Sobota , 28 Listopad 2020

Nabywcy nowych iPhone’ów 12 Mini zgłaszają problemy z ekranem i aplikacją do SMS

Apple niedawno pokazał iPhone’a 12 w jego kilku różnych wariantach. Przełomowa pod wieloma względami premiera okazała się ogromnym rynkowym sukcesem a nowe produkty przypadły do gustu użytkownikom na całym świecie. Teraz niestety zaczynają dochodzić sygnały, że premierowe telefony nie są jednak pozbawione wad.
Okazuje się, że nowy iPhone 12 nie jest pozbawiony wad

Okazuje się iż część nabywców pierwszych dostępnych w sklepach iPhone 12 Mini nie ma powodów do zadowolenia przy korzystaniu ze swoich nowych urządzeń. Użytkownicy popularnego serwisu fanów Apple MacRumors, forum Apple i Reddit donoszą, że ekran dotykowy 12 mini często nie reaguje na dotyk na ekranie blokady.

Kłopoty dotyczą nie tylko szybkiego uruchamiania aparatu lub latarki, ale nawet wyłączania blokady smartfona. Co ciekawe, gdy telefon nie reaguje na dotyk kciuka (w celu odblokowania) Inne palce działają. Eliminuje to podstawową zaletę telefonu – wcześniej zapowiadaną możliwość obsługi jedną ręką.

Wielu użytkowników wspomnianych wcześniej stron WWW podejrzewa, że problem może wynikać ze złego rozwiązania przewodzenia lub uziemienia. Telefony mają bowiem działać normalnie, gdy są połączone kablem z gniazdkiem elektrycznym...

iPhone 12: Nie działają też SMSy

Co ciekawe to nie jedyne doniesienia o problemach z nowymi smartfonami z logo nadgryzionego jabłka. Wczoraj pojawiły się informacje, że na nowe iPhone’y może nie dochodzić część SMSów wysłanych z urządzeń działających w oparciu o Androida. Jedni użytkownicy mówią iż nie otrzymują tych wiadomości w ogóle, inni wskazują iż brakuje powiadomień. Problem ma dotyczyć przede wszystkim czatów grupowych.

iPhone czy iOS?

W tym momencie nie wiadomo niestety, czy problem jest efektem wadliwego działania samego iPhone 12, czy też to skutek błędu w najnowszym systemie operacyjnym iOS. Apple publikowało już poprawki do systemu od momentu premiery, ale według użytkowników nie eliminują one akurat tego problem.

Źródło: MacRumors

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane