Wtorek , 23 Kwiecień 2024

Bezpieczny dom. Inteligentna kamera z funkcją alarmu

   28.05.2020
Netatmo, firma specjalizująca się w tworzeniu rozwiązań inteligentnego domu zaprezentowała właśnie swoją nową inteligentną kamerę zewnętrzną z wbudowanym Alarmem. To niezwykle ciekawe urządzenie może pełnić rolę domowego stróża.
Kamera Netatmo wyposażona w system alarmowy i noktowizor

Największym atutem nowego urządzenia jest to, że w czasie rzeczywistym może ostrzec właściciela posesji o intruzach i jednocześnie potrafi odstraszyć włamywaczy. Rozróżnia osoby, zwierzęta, pojazdy czy nieszkodliwe ruchy i natychmiast daje znać, gdy wykryje podejrzaną aktywność. Użytkownik może wówczas podjąć odpowiednie działania i zdalnie uruchomić alarm o natężeniu 105 dB.                                

Bezpieczeństwo na odległość

Kamera Netatmo pozwala na utrzymanie ciągłego połączenia z domem za pomocą smartfonu, tabletu lub komputera, nawet jeżeli użytkownik znajduje daleko poza domem.

Zainstalowana na zewnątrz Kamera dogląda w na bieżąco jakie zdarzenia dzieją się w pobliżu domu – np. czy zbliża się do niego obca osoba, na podjazd wjeżdża samochód albo po ogrodzie biega pies. Następnie precyzyjnie powiadamia właściciela dostarczając mu nagranie wideo, żeby mógł zweryfikować i ocenić zagrożenie. W przypadku podejrzeń użytkownik może odstraszyć intruza zdalnie, uruchamiając sygnał alarmu w kamerze o głośności 105 decybeli.

Kamera może przez 24h na dobę monitorować to co dzieje się przed domem

Osobiste powiadomienia

Użytkownik może samodzielnie skonfigurować parametry Kamery Zewnętrznej z Alarmem tak by pasowały do jego preferencji. Dostępne są nawet specjalne scenariusze związane z wykrywaniem osób, samochodów lub zwierząt, w których określa się czy kamera ma wysyłać powiadomienie i nagrywać wideo.

Funkcja strefy alarmowania pozwala określić które obszary będą monitorowane, np. wokół garażu. Kamera powiadamia wówczas tylko o zdarzeniach mających miejsce tam gdzie wyznaczyliśmy.

Czuwanie 24h na dobę

Kamera Netatmo posiada parametry FullHD, i potrafi dostarczyć obraz wysokiej jakości i rozdzielczości bez względu na warunki oświetleniowe. Szerokokątny obiektyw 100° i 20-metrowe pole wykrywania gwarantują rozległy obszar monitoringu. Dla zapewnienia perfekcyjnej widoczności w nocy, kamera została nawet wyposażona w system noktowizji z podczerwienią. Urządzenie posiada także wbudowany inteligentny system oświetlenia. W przypadku wykrycia zagrożenia, oświetlenie włącza się automatycznie. Możliwa jest także jego ręczna aktywacja w dowolnym momencie za pośrednictwem aplikacji.

Bezpieczne dane, brak dodatkowych opłat

Wszystkie funkcje Kamery Zewnętrznej z Alarmem są dostępne po zakupie urządzenia, bez konieczności wykupywania dodatkowego abonamentu.

Filmy są przechowywane bezpośrednio na dołączonej karcie microSD. Karta ta jest szyfrowana, co zapewnia wysoki poziom ochrony jej zawartości. Nagrania można również przesyłać i archiwizować za pomocą chmury Dropbox lub na osobistym serwerze FTP użytkownika.

Zgodność z platformami asystentów głosowych

Kamera jest kompatybilna z zestawem Apple HomeKit, Amazon Alexa i Google Home bazującym na Asystencie Google. W ten sposób użytkownik może tworzyć niestandardowe scenariusze i między swoją kamerą a innymi podłączonymi urządzeniami w tym samym środowisku.

Na przykład, użytkownik może zdecydować, że wszystkie światła zewnętrzne zmienią kolor na czerwony w przypadku wykrycia pojazdu na terenie posiadłości.

W przypadku zagrożenia kamera sama skontaktuje się z właścicielem

Szybka i łatwa instalacja

Kamera-strażnik jest bardzo prosta w montażu. Wystarczy ustawić ją w miejscu zamontowanej wcześniej lampy zewnętrznej lub innym położeniu dającym jej widok na ważne miejsca posesji. Warunkiem działania jest jedynie zasięg sieci Wi-Fi.

Użytkownik zdalnie steruje kamerą za pośrednictwem aplikacji Netatmo Security na swoim smartfonie, tablecie lub komputerze. Alarm jest wbudowany w Kamerę i nie wymaga dodatkowej instalacji.

Stylowy design i odporność na trudne warunki pogodowe

Kamera Zewnętrzna z Alarmem Netatmo została zaprojektowana tak, aby wytrzymać trudne warunki pogodowe. Wykonana jest z odpornego aluminium, szkła i tworzywa sztucznego, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV. Dzięki technologii HZO, urządzeniu niestraszny jest także deszcz oraz wilgoć.

Dostępność

Inteligentna Kamera Zewnętrzna z Alarmem będzie dostępna w sprzedaży od 9 czerwca 2020 cena: 1559,99 zł.

Źródło: materiały prasowe

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane