie tylko więcej przyjemności, ale będzie też bardziej produktywne. W tym tekście pokażemy kilka sposobów na to, jak najlepiej dopasować telefon do tego, by sprostał naszym wymaganiom.
Nie ma znaczenia, czy jesteś nowym użytkownikiem Gmaila, czy korzystasz z niego od lat, program ten potrafi każdego bardzo zaskoczyć swoimi rozbudowanymi możliwościami. Prócz podstaw - czyli zwykłego wysyłania i odbierania maili, aplikacja ta ma wbudowany szereg funkcji, które nie są powszechnie znane, ale mogą bardzo usprawnić korzystanie z poczty. Oto pięć najciekawszych, ale ukrytych funkcji Gmaila.
WhatsApp to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i lubianych komunikatorów na świecie. Codziennie korzystają z niego setki milionów ludzi, dla wielu z nich stał się już podstawowym narzędziem komunikacji, zarówno tekstowej, głosowej, jak i wideo. Poza standardowymi funkcjami, które znają wszyscy, zawiera on także sporo przydatnych, choć o wiele mniej znanych opcji. Oto one.
Najnowszy system operacyjny Microsoftu - Windows 11 rozgościł się już na naszych komputerach, ale zwykle nie znamy go tak dokładnie, jak poprzednie, użytkowane często przez wiele lat wersje. W tym artykule przybliżymy kilka wartościowych funkcji, których twórcy systemu nie eksponują, a z pewnością przydadzą się one w codziennej pracy.
Utrata zasięgu sieci w telefonie to jeden z bardziej irytujących problemów, z jakimi się spotykamy, użytkując smartfona. Może on być szczególnie dotkliwy w wakacje, kiedy będziemy często przebywać w terenie, którego nie znamy. W tym tekście odpowiadamy na pytanie, czy są sposoby na to, by w razie potrzeby taki zasięg można było w miarę szybko poprawić.
Choć praktycznie każdy sprzedawany dziś w sklepach piekarnik, niezależnie od tego, czy zintegrowany w wolnostojącej kuchence, czy też do zabudowy, ma funkcję termoobiegu, to jednak rzadko jest ona używana prawidłowo lub w ogóle, a większość posiadaczy sprzętu tego typu w po prostu nie wie co ona daje i jak działa. W tym tekście wyjaśnimy, jak i kiedy korzystać z termoobiegu, by uzyskać najlepsze efekty pieczenia.
Piekarnik to jedno z tych urządzeń w kuchni, w którym najtrudniej utrzymać czystość. Podczas pieczenia z potraw ścieka (i często przypala się) tłuszcz, powstają też trudne do usunięcia zabrudzenia z resztek zaschniętego jedzenia. Jednocześnie jest to miejsce, które wypada – dla własnego zdrowia i higieny – utrzymać stale w jak najlepszej czystości. Jak to zrobić bez wysiłku? Skorzystać z piekarników samoczyszczących.
Choć przechwytywanie i nagrywanie ekranu komputera jest funkcją, z której najczęściej korzystają youtuberzy, streamerzy oraz specjaliści z dziedziny IT, to może się ona przydać także zwyczajnym użytkownikom którzy na co dzień nie mają potrzeby korzystania z bardziej zaawansowanych funkcji swojego sprzętu. Do czego może się to przydać? Jak skonfigurować tę funkcję, wyjaśnijmy w tym przewodniku.
Żyjemy w czasach, w których Internet jest nam potrzebny niemal tak samo jak powietrze. Namiętnie korzystamy ze stale podłączonych do niego smartfonów, komputerów, telewizora, a wkrótce także lodówki a nawet pralki. Wszystko to wymaga stałego i wydajnego połączenia z siecią. W domu takie okno na świat zapewnia nam odpowiednio skonfigurowany router Wi-Fi, który często korzysta z możliwości superszybkiego łącza światłowodowego - jeśli posiadamy dobrego dostawcę sygnału. Co zrobić, by jakość połączenia była w całym domu tak samo dobra? Oto kilka przydatnych porad.
Jak to zrobić?
Elektronika użytkowa