Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Najnowszy system operacyjny Microsoftu — Windows 11 rozgościł się już na naszych komputerach, ale zwykle nie znamy go tak dokładnie, jak poprzednie, użytkowane często przez wiele lat wersje. W tym artykule przybliżymy kilka wartościowych funkcji, których twórcy systemu nie eksponują, a z pewnością przydadzą się one w codziennej pracy.
Utrata zasięgu sieci w telefonie to jeden z bardziej irytujących problemów, z jakimi się spotykamy, użytkując smartfona. Może on być szczególnie dotkliwy, kiedy często przebywamy w terenie, którego nie znamy. W tym tekście odpowiadamy na pytanie, czy są sposoby na to, by w razie potrzeby taki zasięg można było w miarę szybko poprawić.
Bywa, że po zaktualizowaniu Windows – na przykład z wersji 10 do 11 nie działa on tak, jak trzeba. Czasem do pojawienia się kłopotów ze stabilnością wystarczy tylko jakaś jedna, mała, ale za to niedopracowana łatka. Czy możemy wówczas cofnąć aktualizację i wrócić do poprzednich ustawień? Odpowiadamy na to pytanie.
Przed nami weekend. Ten czas często spędzimy na otwartym powietrzu, na przykład przy grillu z przyjaciółmi i rodziną. Często cały rok czekaliśmy na te dni relaksu. Spodziewany błogi nastrój i odpoczynek mogą jednak poważnie zakłócić owady, zwłaszcza komary, których ze względu na deszcze przez ostatnie dni jest w tym roku wyjątkowo dużo. Na szczęście są urządzenia, które zapewnią nam pełen komfort i zneutralizują natrętne insekty.
Android to bardzo rozbudowany system operacyjny, który pod wieloma względami przypomina te komputerowe. Bogactwo funkcji jest tak duże, że o części z nich producenci działających pod jego kontrolą telefonów nawet nie wspominają w specyfikacjach. A szkoda, gdyż wiele z tych ustawień ułatwia korzystanie z telefonu. W tym artykule wyjaśniamy jak korzystać z kilku najprzydatniejszych.
Słuchawki bezprzewodowe to już dziś standard. Szybko wypierają te klasyczne, kablowe z kilku powodów: przede wszystkim są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu. Nie krępują ruchów, o nic nie zaczepimy kablem, a ich akumulatory są często tak pojemne, że pozwalają na kilkadziesiąt godzin pracy bez ładowania. Część producentów smartfonów usuwa z nich gniazdka słuchawkowe, co powoduje, że transmisja Bluetooth staje się koniecznością. Tymczasem są różne standardy tego typu transmisji dźwięku, nie znając ich możemy nabyć słuchawki, których brzmienie nas zwyczajnie nie zadowoli. W tym tekście wyjaśnimy różnice między stosowanymi w nich kodekami.
YouTube jest jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych świata. Wynika to z jego zawartości – w tej chwili znajdują się tam już miliardy godzin filmów o najróżniejszych, często bardzo ciekawych tematykach. Kiedy przebywamy zasięgu Internetu domowego, oglądanie materiałów wideo zwykle nie zużywa danych, jednak gdy jesteśmy na zewnątrz, możemy szybko stracić cały dostępny pakiet. Wyjście jest proste: można pobrać film, który planujemy obejrzeć później, lub wtedy gdy będziemy w ogóle poza zasięgiem sieci.
Komputer użytkujemy w zasadzie codziennie, niezależnie od tego, czy to w pracy, czy w domu dla rozrywki. Większość z nas korzysta przy okazji z określonego, zwykle stałego zestawu programów. Najczęściej są to programy biurowe, aplikacje do odtwarzania filmów lub też aplikacje serwisów społecznościowych. System Windows pozwala na taką konfigurację, by programy te uruchamiały się automatycznie podczas startu. Wyjaśnimy jak to ustawić.
Większość laptopów, zwłaszcza w bardzo ciepłe dni, szybko się przegrzewa. Wynika to przede wszystkim z ich smukłej konstrukcji, która utrudnia sprawne odprowadzanie rozgrzanego przez podzespoły powietrza. Wiele osób zaczęło wręcz uważać, że taki stan jest zupełnie normalny dla tego typu urządzeń. Tymczasem sprzęt, który się przegrzewa, zaczyna zwalniać (tracić wydajność). W tym tekście wyjaśnimy, co zrobić, by obniżyć temperaturę notebooka i sprawić, by się jednak nie przegrzewał.
Choć praktycznie każdy sprzedawany dziś w sklepach piekarnik, niezależnie od tego, czy zintegrowany w wolnostojącej kuchence, czy też do zabudowy, ma funkcję termoobiegu, to jednak rzadko jest ona używana prawidłowo lub w ogóle, a większość posiadaczy sprzętu tego typu w po prostu nie wie, co ona daje i jak działa. W tym tekście wyjaśnimy, jak i kiedy korzystać z termoobiegu, by uzyskać najlepsze efekty pieczenia.
Aplikacje
Jak to zrobić?
AGD