Niedziela , 24 Styczeń 2021

Cena konsoli Play Station 5 wyciekła do mediów

Chyba żadnej premierze konsoli do gier w przeszłości nie towarzyszyło tak duże zainteresowanie mediów i potencjalnych użytkowników. To efekt dużych oczekiwań i jednocześnie sporych szans na to, że nowy produkt Sony będzie pod wieloma względami przełomowy – ma to być nowoczesne, bardzo mocne urządzenie, a dodatkowo pakiet gier udostępniony na starcie (na wyłączność) będzie imponujący. Teraz wiemy już, że konsola nie będzie tak droga jak wielu się spodziewało.
Konsole do gier nowej generacji nie zrujnują kieszeni nabywców?

Według informacji do których dotarły media, nową konsolę Sony zamierza sprzedawać w 2 wersjach – z napędem BluRay oraz bez napędu (Digital Edition). Ta pierwsza ma zostać wyceniona na 499 euro, a ta druga na zaledwie 399 euro, co wziąwszy pod uwagę fakt iż urządzenie będzie miało moc potężnego komputera stacjonarnego, jest ceną zagadkowo wręcz niską. Na konsoli z napędem uruchomimy też starsze gry (te z PS4) z naszej domowej kolekcji, więc różnica w cenie nie powinna nikogo dziwić. Z kolei w wersji Digital Edition gry pobierzemy wyłącznie z dedykowanego sklepu cyfrowego Sony.

Akcesoria do konsoli PlayStation 5

Wszystko wskazuje też na to, że także i akcesoria do nowej konsoli zostały wycenione bardzo atrakcyjnie:

  • Pad DualSense – 59 euro
  • Słuchawki 3D – 179 euro
  • Stacja ładowania kontrolerów 29 euro
  • Pilot zdalnego sterowania 29 euro
  • Kamerka cyfrowa – 59 euro

Niskie ceny do których dotarł serwis Cowcotland (który w przeszłości okazywał się bardzo wiarygodny z podobnymi przeciekami) są bardzo zaskakujące – wcześniej mówiło się o znacznie wyższych wartościach. W przeszłości bywało już tak, że Sony sprzedawało swoje konsole nawet poniżej kosztów ich produkcji – rekompensując to sobie wysokimi cenami samych gier, zwłaszcza, że miało w ofercie wiele ciekawych tytułów na wyłączność tylko dla swojego urządzenia. Czy tak będzie i tym razem, przekonamy się po premierze.

Oficjalna premiera konsoli  ma nastąpić 14 listopada.

Źródło: Cowcotland

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane