Środa , 06 Lipiec 2022

Operatorzy telekomunikacyjni pomogą Ukraińcom w Polsce kontaktować się z rodzinami

   25.02.2022
W związku z tragicznymi wydarzeniami, które mają miejsce za naszą wschodnią granicą, krajowi operatorzy telekomunikacyjni postanowili wspomóc przebywających w Polsce Ukraińców i umożliwić im łatwiejszy kontakt z rodzinami w kraju. W tym celu obniżą koszty rozmów na Ukrainę.
Dzięki promocjom łatwiej i taniej będzie kontaktować się z Ukrainą. Fot. Unsplash

W Polsce przebywa co najmniej kilkaset tysięcy Ukraińców. Większość z nich ma w kraju za Bugiem rodziny, przyjaciół i bliskich. Ponieważ na Ukrainie trwa w tej chwili regularna wojna, pracujący w Polsce obywatele Ukrainy próbują się kontaktować ze swoimi mieszkającymi tam rodzinami. W geście solidarności i dla ułatwienia tych kontaktów działający w naszym kraju operatorzy sieci komórkowych postanowili znacząco obniżyć koszty rozmów z naszym sąsiadem.

W akcji biorą udział wszyscy główni operatorzy mobilni

W akcji biorą udział Play, Orange, Plus i T-Mobile, które w tym momencie postanowiły znacząco obniżyć koszty połączeń telefonicznych do najważniejszych ukraińskich operatorów: Kyivstar, Vodafone, Lifecell.

T-Mobile

Sieć T-Mobile zaoferuje Ukraińcom 300 minut, które będzie można też zamienić na SMS-y. Oferta pojawi się zarówno w taryfach abonamentowych (aktywacja SMS UKR300TAK na numer 80008) , jak i na kartę oraz MIX i Heyah (aktywacja odbędzie się automatycznie). Dodatkowo użytkownicy otrzymają pakiety 10 GB internetu. Promocję będzie można aktywować miedzi innymi w aplikacji mobilnej T-Mobile. 

Play

Jeśli chodzi o sieć Play, to obniżyła ona cenę połączeń aż z wcześniejszych 29 gr/min na 5 gr/min. Ponadto, posiadacze kart SIM w tej sieci dostaną do dyspozycji 120 darmowych minut dla połączeń do ukraińskich operatorów. Dodatkowe pakiety danych obywatele Ukrainy dostaną też w swoich telefonach na terenie Polski.

Orange

Orange i jego budżetowe nju mobile wprowadzają obniżkę cen połączeń na Ukrainę do 29 groszy za minutę, czyli będą one kosztować tyle co połączenie krajowe. W ofercie Orange Flex użytkownicy otrzymają dodatkowo 100 minut na 30 dni za 0 zł – by tę promocję aktywować, wystarczy wpisać kod "UKRAINA" w aplikacji mobilnej tego operatora.

Plus

Z kolei sieć Plus obniża stawkę przy połączeniach na Ukrainę do 19 groszy za minutę, użytkownikom usług na kartę dodaje bezpłatny pakiet 500 minut, wszyscy mogą otrzymać darmowy jednorazowy pakiet danych o wielkości 10 GB. Kod aktywacji tego pakietu to *121*11*9999#

Źtódło: T-Mobile/Play/Plus/Orange

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane