Piątek , 07 Październik 2022

Technics EAH-A800. Dźwięk na pierwszym miejscu – test słuchawek audiofilskich

   24.05.2022
Słuchawki dla najbardziej wymagających słuchaczy muzyki, to sprzęt bezkompromisowy. Producenci wyposażają je w najbardziej zaawansowane technologie po to by ich brzmienie było możliwe najlepsze, najbliższe temu rzeczywistemu. Nie trzeba wybierać między ceną a jakością – możemy być pewni, że każdy element słuchawek będzie po prostu dopracowany i najwyższej klasy. Do naszej redakcji na testy trafiły słuchawki Technics EAH-A800, które obsługują kodek LDAC co czyni je jedną z ciekawszych propozycji tego typu na rynku. Oto ich recenzja.
Technics EAH-A800 - słuchawki z LDAC, czujnikiem zbliżeniowym i ANC

Technics to marka, która wielu osobom kojarzy się z wysokiej klasy sprzętem do odtwarzania i słuchania muzyki. Tym razem użytkownicy otrzymali wokółuszne, bezprzewodowe słuchawki, które kierowane są do pasjonatów wyraźnego i czystego dźwięku. Jest to bogato wyposażony model EAH-A800. Kluczową zaletą tych słuchawek jest zastosowanie kodeka audio LDAC, dzięki któremu generują one dźwięk bardzo wysokiej rozdzielczości (hi-res audio), aktywna (z możliwością ustawiania i dostosowywania do własnych potrzeb) redukcja szumów (ANC) z 8 mikrofonami wyłapującymi dźwięki otoczenia oraz świetny, sięgający 60 godzin czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Technics EAH-A800

Technics EAH-A800 - to co je wyróżnia, to wysoka jakość wykonania i klasyczny design

Technics EAH-A800 – specyfikacja

 • konstrukcja: wokółuszna, zamknięta,
 • przetworniki: dynamiczne 40 mm (zapewniają czysty, głęboki dźwięk),
 • dynamika: 105 dB (są wystarczająco głośne),
 • interfejs: Bluetooth 5.2 z kodekami LDAC, SBC, AAC, oraz profilami A2DP, AVRCP, HSP, HFP,
 • zasięg działania do 10 metrów,
 • pasmo przenoszenia: 4 Hz-40 kHz,
 • funkcje: aktywna redukcja hałasu (ANC), nasłuch otoczenia (tryby transparentny oraz uwagi),
 • czas działania: do 40 godzin z ANC, 50 godzin bez ANC (przy włączonym kodeku LDAC) i aż 60 godzin przy kodeku AAC.
 • bardzo szybkie ładowanie – do pełna w 3h, ładowanie 15 minut pozwala słuchać muzyki kolejne 10 godzin,
 • asystent Amazon Alexa lub asystent telefonu,
 • waga: 298 g.

Wraz ze słuchawkami w opakowaniu otrzymujemy estetyczny i dopasowany futerał wykonany z materiału przypominającego skórę, półmetrowy kabel USB-C do ładowania, adapter samolotowy oraz jednometrowy kabel audio z wyjściem mini-jack 3,5 mm (gdyż słuchawki te potrafią pracować także w trybie przewodowym).

Technics EAH-A800

Technics EAH-A800 - zestaw z etui, przejściówką do samolotu oraz kablami

Technics EAH-A800 – design i wykonanie

Słuchawki Technics EAH-A800 to sprzęt o klasycznym designie. Jest to konstrukcja wokółuszna z dużymi muszlami, z możliwością złożenia, co przydaje się podczas użytkowania, gdyż pozwala oszczędzać miejsce przy przenoszeniu. Wysoką klasę sprzętu ujawnia nie tylko jakość brzmienia (o której więcej w dalszej części) ale też dopracowane detale i wysokiej jakości wykończenia: obszyty skórą pałąk i poduszki, które są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku (zapamiętują kształt i nie dociskają głowy), duża estetyka całości.

Słuchawki te są bardzo wygodne podczas noszenia, doskonale się trzymają głowy, nie zsuwają nawet przy bardziej energicznych ruchach. Głowa nie jest uciskana nawet po wielogodzinnej sesji słuchania muzyki. Całość jest bardzo dobrze spasowana, poszczególne elementy wyglądają na wykonane z wysokiej jakości i wytrzymałych materiałów. W sprzedaży znajdują się modele w kolorze białym oraz szare (srebrne). My testowaliśmy model szary.

Wszystkie przyciski oraz gniazda złącz Technics umieścił na bocznej i dolnej krawędzi prawej muszli. Znajdziemy tam włącznik/wyłącznik, gniazdo ładowarki oraz przyciski funkcyjne (głośność). Ta sama, prawa muszla reaguje na funkcje dotykowe. Dzięki takiemu umiejscowieniu złącz i przycisków sterowanie jest moim zdaniem bardziej intuicyjne niż w modelach konkurencji – zwykle mam problem z zapamiętaniem do czego który przycisk służy, zwłaszcza jeśli są po obu stronach, tu wszystko zawsze jest pod jedną ręką. 

Technics EAH-A800 użytkowanie słuchawek

Słuchawkami Technics EAH-A800 prócz przycisków funkcyjnych sterujemy także za pomocą dedykowanej aplikacji Technics Audio Connect. Posiada ona wiele funkcji i możliwości konfiguracyjnych, co przekłada się na lepszą kontrolę nad pracą słuchawek. Moim zdaniem aplikacja ta bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle produktów konkurencji, działa błyskawicznie, szybko wykrywa słuchawki i jest przyjazna w obsłudze, a co najważniejsze wbudowano w nią bardzo dużo opcji konfiguracyjnych.

Technics EAH-A800

Technics EAH-A800 - panel z przyciskami do sterowania słuchawkami

Jedną z pierwszych rzeczy, na którą trafiamy przy codziennym użytkowaniu i która bardzo ułatwia korzystanie z tego sprzętu, jest funkcja obsługiwana właśnie z aplikacji, czyli parowanie wielopunktowe. Pozwala ono połączyć EAH-A800 z kilkoma urządzeniami na raz i z poziomu aplikacji przełączać na to z którego w danym momencie ma płynąć sygnał dźwiękowy. Wracając z podróży w której korzystaliśmy ze słuchawek podłączonych do smartfona, po powrocie do domu możemy je jedną komendą w ustawieniach przełączyć np. na telewizor, bez ich wcześniejszego rozłączania z telefonem. W zwykłych słuchawkach trzeba najpierw rozłączyć się z jednym urządzeniem, by móc podłączyć do kolejnego, tu jest to o wiele wygodniejsze i szybsze.

Technics EAH-A800

Technics EAH-A800

Technics EAH-A800

Technics EAH-A800 - aplikacja Technics Audio Connect

Precyzyjne kontrolowanie ANC, czyli aktywnej redukcji szumów, także odbywa się z poziomu aplikacji. Możemy w niej za pomocą suwaka dokładnie wybierać poziom izolacji od dźwięków otoczenia lub redukcję szumów (w tańszych modelach zwykle jest tylko możliwość włączenia i wyłączenia podobnej funkcji).

Podczas testów okazało się, że w Technics EAH-A800 działanie ANC jest bardzo skuteczne. Te 8 wyłapujących hałasy otoczenia mikrofonów świetnie działa i dźwięki zewnętrzne są faktycznie tłumione. Gdy używałem ich w domu, w słuchaniu muzyki nie przeszkadzała mi ani głośna kosiarka spalinowa pracująca pod oknem, ani też uporczywe szczekanie psa sąsiadów.  

Dzięki aplikacji możemy też przełączać się pomiędzy różnymi trybami audio (basy+, głos, wysokie+ oraz dynamiczny), a także, w razie potrzeby, samodzielne dostosować barwę dźwięku (z pomocą equalizera). Szczególnie przydatnie oceniam ustawienie wzmacniające basy, gdyż preferuję głębokie, mocne brzmienia, z pewnością jednak każdy znajdzie ustawienia odpowiednie dla siebie.

Kolejną, niezwykle ważną technologią zastosowaną w tych słuchawkach jest czujnik zbliżeniowy, który wykrywa ich zdjęcie i wstrzymuje na ten czas odtwarzanie muzyki. Dzięki niemu po zdjęciu słuchawek nie musimy sięgać do urządzenia odtwarzającego, by zastopować odtwarzanie. To przydaje się w codziennym użytkowaniu. W czasie testów zdarzało mi się jednak kilka razy, że nawet drobne przesunięcie słuchawek na głowie (np. przy wstawaniu) powodowało chwilowe zastopowanie odtwarzania muzyki. Jeśli komuś będzie to przeszkadzać, działanie tego czujnika można wyłączyć z poziomu aplikacji, lub po prostu ustawić tam, że odtwarzanie dźwięku ma być kontynuowane także po ich zdjęciu.

Technics EAH-A800 - z oznaczeniami stron na wewnętrznej powierzchni słuchawek

Jednym z największych atutów słuchawek Technics EAH-A800 jest ponadprzeciętna długość pracy na jednym ładowaniu oraz funkcja (bardzo) szybkiego ładowania. Wygląda to następująco:

Czas odtwarzania przy zasilaniu bateryjnym (z użyciem kodeka LDAC)

 • 40 godzin (ANC włączone)
 • 50 godzin (ANC wyłączone)

Czas odtwarzania przy zasilaniu bateryjnym (kodek AAC)

 • 50 godzin (ANC włączone)
 • 60 godzin (ANC wyłączone)

Gdy akumulator zupełnie się rozładuje, naładowanie go do pełna trwa około 3 godzin (przy zasilaniu ładowarką 1200mA lub mocniejszą), natomiast w 15 minut możemy doładować słuchawki tak, by grały przez kolejne 10 godzin (z włączonym ANC, przy kodeku AAC). Realne czasy ładowania są bliskie temu co deklaruje producent, natomiast słuchawek w ciągu 2 tygodni użytkowania w ogóle nie udało mi się rozładować!

Czas czuwania tych słuchawek wynosi 60 godzin, gdy jest włączona redukcja szumów i 120 godzin, gdy jest wyłączona. Jeśli chcemy, by bateria nie zużywała się wtedy, gdy nie słuchamy muzyki, warto w aplikacji uruchomić (domyślnie wyłączoną) funkcję automatycznego wyłączenia zasilania. Mamy tam do wyboru kilka opcji po ilu minutach bezczynności ma się to stać. Przy normalnym użytkowaniu po kilka godzin dziennie bateria powinna wystarczyć na minimum 2-3 tygodnie.

Technics EAH-A800

Technics EAH-A800 - słuchawki w pozycji złożonej w etui

Technics EAH-A800 – jak grają?

Pod względem dźwiękowym słuchawki te są po prostu rewelacyjne. Brzmienie jest nacechowane czystością i szczegółowością. Nawet fabryczne, uśrednione ustawienia gwarantują przyjemne dla ucha, ciepłe brzmienie, jednak po dostosowaniu do własnych preferencji jest jeszcze lepiej, dlatego warto taką konfigurację przeprowadzić.

Już podczas pierwszego użycia szybko dostrzegłem niezwykłą szczegółowość dźwięków. Każdy akord, każdy odgłos jest wyraźnie, bez zniekształceń słyszalny. Jest tak zarówno w klasyce, popie, jak i rocku, metalu a także w gatunkach takich jak hip-hop. Brzmienia we wszystkich rejestrach i tonacjach były klarowne i co ważne, świetnie ze sobą współgrające. Osoby nie przepadające za zbyt mocnymi basami mogą być trochę zaskoczone ich natężeniem w domyślnych ustawieniach, ale łatwo to skorygować w aplikacji. Dźwięk ze słuchawek Technics EAH-A800 jest po prostu czysty, scena szeroka. Poszczególne instrumenty słychać wyraźnie i dokładnie.

Jakość rozmów jest także wysoka, jednak wypada znacznie lepiej przy wyłączonym tłumieniu dźwięków otoczenia.

Słuchawki Technics EAH-A800

Słuchawki Technics EAH-A800 dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i czarnej

Technics EAH-A800. Podsumowanie

Technics to marka, która wielu osobom kojarzy się z wysokiej jakości dźwiękiem, ale słuchawki EAH-A800 to produkt, który nawet na tym tle pozytywnie się wyróżnia. Sprzęt ten jest kierowany do audiofili i osób ceniących świetną jakość muzyczną, i moim zdaniem nie będą oni zawiedzeni. Słuchawki te mają szansę sprostać nawet najbardziej wyrafinowanym gustom melomanów i pasjonatów muzyki.

Użytkownik Technics EAH-A800 otrzymuje świetne, czyste brzmienie niezależnie od stylu muzycznego, który lubi. Czy to muzyka klasyczna, jazz, czy heavy metal, słychać wyraźnie każdy dźwięk, każdy szmer czy akord. Dzięki kodekowi LDAC problemem przestało być połączenie bezprzewodowe, na które wielu melomanów narzeka. LDAC (hi res audio) zapewnia krystalicznie czysty dźwięk w każdej sytuacji, co jest potężnym atutem i odróżnia te słuchawki od modeli niższych klas. Osoby preferujące połączenia przewodowe mają też jednak w zestawie kabel audio, co daje im wybór.

To na co jeszcze warto zwrócić uwagę w odniesieniu do produktu Technics, to bardzo dobrze działające ANC, czyli redukcja szumów otoczenia, oraz to, że można tę funkcję z pomocą wygodnej i bardzo rozbudowanej aplikacji na smartfona dopasować do aktualnych potrzeb i preferencji.

Ważnym atutem jest tu też bardzo długie działanie na jednym ładowaniu akumulatora. Wynik 60 godzin robi wrażenie i sprawia, że będziemy na długo zapomnieć o ładowarce.

Słuchawki Technics EAH-A800 to produkt premium – jego obecna cena w sklepach to ok. 1499 zł. Za te niemałe pieniądze otrzymujemy jednak urządzenie kompletne – dopracowane zarówno stylistycznie jak i ergonomiczne, z najwyższej jakości dźwiękiem i pomocną aplikacją.

Zalety i wady słuchawek Technics EAH-A800

Zalety

 • świetna jakość dźwięku,
 • bardzo dobra jakość wykonania (dobre materiały, elegancka stylistyka),
 • doskonała łączność bezprzewodowa (Bluetooth 5.2), kodek LDAC,
 • rekordowy czas działania na zasilaniu z akumulatora (do 60 h),
 • funkcjonalna i pomocna aplikacja,
 • poręczne etui w zestawie.

Wady

 • cena (choć nie odstaje od innych produktów tej klasy).

Słuchawki Technics EAH-A800 można kupić tutaj

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane