Piątek , 23 Luty 2024

JBL stworzy słuchawki zasilane energią słoneczną

   19.12.2019
Znany producent słuchawek, firma JBL ogłosiła, że stworzy słuchawki ładowane energią słoneczną. Pieniądze na projekt postanowiono zebrać na portalu crowdfundingowym.
Wszystko dzięki crowdfundingowi

Koncern JBL wybrał dość zaskakujący - jak na tak potężną firmę - sposób by sfinansować nowy produkt. Ogłosił... zbiórkę publiczną. Jednak cel jakim jest stworzenie słuchawek ładowanych energią słoneczną okazał się bardzo interesujący dla fanów marki, gdyż już pierwszego dnia zbiórki firma zebrała całą potrzebną kwotę (ze sporą nawiązką), a pieniądze będą zbierane przez jeszcze prawie miesiąc.

Słuchawki z baterią słoneczną

Słuchawki, które mają się nazywać JBL Reflect Eternal, będą zasilane dzięki specjalnemu pokryciu z materiału Powerfoyle. Pierwsze zapowiedzi są bardzo obiecujące - zaledwie 1,5 h ładowania na słońcu ma wystarczyć do 68 godzin odtwarzania muzyki. 2,5 h na słońcu dziennie i słuchawki w ogóle się nie rozładują. Urządzenie będzie oczywiście można ładować prądem sieciowym poprzez gniazdo USB, ale nie będzie to za często potrzebne, gdyż ładować baterię mają także źródła światła (choć wolniej).

Źródło: Endgadget

To też Cię zainteresuje

KOMENTARZE (1) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

28 kwietnia 2020 o 20:46

Marta Drozd

Szkoda, że nie w samochodzie, byłby jazda za darmo.

Najczęściej czytane