Niedziela , 24 Styczeń 2021

Nintendo Switch jedną z najpopularniejszych konsol do gier

Japońskie Nintendo opublikowało właśnie wyniki finansowe za poprzedni rok - firma ma co świętować. Jej konsola Switch rozeszła się już w sumie w 52 milionach egzemplarzy, co jest wynikiem rekordowym.
Fot. Pixabay

Rekordowym, ponieważ najlepiej sprzedająca się dotychczas konsola japońskiego producenta - SNES znalazła łącznie 49 mln nabywców. Tym samym Switch znalazł się w gronie 3 najpopularniejszych produktów Nintendo (za Wii i NES).

Lepiej niż Xbox One

Jednak najwięcej powodów do radości Nintendo ma w związku z tym, że udało się pobić nie tylko własne hity, ale i konkurencję - przede wszystkim konsolę Xbox One Microsoftu, która według szacunkowych danych sprzedała się w nakładzie o ok. milion egzemplarzy mniejszym, w dodatku w dłuższym niż Switch czasie.

Przede wszystkim grywalność

Sukcesy produktów Nintendo, które pod względem technicznym i możliwości graficznych odstają przecież od "dużych" konsol takich jak wspomniany wcześniej XONE czy PS4, pokazują, że dla nabywców dużo ważniejsza od graficznych fajerwerków jest grywalność i wygoda użytkowania, a w tym Switch nie ma sobie równych. 

Źródło: The Verge

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane