Piątek , 07 Październik 2022

Samsung Freestyle. Bezprzewodowy, przenośny projektor cyfrowy Samsunga już w Polsce

   14.04.2022
Samsung na początku roku zaprezentował kilka ciekawych nowości, w tym niewielki projektor cyfrowy Freestyle. Teraz urządzenie to trafiło do polskich sklepów, a warto się nad nim chwilę zatrzymać, ponieważ oferuje spore możliwości przy jednocześnie bardzo kompaktowej budowie.
Samsung Freestyle: bardziej mobilny niż tradycyjne projektory, ma lepsze parametry niż miniaturowe rzutniki. Fot. Samsung

Dotychczas w sklepach dominowały dwa rodzaje projektorów – duże do użytku typowo domowego lub biurowego, oraz miniaturowe do okazyjnych prezentacji – ich wadą była jednak bardzo ograniczona funkcjonalność. Samsung wszedł na rynek z urządzeniem, które wypełnia tę lukę. Freestyle jest poręczny i dość lekki (waży 830 gramów), może pracować w trybie bezprzewodowym, ca zapewnia mu pełną mobilność a jednocześnie możemy się cieszyć jakością obrazu porównywalną z klasycznymi, stacjonarnymi projektorami.

Freestyle: obraz o przekątnej do 100 cali

Samsung wyposażył swój mobilny projektor w lampy LED o trwałości do 20000 godzin pracy, natomiast urządzenie jest zdolne do wyświetlania obrazu o rozmiarach od 30 do 100 cali. Zapewnia jasność na poziomie 550 lumenów, wspiera HDR10, kontrast 100000:1 i stosunek projekcji (odległość od ściany do szerokości wyświetlanego obrazu) na poziomie 1.2.

Samsung Freestyle

Projektor wyposażono w funkcję automatycznej korekcji trapezu i poziomowania, co oznacza, że nie musi stać dokładnie naprzeciwko wyświetlanego obrazu. To przyda się zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie frontalne ustawienie urządzenia nie będzie możliwe. Sam producent zapewnił, że jego projektor jest w stanie wyświetlić wysokiej jakości obraz pod różnymi kątami, nawet w najtrudniejszych warunkach. O samym projektorze Simon Sung z Samsunga mówił w następujący sposób: „Freestyle to jedyny w swoim rodzaju projektor zapewniający niezrównaną elastyczność, która wychodzi naprzeciw zmieniającym się stylom życia użytkowników. Pozbawiony ograniczeń, jakie tradycyjnie narzucała zarówno przestrzeń, jak i rozmiar projektora, The Freestyle to przyjemne, wszechstronne urządzenie, z którego można korzystać w wybrany przez siebie sposób”.

Samsung Freestyle. Ile to kosztuje?

Urządzenie pojawiło się już w kilku polskich sklepach w internecie, można go też nabyć za 4999 zł, na oficjalnej stronie producenta w Polsce.

Źródło: Samsung

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane