Słuchawki bezprzewodowe to już dziś standard. Szybko wypierają te klasyczne, kablowe z kilku powodów: przede wszystkim są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu. Nie krępują ruchów, o nic nie zaczepimy kablem, a ich akumulatory są często tak pojemne, że pozwalają na kilkadziesiąt godzin pracy bez ładowania. Część producentów smartfonów usuwa z nich gniazdka słuchawkowe, co powoduje, że transmisja Bluetooth staje się koniecznością. Tymczasem są różne standardy tego typu transmisji dźwięku, nie znając ich możemy nabyć słuchawki, których brzmienie nas zwyczajnie nie zadowoli. W tym tekście wyjaśnimy różnice między stosowanymi w nich kodekami.
Słuchawki dla najbardziej wymagających słuchaczy muzyki, to sprzęt bezkompromisowy. Producenci wyposażają je w najbardziej zaawansowane technologie po to by ich brzmienie było możliwe najlepsze, najbliższe temu rzeczywistemu. Nie trzeba wybierać między ceną a jakością – możemy być pewni, że każdy element słuchawek będzie po prostu dopracowany i najwyższej klasy. Do naszej redakcji na testy trafiły słuchawki Technics EAH-A800, które obsługują kodek LDAC co czyni je jedną z ciekawszych propozycji tego typu na rynku. Oto ich recenzja.
Każdy, kto używał słuchawek wie, jak bardzo w słuchaniu muzyki mogą przeszkadzać hałasy dobiegające z zewnątrz. Głośna kosiarka do trawy, ruch uliczny o dużym natężeniu, czy też żywiołowa rozmowa innych w bliskim sąsiedztwie – wszystko to powoduje, że nie możemy skupić się na odsłuchu, czasem wręcz lepiej słychać to, co dzieje się w otoczeniu, niż samą muzykę czy podcast. Wyjścia są dwa – zwiększanie głośności i „zagłuszenie” hałasów (co może być niezdrowe dla uszu) lub też skorzystanie z dobrodziejstw, jakie przynosi technologia, czyli funkcji ANC (Active Noise Cancelling).
Powoli kończą się koronawirusowe obostrzenia, znów będziemy częściej wychodzić z domu, wracać do pracy. Na ten czas, by móc zabrać ze sobą muzykę w najwyższej jakości jak znalazł przydadzą się dobre słuchawki z aktywną redukcja szumów. Czym w ogóle jest ta technologia i jakie korzyści daje użytkownikowi? Odpowiadamy w tym artykule.
Znany producent słuchawek, firma JBL ogłosiła, że stworzy słuchawki ładowane energią słoneczną. Pieniądze na projekt postanowiono zebrać na portalu crowdfundingowym.
Zachodnie serwisy technologiczne rozpisują się o słuchawkach Realme Buds Air, które wkrótce trafia na rynek. Wyglądają jak klon Apple AirPods, ale czy rzeczywiście nim są?
Słuchawki bezprzewodowe od jakiegoś czasu zdobywają naprawdę sporą popularność. Powody są proste: topowi producenci smartfonów - a to głównie z nich słuchamy muzyki - w najnowszych modelach po prostu eliminują złącze mini jack, do których pasują nasze stare kablowe zestawy słuchawkowe. Także i nasz autor, niejako zmuszony sytuacją, musiał zdać się na słuchawki bezprzewodowe. Postanowił przetestować Jabra Elite 65t.
Słuchawki bezprzewodowe to prawdziwa wolność. Doceni to zwłaszcza ktoś, kto nigdy wcześniej z takiego rozwiązania nie korzystał. Brak krępujących i plączących się kabli oraz wynikająca z tego wygoda użytkowania są naprawdę świetne i łatwo się do nich przyzwyczaić. Jeżeli szukasz dobrego sprzętu w przestępnej cenie, to doskonałe słuchawki Jabra Elite 45e, będą tu zdecydowanie godnym polecenia wyborem.
Jak to zrobić?
Hi-Fi/Audio