Piątek , 24 Wrzesień 2021

Pierwszy iPad 5G Apple może pojawić się już w tym roku

   16.01.2020
Apple, które już na wiosnę prawdopodobnie odświeży swoje iPady Pro pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem wyposażonym w modem łączności 5G. Sprzęt miałby trafić na półki sklepowe jeszcze w tym roku.
5G od Apple

DigiTimes ustalił, że jeden z tajwańskich producent półprzewodników przygotowuje się do dostarczenia technologii anteny dla nadchodzącego tabletu Apple obsługującego 5G. Co prawda dokładny model nie został wskazany, ale biorąc pod uwagę wartość nowoczesnych modułów łączności nie będzie to niska półka cenowa.

Technologia mmWave

iPad 5G ma ponoć wykorzystywać najnowszą technologię mmWave zamiast sub-6GHz 5G. Powodem wdrożenia takiego właśnie rozwiązania jest fakt, że daje ono większe prędkości transmisji na krótszych dystansach, co czyni ją idealną do użytku na gęsto zaludnionych obszarach miejskich, natomiast ta druga technologia oferuje mniejsze prędkości i jest lepiej dostosowana do obszarów luźno zabudowanych, gdzie popyt na iPady jest zwyczajnie mniejszy.

Kiedy dokładnie nowy iPad miałby trafić do sklepów nie wiadomo, ale wszystko wskazuje na końcówkę tego roku. Mówi się też o tym, że nowe tablety miałyby być wyposażone w ekrany Micro LED podświetlane aż 10 tysiącami diod LED każdy. Czy tak rzeczywiście będzie, zobaczymy już niebawem.

Źródło: DigiTimes

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane