Sobota , 10 Czerwiec 2023

Cyberpunk 2077 znów opóźniony. Tym razem na konsole nowej generacji

   21.10.2021
Plotki o przesunięciu premiery Cyberpunka 2077 przeznaczonego na konsole nowej generacji, czyli Play Station 5 oraz Xbox Series X/S niestety się potwierdziły. CD Projekt RED – studio, które stworzyło grę ogłosiło, iż w tym roku nie kupimy tej produkcji.
Cyberpunk2077 znów ma kłopoty. Tym razem z premierą na next-geny

Posiadacze konsol najnowszej generacji będą musieli jeszcze co najmniej kilka miesięcy poczekać na premierę dopasowanej do ich maszyn wersji Cyberpunka 2077. W sieci od pewnego czasu było sporo pytań i wątpliwości, czy CD Projekt RED uda się zrealizować własne zapowiedzi jeszcze z początku września (i wcześniejsze), według których w grę zoptymalizowaną dla next-genów posiadacze najnowszych Xboxów i Play Station zagrają jeszcze w tym roku.

Cyberpunk 2077 na konsole next-gen dopiero w 2022

Z obecnie przedstawionych informacji wynika, że deweloper na ten moment przewiduje wydanie kluczowych aktualizacji do nowych konsol i PC do Cyberpunka 2077 dopiero w pierwszym kwartale 2022 roku.

Co ciekawe ofiarą opóźnień będzie nie tylko Cyberpunk, ale oczekiwana od dawna, przeznaczona na nowe konsole wersja Wiedźmina 3. O przesunięciach w harmonogramach firma informuje w specjalnym komunikacie: „CD PROJEKT S.A. (…) informuje o aktualizacji harmonogramu wydawniczego na rok 2021 w zakresie wydania dedykowanych wersji gier Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole nowej generacji (Xbox Series X|S oraz PlayStation 5). Zarząd Spółki informuje, że w oparciu o rekomendacje osób nadzorujących prace rozwojowe, podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowego czasu na realizację obu projektów. Obecnie Spółka zamierza wydać next-genową wersję gry Cyberpunk 2077 w pierwszym kwartale 2022 roku, a next-genową wersję gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w drugim kwartale 2022 roku”.

Cyberpunk 2077

Niespełnione obietnice dewelopera

Oznacza to iż firmie nie uda się zrealizować własnych obietnic pochodzących jeszcze z końca ubiegłego roku. Powodem przesunięć jest z pewnością chęć dopracowania nowej wersji gry przed jej finalną prezentacją, tak by nie powtórzyła się katastrofa z pierwotnej premiery, po której użytkownicy konsol poprzedniej generacji skarżyli się na ogromne niedoróbki i bugi, a gra została bardzo chłodno przyjęta przez gamingową społeczność – nie za sam brak ciekawych treści, ale za ogromne niedociągnięcia techniczne, w wielu przypadkach uniemożliwiające rozgrywkę. Doszło do tego, że Sony nawet wycofało tytuł ze swojego cyfrowego sklepu. CD Projekt RED zapewne nie chce by podobna sytuacja powtórzyła się po premierze wersji na Play Station 5 i najnowsze Xboxy, dlatego użytkownikom tych konsol pozostaje jedynie czekanie do przyszłego roku.

Źródło: CD Projekt RED, opracowanie własne

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane