Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Microsoft Word to jeden z najczęściej używanych i jednocześnie najbardziej zaawansowanych edytorów tekstu. Dla wielu osób stał się wręcz synonimem oprogramowania do pisania na komputerze. Choć pod jego adresem czasem padają słowa krytyki, to nie da się ukryć, że z reguły jest to program wygodny, funkcjonalny i trudno znaleźć na rynku lepszy, bardziej wszechstronny odpowiednik. Co ciekawe jednak – nadal posiada on funkcje, których większość użytkowników nie zna, a mogą się one okazać bardzo przydatne.
Zdarza się, że nasz komputer wymaga odświeżenia bądź wymiany podzespołów, ale ciężko to zrobić, jeśli nie wiemy, jaki dokładnie sprzęt jest zainstalowany wewnątrz. Na szczęście są specjalne programy testujące oraz wbudowane aplikacje Windows, które pomagają w szybkiej identyfikacji zainstalowanych w naszym sprzęcie urządzeń. W tym artykule pokażemy, jak z nich skorzystać.
Wbrew pozorom duży wpływ na jakość dźwięku domowego systemu audio ma nie tylko klasa posiadanego przez nas sprzętu, ale też samo rozmieszczenie podłączonych do wzmacniacza głośników w pomieszczeniu, w którym słuchamy. Jak poprawnie rozstawić głośniki, tak by wydobyć z nich to co najlepsze? Wyjaśnimy w tym artykule.
Chyba każdy z nas będąc dzieckiem słyszał od mamy że „za dużo telewizji zaszkodzi twoim oczom”, a także pouczenia w stylu „nie siedź za blisko telewizora”. Czy rzeczywiście oglądanie telewizji może być szkodliwe dla naszego zdrowia, zwłaszcza oczu? Odpowiadamy.
System Android ma wiele przydatnych, a ukrytych opcji, których nie stosujemy codziennie, jednak czasami mogą się bardzo przydać. Wcześniej omawialiśmy różne ustawienia w menu i aplikacjach telefonu, teraz przyszedł czas na „sekretne” kody, dzięki którym można dowiedzieć się ważnych rzeczy na temat stanu i oprogramowania naszego telefonu.
Choć często o tym zapominamy, myśląc, że zagrożenia z sieci dotyczą wyłącznie komputerów, nasz telefon z Androidem także może paść ofiarą złośliwego ataku hakerów. Takie „zakażenie” z sieci najczęściej znacznie spowalnia system i powoduje problemy, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają korzystanie z telefonu. Jak pozbyć się takich zagrożeń? Wyjaśnimy w tym artykule.
Chyba każdej osobie zdarzyło się kiedyś przypadkowe (lub nie do końca przemyślane) usunięcie ważnego pliku z dysku komputera. Wpadamy wtedy zwykle w panikę, a nie jest to do końca uzasadnione, gdyż większość z tych usuniętych materiałów można jeszcze przywrócić. Dzieje się tak dlatego, że choć mimo iż pliki usunięte przestają być widoczne w folderach, to jednak jeszcze przez jakiś czas fizycznie nie znikają z dysku twardego komputera. Sprawia to, że wiedząc, jak, można je jeszcze przywrócić.
Czasem, gdy podczas pracy przy komputerze brakuje nam miejsca na ekranie monitora lub laptopa myślimy o tym, że bardzo przydałby się nam kolejny wyświetlacz, na który można by przenieść część mniej potrzebnych w danym momencie elementów. Jednak kupno kolejnego monitora może nie być zbyt opłacalną inwestycją, zwłaszcza wtedy, gdy przestrzeni na ekranie brakuje nam jedynie sporadycznie. Jest na to sposób: jako drugiego ekranu możemy po prostu użyć tabletu.
Jedzenie ugotowane na parze jest jednym z najzdrowszych. Przygotowane w ten sposób posiłki nie tracą korzystnych właściwości odżywczych, witamin i mikroelementów. Świetnie się też sprawdzają przy diecie odchudzającej, gdyż zazwyczaj mają zdecydowanie mniej kalorii niż potrawy smażone. Okazuje się, że by gotować na parze, nie jest potrzebny żaden skomplikowany sprzęt (np. parowar), wystarczy zwykła kuchenka mikrofalowa i odpowiednie naczynie.
Zdarza się, że komputer nie działa prawidłowo i wydaje się wtedy, że jedynym wyjściem jest ponowna instalacja systemu „na czysto”. Jednak nie zawsze można to przeprowadzić. Bywa, że przechowujemy akurat na dysku wiele potrzebnych plików i nie bardzo mamy co z nimi zrobić. Czyszczenie dysku do zera i ponowna instalacja nie mają wówczas sensu. Są na szczęście sposoby, by to obejść. Oto one.
Jak to zrobić?
Technologie jutra