Sobota , 31 Lipiec 2021

Tesla wprowadza subskrypcję na autonomiczną jazdę w swoich autach

   19.07.2021
Tesla, która szczyci się najbardziej zaawansowanymi pracami nad „samojezdnymi” autami, postanowiła w swoich samochodach wprowadzić możliwość subskrypcji pakietu, który umożliwi posiadaczom skorzystanie z kilku przydatnych autonomicznych funkcji.
Miesieczny abonament na częściowo autonomiczną jazdę wprowadza Tesla

Założyciel i szef Tesli, Elon Musk, od kilku lat obiecywał opcję subskrypcji funkcji Full Self Driving, czyli autonomicznego prowadzenia pojazdu (wcześniej można to było dokupić jako opcję – z płatnością z góry w wysokości ok. 40 tys. zł). Wygląda na to, że wkrótce stanie się to rzeczywistością.

Nowy, comiesięcznie odnawiany pakiet Full Self Driving

Tesla w końcu zaczęła wysyłać przez sieć aktualizacje oprogramowania zgodnych aut do wersji beta 9 FSD na początku tego miesiąca. Póki co oprogramowanie FSD nie pozwala pojazdowi Tesli na w pełni samodzielną jazdę bez udziału kierowcy, jednak umożliwia korzystanie z kilku ważnych udogodnień, takich jak nawigacja na autopilocie, automatyczna zmiana pasa ruchu, automatyczne parkowanie, przywołanie i sygnalizacja świetlna oraz kontrola znaków stopu.

Tesla

Na ten moment tylko posiadacze aut Tesla ze sprzętem komputerowym FSD w wersji 3.0 (HW3) lub nowszym oraz konfiguracją Basic lub Enhanced Autopilot kwalifikują się do subskrypcji FSD. Pozostali właściciele mogą kupić ulepszenie sprzętu za ok. 1500 dolarów, co sprawi, ze ich samochody będą w pełni zgodne z najnowszym oprogramowaniem i funkcjami.

Abonament na autonomiczną jazdę

Z tego co podała sama Tesla wynika, że comiesięczna subskrypcja na częściowo autonomiczną jazdę i zautomatyzowane manewry auta nie będzie niska. Full Self Driving ma bowiem kosztować 199 dolarów miesięcznie, co w Polsce będzie oznaczać wydatek rzędu 700 zł każdego miesiąca.  Właściciele Tesli, którzy kupili wycofywany właśnie wcześniejszy, jednorazowy pakiet Enhanced Autopilot, mogą otrzymać subskrypcję FSD za ok. połowę tej ceny. Wszyscy posiadacze Tesli będą mogli anulować swoją miesięczną subskrypcję FSD w dowolnym momencie, jeśli nie zechcą z niej dalej korzystać.

Źródło: CNBC

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane