Piątek , 07 Październik 2022

Disney+ od dziś także w Polsce. Co przynosi?

   14.06.2022
Na ekrany telewizorów w Polsce wchodzi Disney +, czyli konkurencja dla Netflixa oraz Amazon Prime Video oferująca dostęp do biblioteki filmów i programów spod znaku Star Wars, Pixar oraz Marvel. Oto czego możemy się spodziewać po nowym serwisie streamingowym.
Od 14 czerwca 2022 Disney+ jest dostępny także w Polsce

Po kilku latach oczekiwania serwis streamingowy zawierający bibliotekę filmów i seriali spod znaku studiów należących i współpracujących z Disneyem, powszechnie uważany za najpoważniejszą konkurencję Netflixa wreszcie oficjalnie wchodzi do Polski. Choć Netflix oferuje więcej pozycji (katalog Disney+ na polski start zawiera 1000 produkcji dla TV i blisko 800 przebojów kinowych, czyli ok. 1/3 tego co oferuje Netflix), to jednak marki takie jak Star Wars są poważnym atutem Disney +

Co dokładnie można oglądać w Disney+?

Zakup abonamentu (o cenach napiszemy w dalszej części) daje dostęp do całej biblioteki najnowszych filmowych hitów, takich jak „Cruella” czy „Nasze magiczne Encanto”, widzowie znajdą tam jednak także klasyczne produkcje Disneya.

W serwisie znajdują się produkcje dla odbiorców ze wszystkich przedziałów wiekowych, chociażby stworzone przez zespól Studia Pixar: „Luca” i „To niewypanda” oraz znane seriale, np. The Walking Dead.

Dla fanów komiksowych superbohaterów z pewnością kluczowe znaczenie ma obecność na platformie produkcji sygnowanych znakiem Marvela. Są to między innymi „Moon Knight”, „WandaVision” i „Loki”.

Disney+ to też oczywiście cały świat „Gwiezdnych Wojen”, w tym bijące rekordy popularności nowe seriale „Obi-Wan Kenobi” i „The Mandalorian”.

W serwisie nie zabraknie produkcji dokumentalnych i przyrodniczych. Za ich jakość odpowiada należąca do Disneya sieć telewizyjna National Geographic.

Gdzie i w jakiej jakości można oglądać Disney +?

Jeśli chodzi o dostępną jakość, jest podobnie jak u konkurencji. Tytuły dostępne są w rozdzielczościach HD (720p), Full HD (1080p) oraz i 4K Ultra HD (2160p). Część z nich obsługuje także HDR (w formacie HDR10 lub Dolby Vision). W warstwie audio użytkownicy dostaną dźwięk przestrzenny 5.1 i obsługę formatu Dolby Atmos.

Disney+ można oglądać na następujących urządzeniach:

  • komputery PC oraz Mac (poprzez przeglądarkę internetową),
  • urządzenia mobilne (smartfony, tablety) z Androidem, iOS jak i iPad OS, a także tablety Amazon Fire,
  • telewizory typu smart, zarówno te z androidem jaki i systemami producentów,
  • konsole do gier PlayStation oraz Xbox (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S).

Ile kosztuje Disney+?

Disney+ kosztuje w tym momencie 28,99 zł miesięcznie. Jeśli zdecydujemy się zapłacić za rok z góry, opłata wyniesie 289,90 zł, co oznacza, że dwa miesiące oglądania otrzymamy wówczas gratis.

W ramach jednej opłaty można oglądać produkcje serwisu na 4 ekranach jednocześnie, przy czym możemy ustawić do 7 profili, a produkcje pobierać (do oglądania offline) na maksymalnie 10 urządzeń. W serwis wbudowana jest też kontrola rodzicielska, umożliwiająca odfiltrowywanie treści dla dorosłych w profilach dla dzieci.

Źródło: Disney+

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane