Poniedziałek , 06 Luty 2023

Regulacja temperatury w domu za pomocą aplikacji? Tak działa termostat Netatmo

   03.11.2020
Netatmo - producent rozwiązań dla inteligentnego domu, wprowadził właśnie ciekawe rozwiązanie: Inteligentny Termostat Modulacyjny, dzięki któremu temperaturę w domu można precyzyjnie ustawić także wtedy, gdy w nim nie przebywamy.
Zdalnie sterowane termostaty to przyszłość naszych domów

Temperaturę w mieszkaniu ustawisz zdalnie

Do zdalnej obsługi urządzenia służy aplikacja Legrand Home + Control. Dzięki niej użytkownik może z dowolnego miejsca regulować ogrzewanie za pomocą smartfona lub tabletu. W ten sposób można na przykład nagrzać dom, gdy dzieci wracają wcześniej ze szkoły lub włączyć ogrzewanie tuż przed powrotem z wyjazdu. Oczywiście prócz zdalnej konfiguracji, ogrzewanie można również regulować ręcznie – bezpośrednio na termostacie.

Inteligentny dom, inteligentne ogrzewanie

Inteligentny Termostat Modulacyjny może też działać w trybie adaptacyjnym. Umożliwia optymalne ogrzewanie domu jedynie wtedy, gdy – ze względu na niską temperaturę - jest to konieczne. Dzięki mechanizmowi OpenTherm potrafi on regulować temperaturę wody w obiegu grzewczym w celu jak najlepszego wykorzystania mocy kotła z palnikiem modulacyjnym.

Dodatkowa oszczędność i komfort zapewnione są dzięki funkcji tworzenia harmonogramu ogrzewania w aplikacji Home + Control, dostosowanego do trybu życia mieszkańców. Scenariusz powstaje na bazie odpowiedzi na pięć pytań dotyczących zwyczajów domowników. Dzięki temu termostat automatycznie reguluje ogrzewanie, gdy rodzina wyjeżdża do pracy, a wieczorem włącza je z wyprzedzeniem, by zapewnić powrót do ciepłego domu. Dostępne są również tryby Poza domem i Ochrona przed zamarzaniem, które automatycznie sterują ogrzewaniem, gdy użytkownik jest nieobecny przez kilka dni.

Dzięki funkcji Auto‐Adapt termostat analizuje efektywność izolacji domu i mierzy temperaturę na zewnątrz. Zgodność ze standardem OpenTherm umożliwia automatyczne wyliczanie czasu wymaganego do uzyskania pożądanej temperatury. W ten sposób dom będzie nagrzany na czas, bez nadmiernego zużycia energii.

Netatmo

Inteligentny Termostat Modulacyjny - sterowanie z aplikacji

Sterowanie ciepłą wodą użytkową dla kotłów dwufunkcyjnych OpenTherm

Posiadacz kotła zgodnego ze standardem OpenTherm, sterującego zarówno ogrzewaniem, jak i wytwarzaniem ciepłej wody użytkowej, może zarządzać tą drugą funkcją za pomocą specjalnego harmonogramu. Wystarczy wyłączyć ogrzewanie wody w panelu aplikacji np. przed wyjazdem na wakacje i uruchomić je ponownie, klikając przycisk „powrót”. Za pomocą smartfona można też regulować temperaturę wody.

Funkcja Auto-Care w razie problemu

Funkcja Auto-Care w Inteligentnym Termostacie Modulacyjnym ostrzega przed potencjalnymi awariami kotła. W przypadku wykrycia anomalii w jego pracy, użytkownik jest ostrzegany za pośrednictwem aplikacji. Dzięki temu może łatwo zidentyfikować problem, podzielić się informacjami ze specjalistą i ułatwić mu diagnozę.

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą komend głosowych

Inteligentny Termostat Modulacyjny Netatmo jest kompatybilny ze standardem Apple HomeKit. Dzięki temu użytkownik może wydawać komendy głosowe i sterować ogrzewaniem. Z asystentem można komunikować się po angielsku (Siri nie działa obecnie w języku polskim), wydając polecenie „Hey Siri, lower the room temperature by three degrees” (Siri, obniż temperaturę pokoju o trzy stopnie).

Netatmo

Inteligentny Termostat Modulacyjny - współpraca z siecią grzewczą w domu

Instalacja i kompatybilność

Inteligentny Termostat Modulacyjny jest kompatybilny z większością kotłów wymieniających dane z innymi urządzeniami w standardzie OpenTherm (tym z kotłami dwufunkcyjnymi, niezależnie od wykorzystywanego w nich materiału opałowego: gazu, oleju czy drewna). Współpracuje również z kotłami tradycyjnymi ze stykiem beznapięciowym (dry contact). Działa wówczas podobnie jak stworzony wcześniej Inteligentny Termostat Netatmo, czyli włącza i wyłącza kocioł w celu osiągnięcia żądanej temperatury, ale nie zmienia temperatury wody w instalacji grzewczej.

Aby zainstalować termostat konieczne jest skorzystanie z usług certyfikowanego instalatora.

Inteligentny Termostat Modulacyjny jest również kompatybilny z Inteligentnymi Głowicami Termostatycznymi firmy Netatmo, które regulują ogrzewanie w poszczególnych pomieszczeniach.

Ile to kosztuje?

Inteligentny Termostat Modulacyjny jest dostępny w ofercie certyfikowanych sprzedawców i dostawców energii oraz bezpośrednio u producenta, w sugerowanej cenie detalicznej 1119,99 zł.

Źródło: Netatmo

KOMENTARZE (1) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

01 grudnia 2020 o 13:36

Tadek59

Ja mam w domu sterowniki Tech Sterowniki, mogę zarządzać temperaturą przez aplikacje eModuł i z komórki wszystko ustawić , polecam ich urządzenia https://www.techsterowniki.pl/

Najczęściej czytane