Sobota , 26 Listopad 2022

Google wreszcie udostępniło Android Auto użytkownikom starszych smartfonów z Polski

   28.12.2021
Popularna na świecie aplikacja Android Auto doczekała się w końcu oficjalnego startu i dostępności w Polsce. Można ją już pobrać ze sklepu Play. Docenią to zwłaszcza użytkownicy starszych smartfonów, którzy dotychczas nie mieli możliwości korzystania z w pełni funkcjonalnej aplikacji do łatwego korzystania ze smartfona w czasie jazdy od Google.
Android Auto wreszcie oficjalnie w Polsce

Choć platforma Android Auto od 10. wersji systemu jest jego integralną częścią, to jednak do tej pory w Polsce nie była oficjalnie obsługiwana. Mimo tego, że program w pełni obsługuje język Polski, Google go oficjalnie w Polsce nie wdrożył, co o ile na nowych smartfonach było łatwo obejść, to na starszych urządzeniach wymagało instalacji programu z zewnętrznych źródeł, co w wielu przypadkach mogło nie być bezpieczne, a po drugie pozbawiało posiadacza smartfona najnowszych, regularnych aktualizacji do tego programu. Teraz to się zmieni, gdyż Google postanowiło oficjalnie ogłosić, że Android Auto jest dostępny dla użytkowników w naszym kraju.

Wygodne korzystanie ze smartfona w samochodzie

Android Auto to platforma, która dostosowuje (upraszcza) interfejs smartfona do pracy w samochodzie na czas jazdy, tak by kierowca się nie rozpraszał i miał pod ręką jedynie najbardziej przydatne w drodze funkcje. Są to chociażby głosowy asystent Google, nawigacja w mapach, odtwarzacz muzyki, komunikatory internetowe. Dodatkowo, jeśli nasz samochód posiada wbudowany ekran LCD, to zawartość Android Auto może być wyświetlana właśnie na nim, co znacznie ułatwia obsługę wszystkich zawartych tam funkcji.

Najbardziej zyskają użytkownicy Androida 9 i starszych

Największą korzyść z decyzji Google o oficjalnej premierze Android Auto w Polsce odniosą posiadacze starszych smartfonów. Dotychczas nie mogli oni pobrać tej aplikacji ze sklepu Google Play, gdyż nie była ona tam dla ich urządzeń wspierana. Nadal mogli zainstalować program znajdując go i ściągając z sieci ze stron firm trzecich, ale jak wspomniałem wcześniej – zwłaszcza dla mniej doświadczonych użytkowników – nie zawsze jest to bezpieczne i może odsłonić telefon na niebezpieczne ataki. Teraz, gdy aplikacja trafia do sklepu Google, ten problem przestaje istnieć.

Możliwe też, że Google poprawiło działanie samej aplikacji. Dotychczas użytkownicy mieli sporo zastrzeżeń do działania asystenta głosowego w języku polskim, bardzo możliwe, ze gigant dopracował to właśnie na oficjalną polską premierę. Dowiemy się o tym za jakiś czas, gdy nowa wersja programu zostanie przetestowana przez kierowców.

Źródło: Google

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane