Sobota , 23 Wrzesień 2023

Mio MiVue C560 - ciekawa kamera samochodowa ze średniej półki

   09.03.2020
Kamery samochodowe zdobywają coraz większą popularność. Rejestrowanie przejazdu daje wiele korzyści w przypadku kolizji - przede wszystkim łatwiej ustalić sprawcę. Do sklepów trafi niebawem kamera Mio MiVue C560 - produkt ze średniej półki cenowej, pod wieloma względami interesujący. Kamerę wyposażono w zaawansowaną matrycę StarvisTM CMOS, dzięki czemu nagrywany przez nią obraz posiada dobry kontrast, jasną i bogatą kolorystykę niezależnie od panujących warunków atmosferycznych i pory dnia. Na zaskakująco dobrą jakość nagrań wpływa też użyta w urządzeniu szklana optyka z przysłoną F1,8 Mio MiVue C560. Całość ma się sprawdzać przy rejestrowaniu obrazu nie tylko w dzień ale również przy ciężkich warunkach atmosferycznych oraz w nocy. Urządzenie posiada dodatkowo 7-stopniową, ręczną kalibrację jasności.

Wyraźny obraz zarówno w dzień jak i w nocy

Matryca to najważniejsza część każdego rejestratora wideo. W Mio MiVue C560 wykorzystano zaawansowany sensor Sony StarvisTM CMOS, dzięki czemu nagrywany obraz posiada odpowiedni kontrast, jasną i bogatą kolorystykę niezależnie od panujących na drodze warunków. Szklana optyka z przysłoną F1,8 Mio MiVue C560 doskonale sprawdza się przy rejestrowaniu obrazu nie tylko w dzień ale również w trakcie jesiennej szarówki a nawet w nocy, ponadto użytkownik ma możliwość 7-stopniowej ręcznej kalibracji poziomu jasności obrazu. Dzięki czemu może on sam dostosować jasność swoich nagrań do takiego poziomu jaki jest dla niego najwygodniejszy. W kamerkę Mio MiVue C560 wbudowano także autorską technologię MioTM Night Vision Pro, która znacznie poprawia czytelność nagranego obrazu w warunkach niedostatecznego oświetlenia. W przeciwieństwie do innych wideorejstratorów, dzięki zastosowaniu MioTM Night Vision Pro w nocnych nagraniach, widoczna jest nie tylko droga po której porusza się samochód, ale również najbliższe otoczenie trasy.

Szeroki kąt widzenia

Producent Mio MiVue C560 chwali się, że to to model, który sprawdzi się w każdej sytuacji na drodze. Zastosowanie technologii H.264 w Mio MiVue C560 sprawia, że może on nagrać obraz w jakości Full HD przy rozdzielczości 1920 x 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Dodatkowo urządzenie ma szeroki kąt widzenia, bo wynoszący 150 stopni. Zaletą kamery jest to, że włącza się ona wraz z uruchomieniem silnika. Podobnie jak w innych modelach tego producenta do Mio MiVue C560 można podłączyć dodatkowe urządzenia tj. Smart Box oraz tylną kamerę. Smart Box daje możliwość skorzystania z trybu parkingowego, który zarejestruje stłuczkę nawet wtedy, kiedy nie ma nas w aucie. Aby Mio MiVue C560 zarejestrował wszystkie istotne momenty w trakcie postoju oraz jazdy zadba trzyosiowy sensor przeciążeń G-Sensor. W sytuacji, gdy zdarzy się stłuczka lub inne nagłe zdarzenie sensor automatycznie archiwizuje nagranie na naszym wideorejestratorze.

Jakość za niewygórowaną cenę

Mio MiVue C 560 to - jak deklaruje producent - jakość przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Mimo, że w urządzeniu zamontowano kolorowy wyświetlacz o przekątnej wynoszącej 2 cale, to masa kamerki wynosi niespełna 68 gramów, a do tego urządzenie posiada niewielkie rozmiary. Plusem Mio MiVue C560 jest dołączony do zestawu obrotowy uchwyt, który nie tylko zapewni stabilne mocowanie naszej kamerki ale pozwoli ustawić kamerę tak, by wykonywała jak najlepsze nagrania. Urządzenie będzie dostępne u partnerów handlowych w sugerowanej cenie detalicznej 399 PLN.

Źródło: materiały prasowe

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane