Niedziela , 29 Styczeń 2023

Philips pokazał telewizory z nowej serii Performance

   20.10.2020
Po zeszłorocznym debiucie telewizorów z serii Performance, który okazał się bardzo udany, Philips postanowił pójść za ciosem i zaprezentował kolejną generację tych urządzeń. Nowa seria 8500 w porównaniu do poprzedniej generacji zyskała kilka istotnych ulepszeń.
Nowe TV Philips mają wiele przydatnych funkcji mimo niewygórowanej ceny

Telewizory z udoskonalonej serii Philips Performance, które są już dostępne są jako modele oznaczone 85x5, trafiły także do sklepów w Polsce. I choć tegoroczne urządzenia mogą się pochwalić kilkoma nowymi, ciekawymi rozwiązaniami, to Philips kieruje te modele do osób, które poszukują sprzętu dobrze wyposażonego, ale nie chcą przepłacać. Telewizory Philips z serii 8500 oferują więc dużą ilość funkcji przy niewygórowanej cenie.

Mocny TV za rozsądną cenę

Seria Performance to modele LCD 4K wyposażone w matrycę DLED z szerokim spektrum barw. Charakteryzują się one wysoką jakość obrazu, za którą odpowiada procesor Philips P5 poprawiający parametry w pięciu najważniejszych obszarach decydujących o klasie wyświetlanego obrazu. W ten sposób telewizory oferują głębię detalu, żywe kolory przy zachowaniu naturalnego odcienia skóry oraz płynny ruch, nawet podczas streamingu, co od razu powinni zauwazyć fani relacji sportowych oraz gracze.

Do tego dochodzi obsługa wielu istotnych formatów oraz funkcje dodatkowe. Jest to m.in. wsparcie HDR10+, HLG oraz Dolby Vision, który zapewnia kinowy obraz zgodny z oryginalnymi intencjami reżysera, funkcja Micro Dimming PRO pozwalająca uzyskać głębszą czerń oraz żywsze kolory, a także funkcja Natural Motion odpowiadająca za poprawę płynności obrazu. Efekty wizualne wspiera przestrzenny dźwięk 3D o wyjątkowej czystości, szczegółowości i głębi, który zapewnia obsługa formatu Dolby Atmos.

Wszystkie modele z nowej serii Performance wyposażono w charakterystyczny dla produktów Philips trójstronny system Ambilight oraz Smart TV oparty na systemie Android w wersji 9.0 Pie z dużą biblioteką aplikacji i treści na żądanie. Do tego głosowe sterowanie za pomocą wbudowanego Asystenta Google lub przy współpracy z Amazon Alexa.

Philips 8500

Nowości w TV Philips

Telewizory z nowej serii 8500 posiadają jasność ekranu zwiększoną do 400 nitów oraz oferują obsługę szerokiej palety barw (WCG – Wide Color Gamut). Dodatkowo urządzenia wspierają bezprzewodowy system przesyłania dźwięku DTS Play-Fi. Zmianie uległ również sam wygląd tegorocznych modeli, które teraz wyróżniają się smukłą obudową wykonaną z metalu w srebrnym kolorze.

Telewizory w rozmiarze 43’’, 50’’ i 58’’ posiadają lekko nachyloną i obrotową podstawę centralną zaprojektowaną w taki sposób, aby pod ekranem można było swobodnie zmieścić soundbar o wysokości 70 mm. Rozmiar 65’’ wyposażono w centralną nieruchomą podstawę, również umożliwiającą umieszczenie pod ekranem soundbara 70 mm, natomiast modele 70’’ i 75’’ posiadają nóżki, których wysokość można regulować – 19 mm dla bardziej zgrabnego i eleganckiego wyglądu oraz 70 mm dla opcji z soundbarem umieszczanym pod ekranem.

Pilot dołączany do tegorocznej serii jest w kolorze czarnym i posiada kilka przydatnych przycisków, które pozwalają na szybkie uruchomienie konkretnych funkcji (Ambilight, Netflix czy Google Assistant). W wybranych modelach pilot posiada na odwrocie klawiaturę QWERTY ułatwiającą wprowadzanie tekstu przy wyszukiwaniu treści VOD lub w sieci.

Philips 8500

Warianty serii Performance dostępne w polskiej dystrybucji:

  • model Philips 8505 – podstawa w kolorze jasnego matowego srebra
  • model Philips 8535 – podstawa w kolorze jasnego matowego srebra, pilot QWERTY

Telewizory z nowej serii Philips Performance dostępne są w rozmiarach 43, 50, 58, 65, 70 oraz 75 cali w cenie od 2399 zł za model 43”.

Źródło: Philips

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane