Piątek , 23 Luty 2024

Google raz na 18 miesięcy usunie historię lokalizacji użytkowników Androida

   26.06.2020
Niedawno Google wprowadziło możliwość kasowania historii aktywności i lokalizacji, którą system Android automatycznie zapisuje poprzez każde urządzenie wyposażone w ten system. Można to było robić w interwałach 3 lub 18-miesięcznych, teraz się to zmieni – system sam wykasuje dane na temat tego gdzie i kiedy byliśmy. Zapowiedział to oficjalnie Sundar Pichai – dyrektor generalny Google.

Najnowsze regulacje dotyczące prywatności, ogłoszone na firmowym blogu skupiają się na danych, do których Google ma dostęp, przede wszystkim Map oraz serwisu YouTube.

„Kierujemy się zasadą, że produkty powinny przechowywać informacje tylko tak długo, jak są one dla Ciebie przydatne” - napisał dyrektor generalny Google w wiadomości na swoim blogu.

Nowe regulacje odnośnie prywatności z dużą dozą prawdopodobieństwa są reakcją koncernu Google za powszechną krytykę, jaka spotyka tę firmę za gromadzenie i długie przetrzymywanie danych swoich użytkowników. Chyba żaden inny podmiot na rynku nie ma bowiem tak gruntownej wiedzy na temat tego gdzie przebywają i co robią użytkownicy urządzeń, na których zainstalowany jest Android.

Automatyczne czyszczenie co 18 miesięcy

Po ogłoszonych teraz zmianach, nowo utworzone konta Google będą automatycznie usuwać dane o aktywności i lokalizacji co 18 miesięcy. Historia tego co oglądamy na YouTube ma być z kolei czyszczona co 3 lata.

Niestety osoby już używające produktów z Androidem będą musiały same włączyć kasowanie danych w ustawieniach swojego konta, gdyż zdaniem firmy nie wszyscy chcą, by automatycznie je kasować, jednak także i te osoby otrzymają informację o takiej możliwości.

Źródło: Google

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane