Czwartek , 21 Październik 2021

Netflix zmienia ceny. Chcesz oglądać w 4K zapłacisz więcej

   09.08.2021
Netflix postanowił odświeżyć swój cennik w Polsce. Wcześniej zrobił to w kilku zachodnich krajach, np. w Wielkiej Brytanii, USA czy w Niemczech, więc można było przypuszczać, że podwyżka dotrze także i do nas.
Netflix podnosi ceny abonamentu Premium

Netflix obecnie oferuje w Polsce trzy abonamenty – Premium, Standard oraz Podstawowy. Drożeje jednak tylko pakiet Premium – do 60 zł z obecnych 52 zł. Cena pakietu Standard nie zmieni się i nadal będzie wynosić 43 złote, natomiast pakiet Podstawowy nawet stanieje, bowiem zamiast obecnych 34 zł zapłacimy jedynie 29 zł.

Obniżka ceny najprostszego pakietu na otarcie łez

Niestety obniżka ceny najtańszego dotychczas pakietu to ruch trochę pozorowany, gdyż zapewnia on jakość jedynie na poziomie SD i to wyłącznie dla jednego urządzenia w danym czasie, co sprawia, że korzystają z niego głównie użytkownicy smartfonów a i to prawdopodobnie w niewielkiej liczbie.

W dobie telewizorów 4K i popularnego współdzielenia kont między znajome osoby, najpopularniejszy jest pakiet Premium – jako jedyny pozwala on na wyświetlanie materiałów w jakości UltraHD (4K) z wykorzystaniem efektów HDR, czyli idealny dla nowego i coraz popularniejszego sprzętu RTV. Dodatkowo w pakiecie tym programy można oglądać jednocześnie na nawet 4 telewizorach albo komputerach i smartfonach.

W pakiecie Standard którego cena się nie zmieni dostępna jest już tylko jakość FullHD, a oglądać programy można jednocześnie na maksymalnie dwóch urządzeniach. Jest to jednak jakieś wyjście dla osób, które pragną zaoszczędzić nieco środków, a trochę gorsza jakość obrazu im nie przeszkadza.

Netflix: podnosimy ceny bo inwestujemy w lokalne, w tym Polskie produkcje

Sam Netflix podwyżkę ceny swojego najbardziej popularnego, wszechstronnego i zaawansowanego abonamentu Premium tłumaczy koniecznością inwestowania w nowe lokalne produkcje filmowe i serialowe, przypomina też o wprowadzeniu do oferty wielu polskich produkcji w ostatnim czasie. Trudno to kwestionować – w ostatnim roku amerykański serwis streamingowy zrealizował w Polsce kilka sporych pozycji, chociażby Sexify, Rojst ’97 czy choćby animowany Kajko i Kokosz.

Podwyżki wchodzą w życie od następnego okresu rozliczeniowego.

Źródło: Netflix

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane