Niedziela , 29 Styczeń 2023

Certyfikat szczepienia na Covid-19 przechowamy w Google Pay?

   02.07.2021
Obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej certyfikat szczepienia przeciwko Covid-19 zaczął być wydawany zaledwie wczoraj, a firma Google już zapowiedziała że będzie go można przechowywać w aplikacji Google Pay. Dzięki takiemu rozwiązaniu na smartfonie nie będzie potrzebna żadna dodatkowa, dedykowana do tego aplikacja.
Szykuje się spore ułatwienie dla posiadaczy smartfonów z androidem

W tym momencie certyfikaty poświadczające pełne szczepienie na Covid-19, popularnie nazywane „paszportami covidowymi”, ich posiadacze mogą przechowywać w formie cyfrowej w aplikacjach mObywatel i mojeIKP (internetowe konto pacjenta), można je także po prostu wydrukować.

Certyfikat szczepienia Covid-19 bez dodatkowych aplikacji

By jednak zaoszczędzić trochę czasu użytkownikom i wyeliminować konieczność instalowania dodatkowych programów na smartfonie, Google poinformowało że aktualizuje API Passes, co ma umożliwić łatwe przechowywanie certyfikatów szczepienia na dowolnym mobilnym urządzeniu.

Certyfikat Covid-19

By wyświetlić certyfikat, nie trzeba będzie logować się do aplikacji z pomocą profilu zaufanego, będzie go można szybko pokazać po wybraniu ikony – na przykład na ekranie głównym smartfona. Co ważne to zadziała nawet wtedy, gdy urządzenie nie będzie w zasięgu sieci komórkowej lub Wi-Fi. Certyfikat równocześnie trafi także do popularnej, służącej do bezdotykowych płatności aplikacji Google Pay, gdzie Google umieści specjalną zakładkę na ów certyfikat.

Smartfony z Androidem 5.0 lub nowszym

Nowe rozwiązanie będzie działać na telefonach wyposażonych w system Android w wersji 5.0 lub nowszej (czyli na znacznej większości urządzeń działających obecnie w sieci). Na początku funkcja ta będzie dostępna tylko dla podróżujących do Stanów Zjednoczonych, jednak wszystko wskazuje na to, że wkrótce zostanie wprowadzono także w innych krajach, w tym w Polsce.

Źródło Google

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane