Środa , 25 Listopad 2020

Nadchodzą inteligentne lodówki

Samsung na zbliżających się targach CES 2020 w Las Vegas ma zamiar zaprezentować nową odsłonę swojego inteligentnego sprzętu kuchennego Family Hub - na który złoży się między innymi lodówka, która będzie potrafiła rozpoznać co do niej wstawiamy.
Sztuczna inteligencja w kuchni

Lodówki, które za kilka dni pokaże Samsung to nie są zwykłe urządzenia utrzymujące świeżość jedzenia. To multifunkcyjne i zarazem multimedialne kombajny wyposażone w duże ekrany LCD, asystent głosowy, a nawet wysokiej jakości głośniki AKG.

Kamera w środku

O ile we wcześniejszych seriach "inteligencja" lodówek sprowadzała się na możliwości sterowania urządzeniem za pomocą smartfona, teraz dzięki specjalnym kamerom View Inside będzie można podglądać co jest w środku, a sztuczna inteligencja zaproponuje nam potencjalną listę potrzebnych zakupów. Co więcej, w miarę upływu czasu system ma analizować upodobania kulinarne właścicieli i sam proponować odpowiednie menu, a także przepisy na potrawy które można wykonać z rzeczy już znajdujących się w lodówce.

Duży panel LCD

Z zewnątrz lodówki Samsunga też nie będą przypominać tradycyjnych urządzeń. Mają otrzymać bardzo duży ekran dotykowy na którym wyświetlane będą przydatne informacje - tablica zakupów, notatnik, odtwarzacz muzyki, filmów oraz to co prześlemy z telewizorów i telefonów.

Źródło:Theverge

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane