Sobota , 28 Listopad 2020

Polskie auto elektryczne już na drodze – Izera sfotografowana na obwodnicy Warszawy

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o prototypie auta elektrycznego, które ma być seryjnie produkowanym, pierwszym, polskim, nowoczesnym samochodem elektrycznym. Wówczas wielu ekspertów powątpiewało czy w ogóle uda się doprowadzić projekt do stanu choćby ograniczonych jazd o własnych siłach. Tymczasem zdjęcia pokazują, iż się to udało.
Izera na drodze wygląda całkiem stylowo

O sesji zdjęciowej i przejeździe pierwszego w pełni funkcjonalnego polskiego auta elektrycznego poinformowała GDDKiA. Samochód pojawił się na jeszcze nieczynnym dla zwykłego ruchu odcinku budowanej Południowej Obwodnicy Warszawy - auto nie ma na razie odpowiednich dopuszczeń, nie jest też oczywiście zarejestrowane.

„Na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy pojawił się prototypowy polski samochód elektryczny Izera w wersji hatchback. Zamknięty odcinek drogi ekspresowej S2 posłużył za plan zdjęciowy dla materiału, jaki niedługo pokaże się na jednym z internetowych portali informacyjnych poświęconych motoryzacji” – można przeczytać w komunikacie. W sieci pojawiły się też zdjęcia, na których auto to widać w warunkach drogowych, niektóre wyglądają na zrobione podczas jazdy.

Izera

Izera na południowej obwodnicy Warszawy

Gdy pierwotnie pokazano prototypy wzbudziły one spore zainteresowanie, także zagranicznych dziennikarzy. Nic dziwnego – auto ma nowoczesną, przyjemną dla oka stylistykę, a sam projekt wydawał się interesujący. Według wstępnych zapowiedzi auto będzie zdolne do przyspieszenia od 0 do 100 km/h w mniej niż 8 sekund, a jedno ładowanie akumulatora ma zapewnić zasięg ok. 400 km.

Źródło: GDDKiA

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane